Karadeniz Pet

Evimizin Yeni Bireyi

hakan özdemir

Yeni Üye
Arkadaşlar 2-3 haftadır internetten vs muhabbet kuşlarını kendimce baya araştırdım ve sonunda geçtiğimiz perşembe günü kafes ve aksesuarlarını almaya gidince dayanamadım ve evimizin yeni bireyi bu tatlı kuşu aldım
Kuşumu perşembe günü saat 17.00 gibi aldım ve cumartesi günü uzun uğraşlarım sonucu kafesin kapısını açıp eve saldım , saldıktan sonra daha fazla ötmeye başlamasını ve mutlu olduğunu hissettim , elimden yem yedirdm sevdim
Şu 2 gündür günde 2-3 saat odaya salıyorum gözetimim altında çok şükür kazasız belasız geziniyor. Parmağımı uzatınca alıp sakince kafesine koyuyorum hiçbir sorun çıkarmıyor
Şuan ahşap tünek ve kuş kumu hariç herşeyim tamam onlarıda bu haftaiçi ayarlamaya çalışıcam
Bir de kuş uçtuktan sonra ayakları çok sıcak olmaya başlıyor korkup kafesine koyuyorum bende bişey olmasın diye acaba neden böyle oluyor ?
Bu arada daha önce sadece japon balığı bakmıştım ve iyi ki diyorum kuşumu almışım , Allah uzun ömürler versin diyip yazımı noktalıyorum.

ME2YBg.jpg

62bRvv.jpg

AmNZQp.jpg

Son düzenleme:
Maşallah sizde benim gibi yenisiniz Allah bağışlasın kaç aylık kuşunuz?

hocam 2-3 aylık civarı sanırım

Beni kusla ayni vakitlerdeler ama cesaret edip salamiyorum gecen kafesin icinde severken disari kacirdim cok dolandi konacak yer bulamadi baya korkuttu beni guc bela yakaladim. Sen tam olarak nasil saliyorsun odada ucuyor konuyor mu esyalara falan

Beni kusla ayni vakitlerdeler ama cesaret edip salamiyorum gecen kafesin icinde severken disari kacirdim cok dolandi konacak yer bulamadi baya korkuttu beni guc bela yakaladim. Sen tam olarak nasil saliyorsun odada ucuyor konuyor mu esyalara falan

hocam ilk günlerde kafese yaklaşınca bile ürküyordu kuş sonra yavaştan parmağımı içeri sokmaya başladım korkusunu biraz yenmiş gibiydi sırtını felan okşadım parmağımı dal gibi yapıp yavaş yavaş elime aldım ama biraz nazlandımı desem korktu mu desem çıkmak istemedi derken öyle öyle kafese elimi sokup parmağıma alıp çıkardım kuşu genelde 2 yer belırlemış hep oraya konuyor ama elimdede uzun süre duruyor yem yedırıyorum sırtını okşuyorum yavaş yavaş yaklaşıyorum hep , geri kafese koyarkende parmağıma alıp yavaşça kafesin içine bırakıyorum kendisi hemen tüneğin üstüne atlıyor zaten

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:40 -->-> Daha önceki mesaj 18:39 --

Maşallah, güle güle besleyin.
Kraker yem bitince, ondan tekrar almayın, tavsiye etmiyoruz.

çok teşekkürler
ona alternatif olarak ne verebilirim hocam?

Son düzenleme:
hocam ilk günlerde kafese yaklaşınca bile ürküyordu kuş sonra yavaştan parmağımı içeri sokmaya başladım korkusunu biraz yenmiş gibiydi sırtını felan okşadım parmağımı dal gibi yapıp yavaş yavaş elime aldım ama biraz nazlandımı desem korktu mu desem çıkmak istemedi derken öyle öyle kafese elimi sokup parmağıma alıp çıkardım kuşu genelde 2 yer belırlemış hep oraya konuyor ama elimdede uzun süre duruyor yem yedırıyorum sırtını okşuyorum yavaş yavaş yaklaşıyorum hep , geri kafese koyarkende parmağıma alıp yavaşça kafesin içine bırakıyorum kendisi hemen tüneğin üstüne atlıyor zaten

Benimde bugun 3.gunum en guzeli Levent abiyi dinleyip,7.gunu bekleyelim bari

Hayırlı olsun, umarım sevginiz hep bu şekilde artarak devam eder. Kuşlar sıcak kanlı canlılar oldukları için ayaklarında ki ısının biraz fazla olması normaldir. Biraz da siz salınca hareketlendiği için öyle sıcak geliyordur elinize. Kuş kumunu ve tüneklerini de en kısa zamanda temin edin.

Hayırlı olsun, umarım sevginiz hep bu şekilde artarak devam eder. Kuşlar sıcak kanlı canlılar oldukları için ayaklarında ki ısının biraz fazla olması normaldir. Biraz da siz salınca hareketlendiği için öyle sıcak geliyordur elinize. Kuş kumunu ve tüneklerini de en kısa zamanda temin edin.

sağolun hocam en kısa zamanda temin edicem