Karadeniz Pet

Forpuslar için kaliteli yem önerisi

Limon44

Meraklı Üye
Merbaba 2 forpus papaganim var. Simdiye kadar çeşitli yemleri alip kendim karıştırıyordum. Kuşlarım genelde yemlerin icindeki kenevir ve cekirdekleri önce yiyorlar. Vitakraftin paraketker icin olan yemini aldim ama icinde hic kenevir tohumu yok. Bana icinde yüzde 40 kenevir tohumu olan kaliteli yem önerisi yapabilirmisiniz?

Aldıgınız vita pareket yemi küçük papağanlar için en iyisi.İlla kenevir tohumu diyorsanız açıktan alıp uygun oranda yeme karıştırın.Ayrıca kuşa çekirdek vermeyin,yemden çıkan çekirdekleri ayıklayın.

Aldıgınız vita pareket yemi küçük papağanlar için en iyisi.İlla kenevir tohumu diyorsanız açıktan alıp uygun oranda yeme karıştırın.Ayrıca kuşa çekirdek vermeyin,yemden çıkan çekirdekleri ayıklayın.
Cevabimiz icin cok testskerim.neden cekirdek vermiyorum. Az da olsa gun icinde cekirdek badem ceviz veriyorum cok seviyorlar..

Çekirdek disinda k.yemis verebiliyor muyuz peki?

Çekirdek disinda k.yemis verebiliyor muyuz peki?

ceviz-badem-şam fıstığı(çiğ şekilde)-çam fıstığı-kaju-kabak çekirdeği (tuzsuz) aşırıya kaçmamak kaydıyla günde 1 adet verebilirsiniz.Günlere bölün söylediklerimi.Kuşunuzun beslenmesi meyve-sebze ağırlıklı olmalı o yüzden yemlere fazla takılmayın.

Vitakraftin iyi bir yem olduğuna emin misiniz? Türkiye'de?

Ben 3 senedir vitakraft menü pareket kullanıyorum.Daha hiç sorun yaşamadım hep taze ürünler geldi.Çekirdek çoklugu dışında vitakraft bana göre iyi.Çekirdekleride kendim ayıklıyorum zaten.
Normalde türk malı değil o biliyorsunuz değil mi? Barkoduna bir bakın isterseniz kaçla başlıyor. Sahte olduğunu öğrenene kadar ben de kullanmıştım. Aslı çok iyi ve kaliteli. Bir sürü ürünü var. Bulabilsek keşke buralarda. Envai çeşit ürünü var, keki bile :D

Normalde türk malı değil o biliyorsunuz değil mi? Barkoduna bir bakın isterseniz kaçla başlıyor. Sahte olduğunu öğrenene kadar ben de kullanmıştım. Aslı çok iyi ve kaliteli. Bir sürü ürünü var. Bulabilsek keşke buralarda. Envai çeşit ürünü var, keki bile :D
Sahte oldugunu nasil anliyoruz?

Esasında palet yeme geçmekte iyi bir çözüm.

Esasında palet yeme geçmekte iyi bir çözüm.
Hangi markayi önerirsiniz. Ben bu konuda biraz cahilim yanlis birsey almaktan cekiniyorum.versela laga nin cennet papaganlari icin olan yemi var onu alayim diyorum elimdeki yemler bitince kullanan var mi acaba? Icinde kenevirde varmis

Alman markası ama üretimi türkiyede yapılıyor.Bilindigi gibi yurt dışından gelen bir ürün değil yani.O yüzden her zaman taze oluyor vitakraft ürünleri.Sahtelik bir durum yok kısacası.

Alman markası ama üretimi türkiyede yapılıyor.Bilindigi gibi yurt dışından gelen bir ürün değil yani.O yüzden her zaman taze oluyor vitakraft ürünleri.Sahtelik bir durum yok kısacası.
Bende 3 paket ugun fiyatlı bulup aldim. Bugün ilk paketi actim ama dedginiz gibi icinde cok fazla xrkirdek var ayıklamak zor olacak. Birdaha ki sefere versela laga nin sevda papavanlari icin olan yemini almayi düşünüyorum.icinde aspurda varmis.

Evet ayıklamanız gerek malesef.Günlük yemligine 1 çekirdek koymanız yeterli olur.

Hocam products"lara bakin. Sitesinde "vitakraft menu" diye bir şey yok? Nasil sahte değil? Nasil alman markasi? Distributor olmuşuz da haberim yok. Allah allah :D

Hocam products"lara bakin. Sitesinde "vitakraft menu" diye bir şey yok? Nasil sahte değil? Nasil alman markasi? Distributor olmuşuz da haberim yok. Allah allah :D
Alman markası değil yazmadım alman markası ama üretimi turkiyede yapılıyor.Eksi sözluktede bu konu hakkında yorum yapılmış zaten üretimi turkiyede yapılmasına rağmen yüksek fiyat koyulduğu için.Sahtelik bir durum yok.Aksine en taze yemler üretimi turkiyede olduğu için vitadan çıkar

Alman markası değil yazmadım alman markası ama üretimi turkiyede yapılıyor.Eksi sözluktede bu konu hakkında yorum yapılmış zaten üretimi turkiyede yapılmasına rağmen yüksek fiyat koyulduğu için.Sahtelik bir durum yok.Aksine en taze yemler üretimi turkiyede olduğu için vitadan çıkar
Tr sitesi yok? içeriği böyle değil vitakraftın. kıytırık markalar bile şubelerini vs sini didik didik inceliyorken vitakraft türkiyede üretim yaptıracak, fakat bir ibare ve içerik bilgisi olmayacak. ne ww sitesinde, ne başka yerde yok böyle bir ürün. bu verdiğiniz bilgilerin kaynağı nedir? yanlış biliyorsam öğrenmiş olayım hem..

Tr sitesi yok? içeriği böyle değil vitakraftın. kıytırık markalar bile şubelerini vs sini didik didik inceliyorken vitakraft türkiyede üretim yaptıracak, fakat bir ibare ve içerik bilgisi olmayacak. ne ww sitesinde, ne başka yerde yok böyle bir ürün. bu verdiğiniz bilgilerin kaynağı nedir? yanlış biliyorsam öğrenmiş olayım hem..
Bende bir siteden yarim kiloluk muhabbet kusu yemi ni 8 Tl den paraket yemini de 12 liradan alip stokladim. Ama bitsin versela laga alicam

Geri