Karadeniz Pet

evett söyleye söyleye ispinozlarım geldii :) :)

Benim 2.sıpanın gözünde böyle bişeye rastladım bu sabah :( Gözlerine baktıkça birşey oluyor hocam ya.( Çok üzülüyorum. Önemli birşey midir? Dün bişey yoktu. Mantar belirtisi vs yok. Dışkı da normal. Sahibi gitti zaten onun burukluğu vardır. Ondan kaynaklı olabilir mi ki?Elimde ekteki damladan ve teramisin var. Sürmeli miyim? Biraz bekleyeyim mi.? Birşey yoksa sürmem zararlı olur mu?
20180102_131739.jpg

Ekli dosyalar

• 20180102_132732.jpg
    20180102_132732.jpg
    835 KB · Görüntüleme: 12
Hasır ip yeterli gelmez biraz daha hasır ip almalısınız bu daha önemli, ikincisi yuvalıktaki yapıştırıcı kokusuna dikkat edin yahut yapıştırıcıyı kemirip yemesinler, o şekilde bir sarkma varsa gerekirse üstüne bir kat daha tahta geçin ve bu sefer tahtaların arkasına sürün öyle yapıştırın. Keşke arkasını sürgülü bir şekilde yapsaydınız ki gerektiği zaman açabilirdiniz. Dikeylemesine sürebileceğiniz bir şekilde yapabilirdiniz.

Yuvalığın sağ ve sol ynaındaki en sonda olan tahtalarda biraz kesik yahut delik yaparak ve alternetif bir şey ile yapacağınız sürgülü kapıyı destekleebilirdiniz. Ancak giriş yeri küçük olmamasından dolayı bu sıkıntı oluşmaz merak etmeyin, tek sıkıntı yuvalığın yapıştırması. Temeli bu şekilde olabilir ancak içine genişliği kadar tahta parça sürüp bu işlemi daha rahat yapabilirdiniz. Hem yuvalık daha karanlık olurdu hem de bu yapıştırıcılardan kurtulmuş olurdunuz. Dışı önemli değil, içi önemli. Gerekirse bu çubukları delip, sağlam bir naylon ip ile birbirlerine dikebilirsiniz. Duvarları oluşturduktan sonra içeriye koyarsınız, dışarıdan da içeriye yine bu naylon ip ile bir aradan sızıp iç duvarı sağlamlaştırabilirsiniz. Bu şekilde yaıştırıcı sıkıntı olabilir. Bilmiyorum anlatabildim mi ama bu işlemleri yaparsanız daha iyi olur yahut başka bir şekilde, ancak en iyisi ine tahtadır.

Benim 2.sıpanın gözünde böyle bişeye rastladım bu sabah :( Gözlerine baktıkça birşey oluyor hocam ya.( Çok üzülüyorum. Önemli birşey midir? Dün bişey yoktu. Mantar belirtisi vs yok. Dışkı da normal. Sahibi gitti zaten onun burukluğu vardır. Ondan kaynaklı olabilir mi ki?Elimde ekteki damladan ve teramisin var. Sürmeli miyim? Biraz bekleyeyim mi.? Birşey yoksa sürmem zararlı olur mu?Ekli dosyayı görüntüle 18231
Damla eğer antibiyotikli değil de antialerjik ise olur, içeriğini bilmiyorum bu şekildeki teramcyn damlayı ilk kez gördüm. Teramcy 2 adet merheme sahiptir, biri antialerjiik diğeri antibakteriyel. Antialerjik formunun damlası var mıdır bilemiyorum.

Anladım. Yapıştırıcı yok. Silokon kullandım.Ancak çok az kullandım.Dediğinizi de yapmaya çalışacağım.Yok damla teramisin değil. Teramisin ayrı krem olarak var. Bu alerjien diye bir damla:suni göz yaşı diyorlar.İçeriğine bir bakıyım. Sizce önemli bir sıkıntı var mı?Biraz da durgunlaştı sanki. Bimiyorum ya uff :(

Hasır ipte var. Biraz daha ekleme yaparım o zaman :)

Anladım. Yapıştırıcı yok. Silokon kullandım.Ancak çok az kullandım.Dediğinizi de yapmaya çalışacağım.Yok damla teramisin değil. Teramisin ayrı krem olarak var. Bu alerjien diye bir damla:suni göz yaşı diyorlar.İçeriğine bir bakıyım. Sizce önemli bir sıkıntı var mı?Biraz da durgunlaştı sanki. Bimiyorum ya uff :(
Tamam, alerjik reaksiyonlar için kullnıldığını zannediyorum ama her ihtimal olabilir. Ki hekim arkadaşlarımız var aramızda, daha iyi bilirler. Sonra gelip bana kızmasın kimse, bilenler bilgilerini paylaşsın diye diyorum bunu :)

Orhitiosis hastalığı konusunda uzman bir arkadaşımız var @Omer Sayar , bir değerlendirsin bakalım. Ancak zannediyorum ki öyle değildir, müsterih olun.

Hasır ipte var. Biraz daha ekleme yaparım o zaman :)
Ekleyin ekleyin. Silikon sıkıntı olabilir ayrıca, kemirmesinler o yeter ona bir bakın.

reçete bu şekilde hocam :) Tamam değerlendirmeyi bekliyorum.Tamam kontrol edeceğim. Onlara kemirmeye fırsat vermicek şekilde yaptım ama tekrar kontrol edeyim :) Yoruyorum sizi de kusura bakmayın.

Ekli dosyalar

• 20180102_154248.jpg
    20180102_154248.jpg
    988.7 KB · Görüntüleme: 13
  • 20180102_154307.jpg
    20180102_154307.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 12
Yok hayır estağfirullah ama reçeteye ben bakmayayım zaten net değil prespektüs, şimdi gelir beni döverler gerçekten :D Sizde üstüme mi oynuyorsunuz arkadaşım ne yapıyorsunuz, tam konuların üstüne geliyorsunuz her zaman :D

Gözyaşı damlası, sürekli kullandığım için biliyorum, büyük oranda steril su içerir. Gözü rahatlatır ancak tedavi edeceğini sanmıyorum, zaten kuşun gözünde de önemli bir sıkıntı görünmüyor şimdilik. Damlayı kullanabilirsiniz, eğer kızarıklık artarsa, antialerjik antibiyotikli bir göz damlası kullanın

Vallaöyle bir niyetim yoktu :) sadece korkuyorum birşey olursa diye. Bir de bu yavru asker emaneti :)Siz birde bir isim vermişsiniz ya belki o bakar diye de atmıştım. Kusura bakmayın. Tamamdır Süleyman Bey şimdilik bekliyorum ve damladan kullanıyorum.Dediğim gibi devam eder ve açılma artarsa yeni bir konu üzerinden açarım ve İlaç bilgisi danışırım. Teşekkürler bilgiler için.

Vallaöyle bir niyetim yoktu :) sadece korkuyorum birşey olursa diye. Bir de bu yavru asker emaneti :)Siz birde bir isim vermişsiniz ya belki o bakar diye de atmıştım. Kusura bakmayın. Tamamdır Süleyman Bey şimdilik bekliyorum ve damladan kullanıyorum.Dediğim gibi devam eder ve açılma artarsa yeni bir konu üzerinden açarım ve İlaç bilgisi danışırım. Teşekkürler bilgiler için.
Estağrifullah, ben şaka yapmıştım zaten k dedim prospektüs net değil okuyamıyorum. Akabininde internette de baktım biraz prespektüsü bulmak için, bulamadım nedense. Yanlış anlamayın :) Süleyman Bey cevap vermiş, yeterli gelir zaten. Ancak yuvalığın son hali nasıl? Kemiriyorlar mı gözleyebildiniz mi? Bir de hasır ipi aşağıya takın. Suluğu 1'e indirdiniz mi? Mama ne durumda? Yuvayı örüyorlar mı? :))

ipleri çekip yere atıyorlar. Mamaya da dokunmamışlar. suluğu teke düşürdüm. Bugün probiyotik verdim. beklemedeyim henüz.

Yuvaya giriyorlar mı? Belki beğenmemiş olabilirler, çünkü ispinozlar için mahrem çok önemlidir. Yuva ışık alıyorsa aralıklardan sıkıntıdır.

Giriyorlar sanırım. Yuvaya bişeyler ayarlamaya çalışıyorum. Bu ara petshhopa gidemiyorum. Yuvalık alıcam da. Olmadı yuvalığı karanlık hale getiricem.

Bu linki örnek olsun diye paylaştım, isterseniz böyle bir şey bulup sipariş verebilrsiniz. Genelde internetten sipariş veren biri olduğum için, bazı petshopları pahalı bulurum. Küçük ahşap yuvalık diye de bir arayın istersneiz.

Geri