Karadeniz Pet

Evicap mı? Evit se mi? ( E Vitamini )

Alihan Kara

Meraklı Üye
E vitamini önerisi olarak hangisini önerirsiniz kullanmış olan kişilerden tavsiye istiyorum. Tek çiftim mevcut bu 2 vitaminin maliyeti de düşük ne önerirsiniz. Etkisi ve kullanımı nasıl?

Tek çift için pahalı o yüzden bunları soruyorum.

Hocam tek çiftin varsa 35 gr olanından bi kutu al kuluçka süresi hariç sürekli kullan. sadece kızıştırmıyor aynı zamanda yumurta sayısını, döl verimini ve yumurta doluluğunu etkiliyor. bunun harici ürünler bence zaman kaybı.

P
Hocam tek çiftin varsa 35 gr olanından bi kutu al kuluçka süresi hariç sürekli kullan. sadece kızıştırmıyor aynı zamanda yumurta sayısını, döl verimini ve yumurta doluluğunu etkiliyor. bunun harici ürünler bence zaman kaybı.

Pahalı olmasa veya tek çiftim olmasa sorun yok sorgusuz sualsiz alırdım ama tek cift icin değmez diye dusunuyorum.

Aşırı vitamine kaçma taraftarı değilim.
Ben şu an vitamin olarak Aminoplus kullanıyorum 3 haftada bir veriyorum.
Hocam ben ciftlestirmek istiyorum kuslarımı disi cok kızgın izin de veriyor erkeğe ama erkek de tık yok 4. Kuluckası hep bos cıktı yumurtalar ciftlesmedikleri icin erkek disiden ürkek en son kuluckasında disinin 1 kere ustune cıktıgını gördüm düstü zaten onun haricinde yok

Vitamin vererek olacak iş değil ki.. Sürekli denemesi lazım.
Olmadı erkeği değiştireceksin.
Ben başta hata yaptım disinin yanına erkeği attım o yüzden olabilir mi? Erkek sürekli kacıyor ayırma yöntemini bile kullandım şuan da ayrılar ayhan hoca bana e vitamini selenyumlu bir arada veterinerlerde bulunur dedi sorusturdum pahalı maalesef degistirme imkanım yok ürkmese deniyecek de ürküyor.

Nekton e bütçe azsa hobi e hatta mümkünse s ile birlikte kullanin

@Alihan Kara yukarıda demişsin ki, erkek çiftleşmiyor. Yumurtaların boş olması normal. Ben de dedim ki vitaminle olacak iş değil. Vitamin arama boş yere eş tutmuyorlarsa birinden birini değiştirmen gerek.
Zaten eşler dişi izin veriyor erkek yanaşmıyor birbirlerine yem kusuyorlar bu durum olduğu halde çiftlesmiyor yani.

Bütçenin bilmem ama nekton e ve s al en küçük boy ve kullan farkı muazzam hem dişi lerce hem erkeklerde çok bariz farklar oluyor genede siz bilirsiniz ama erkeği bir kere pasif o erkek le o iş olmaz benimde konuşan bir kuşum var albino dışı yanında erkek delirdi ama kız yüz vermiyor bir verse neler olacak da ama ısrarcıyım dışı istediği zaman saldiricak bizimkine[emoji3][emoji3][emoji3]

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri