Karadeniz Pet

evett söyleye söyleye ispinozlarım geldii :) :)

Çünkü bunun erkeği benim ilk aldığım çiftin erkeğiydi. Eşi ölünce erkeği götürdük biz.Bu yavrular yeni gelmişti.Yani annesinden yeni ayrılmıştı. Biz yeni yavrulardan bir çift alıp erkeği bıraktık oraya.Bunu alanlarda bizim erkekle beraber yeni gelen yavrulardan almışlar :D Burdan biliyorum :D5ay 6ay ne bilim 2ay d1yaş diye bilemem ama büyüklüğü kesin :D İki hatun eskitti :D
Sıkıntı olmaz, gayet dip dibeler. Maşe'Allah, hadi bakalım diyorum.

Kendime güvenmiyorum :D Bi zaman gelir inadım tutar vermem. Bi zaman gelir gık diyemem :D O değil de yolculuğa çıkıcam ben iki sıpayı dert ediyodum. Sıpaları 4ledik. Nasıl bırakıp gitcem bilmiom :D
Zamanla sıpaların arması dileklerimle inşe'Allah :)

Aynen dip dibeler. Bu olaylarını çok seviyorum bunların ya. Resmen aşk yaşıyolar. Sürekli beraber takılıyolar. Bi sinemaları eksik :D
Bir de benim diğer yavruların haberdar olmaması gerek bunlardan:D Yerler bunları :D Ya da kendilerini yolarlar :D Şuan için kısa süreli de olsa kullanılmayan bir odaya koydum. Bakalım ne yapıcaz kardeşim gelince :D

Zamanla sıpaların arması dileklerimle inşe'Allah :)
Amin inşallah:) Hepimiz için sağlıklı bol üretimler olur inşalllah :) Yemlerini sularını bol koyup gitsem birde yanık ışık bıraksam sıkıntı olmaz dimi. Zaten bi gece olmayacağım. Gece çıkıcam ve ertesi akşam dönücem. Bu sorum muhabbetler için de geçerli. Bir de muhabbetleri normalde ışık yanık kalmak şartıyla çıktığımız da açık bırakıyorum. Ama bu sefer gece uzun olucak bıraksam mı kafeste mi güvende olurlar bilemedim.

Bide hocam çok sordum biliyorum.Ama bunlara da aspur veya yulaf verilir mi? Vermeli miyim ?

Bide hocam çok sordum biliyorum.Ama bunlara da aspur veya yulaf verilir mi? Vermeli miyim ?
Yerler terler, yani bendekiler yiyor :) Mamayı da muhakkak yap, estağfirullah sorabilirsin. Acizane ne biliyorsam hepimizdir inşe'Allah. Ayrıca muhakkak mama da yap mubişlerine verdiğin gibi.

Mama bende :D halledicem onu :) Sabah bi kalkayım da :) Zaten ilk işim onlar oluyor. Kendim yemeden onların yemlerini veriyorum çoğu zaman. Kafes sayısı 3 e çıktı.Artık uğraşır dururum. :D Bugün gelen herkese diyorum. Hint bülbülüm oldu diye :D Bu kadar sevincem gelmemişti aklıma :D Hemen sabah olsun :)

Mama bende :D halledicem onu :) Sabah bi kalkayım da :) Zaten ilk işim onlar oluyor. Kendim yemeden onların yemlerini veriyorum çoğu zaman. Kafes sayısı 3 e çıktı.Artık uğraşır dururum. :D Bugün gelen herkese diyorum. Hint bülbülüm oldu diye :D Bu kadar sevincem gelmemişti aklıma :D Hemen sabah olsun :)
"Vik vik" :D
İleride yer tekil etmemesi açısından üstüste geçecek çifthanelerden alabilirsin, reklam yaptığımı sanmasın kimse çünkü benim stoklarım tükendi ve bir süre ara verdim stoklarım tükenince, okuluma devam etmem gerekiyor. En iyisi şu ilanı bir güncelleyip söyleyeyim, çoğu kişi her bir şeyi reklam zannedebiliyor.

Estağfurullah. Siz demesiniz aklıma bile gelmezdi reklam yapıyo falan diye :) Ama benim aklıma yuvalığımı kendim yapıyım diye geldi. Bunlarda da muhabbetler gibi ağaç çeşiti,folluk vs farkeder mi? Hani kendileri örüyolar ya zaten. Bende doktor çubukları ve kontra plaklar var. Onlarla güzel birşey çıkarabilirim diye düşünüyorum. Bu tarz şeylerle uğraşmayı sevdiğim için diyorum. Siz de beni yanlış anlmayın bu konuda. Hanihem bişiler soruyor hem söylenen dışında farklı şeyler söylüyor diye. Ama bu tarz durumlarda kendi el emeğimi daha çok seviyorum :)
NOT:Okulnuz tez zaman da biter inşallah :D Okumak zor iş vesselam :)

Misal böyle birşey. Boyu biraz daha uzatılabilir. Kapı kısmı bi tık daha büyük olabilir. Eğer ki olur derseniz tabi. Ben şimdi uyuyamıyorum da birazcık :D

Ekli dosyalar

• 20180102_014841.jpg
    20180102_014841.jpg
    768.4 KB · Görüntüleme: 19
Misal böyle birşey. Boyu biraz daha uzatılabilir. Kapı kısmı bi tık daha büyük olabilir. Eğer ki olur derseniz tabi. Ben şimdi uyuyamıyorum da birazcık :D
İyi dilerlerin için teşekkür ederim, inşe'Allah bitecek daha çok yol var :)

Bu şirin duruyor olabilir neden olmasın, biraz daha yüksek olsun tavanı. Bendeki yuvalığa bir bak, o şekilde olsun ama yandan kağıtları vs de olsun bendeki gibi yahut normal muhabbet yuvalığındaki gibi. Onun dışında kızılçam ağacından olan yuvalıklar bildiğim kadarıyla doğal ağaç olmasından dolayı bit ve pire oluşumu da yapmıyor hem de sağlıklı ve yıkanadabiliyor ama ben yıkamıyorum; kirlenmesine ihtimal vermeyince sıkıntı olmuyor, bendekiler öyle. Hele en çok ispinozlarımın yuvalığını beğeniyorum zaten.

Baktım yuvalıklarınıza boyutunu vs ona göre ayarlayacağım. Ancak kağıttan kastınızı pek anlayamadım. Numaralandırmadan mı bahsediyorsunuz? Bu tarz ağaçları bulmak biraz zor olabilir. Dimine Bir bez parçası yapabilirim. Kirlense de kuluçka dönemi bitince bir dahakinden önce değiştiririm bezini. Olur diyorsanız ben sabah hemen başlayayım geliştirmeye bunu :D Çok sağolun.

Ha bir de kaymamaları için kum atacağım içine yadırgamazlar heralde

Yok hayır bez parçağına gerek yok, hasır ip ile onlar pofuduk hale getiriyorlar kardeşim sen sadece yuvalığı hazır et yeterli gelir :) Kağıt neden demişim anlamadım hani kağıt nerede diye bakıyorum bende, kapı olacak o :D Yoruldum artık saat geç olunca, kusura bakma :D

Yok yok sen sadece yuvalığı hallet. Hasır ip tak kafese, inanılmaz derece de güzel bir örgü ile karşılaşacaksın yuvalık da. Çok güzel örüyorlar. Onlara bırak artı bir şey yapma.

Yok hayır bez parçağına gerek yok, hasır ip ile onlar pofuduk hale getiriyorlar kardeşim sen sadece yuvalığı hazır et yeterli gelir :) Kağıt neden demişim anlamadım hani kağıt nerede diye bakıyorum bende, kapı olacak o :D Yoruldum artık saat geç olunca, kusura bakma :D
tamamdır o zaman :) Çok sağolun.Sabah halledip takıyorum ve bilgilendiriyorum. İnsanlık hali olur öyle şeyler hiç sorun değil.Hayırlı geceler :) Tekrar çok teşekkürler :)

tamamdır o zaman :) Çok sağolun.Sabah halledip takıyorum ve bilgilendiriyorum. İnsanlık hali olur öyle şeyler hiç sorun değil.Hayırlı geceler :) Tekrar çok teşekkürler :)
Rica ederim, ben teşekkür ederim. Hayırlı geceler kardeşim, bekliyorum haberleri :)

Evettt. Yuvalık tamam. Sizce nasıl olmuş?Kullanabilirler mi? Mamayı da yaptım. :) KAfes düzenini de tekrar ayarlayarak son kez rahatsız ettim ve bıraktım kendi hallerine :D Bekliyorum :D

Ekli dosyalar

• 20180102_121716.jpg
    20180102_121716.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 16
  • 20180102_130044.jpg
    20180102_130044.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 16
  • 20180102_121716.jpg
    20180102_121716.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 14
Geri