Karadeniz Pet

Forpus papagani ve muhabbet kuşu?

sheby

Meraklı Üye
Muhabbetimizin yanina forpus papagani almayi düsünüyorum ikisi ayni ortamda ayni kafeste yasarlar mi bilgisi olan var mi acaba ?

hayatım hayvanlar kanalındaki kişi forpusların pek sosyal olmadığını sadece eşleriyle anlaştığını söylemişti yani kendi türleriyle bile salma usulü anlaşamıyorlarmış.

hayatım hayvanlar kanalındaki kişi forpusların pek sosyal olmadığını sadece eşleriyle anlaştığını söylemişti yani kendi türleriyle bile salma usulü anlaşamıyorlarmış.
Hadi ya bn de arastiriyodum kesi kopeklerle bile gecim saglayabiliyormus forpuslar diye okudum ama bilgi sahibi olmadan da adim atmak istenedim benim muhabbetimin de insanlarla pek anlastigi söylenemez zaten :D

Sizin muhabbette tam bi farmasi girişimcisi tipi var :D

Hadi ya bn de arastiriyodum kesi kopeklerle bile gecim saglayabiliyormus forpuslar diye okudum ama bilgi sahibi olmadan da adim atmak istenedim benim muhabbetimin de insanlarla pek anlastigi söylenemez zaten :D
ben beslemedim valla ondan net birşey diyemem ama o kişi öyle demişti:Dbirde geçen yabancı forumda birinin forpusu muhabbet kuşunun tırnağını koparmış:eek:

Sizin muhabbette tam bi farmasi girişimcisi tipi var :D
Ayy evet o eski muhabbetimiz oyle akilliydi ki ne yapsam neye dokunsam onu gidip incelerdi :( malesef kacti evimizin arkasi da ormanlik alan oldugundan bizi goremedi ve geri gelemedi :(

Küçükken alıstırırsanız sıkıntı olmaz ama forpuslar kıskanc hayvanlardır illlaki siz muhabbet kuşunuzla oynarken kıskanıcaktır salarken kontrollü bir şekilde salın iki hayvanı yanlız bırakmazsanız sorun olmaz

Forpusta muhabbette bölgeci kuşlardır ayni kafese koyarsanız belli bir süre sonra kavgalar başlayacaktır ancak şunu belirteyim forpusun küçük boyuna aldanmayın gaga kuvveti muhabbet kuşuna göre çok fazla yani muhabbet kuşuyla kavga ederse muhabbet kuşunun gagasını kırma ihtimali bile olabilir ancak ayrı kafeslerde odada saldıgınızda sorun olmaz :)