Karadeniz Pet

Fotoğraflı Arkadaşlar sanırım kuşum hasta ne yapabilirim

bluemagic1903

Yeni Üye
Malum kuşum yaşlı ve inanın veterinere götürmem çözüm olmayacak diye önce size danışmak istedim. Bı izler fikir verirseniz sevinirim.
IMG_20191219_201343.jpg
IMG_20191219_201304.jpg
IMG_20191219_201301.jpg
IMG_20191219_203141.jpg
IMG_20191219_201343.jpgIMG_20191219_201304.jpgIMG_20191219_201301.jpgIMG_20191219_203141.jpg

Merhaba. Geçmiş olsun. Yem kusma dışkıda yem gibi bir durum var gördüğüm kadarıyla bu 2 durumda oluyor. Biri yediklerini sindiremediği için yeterinci diğeri kursak mantarı dediğimiz mayalanma sonucu diye düşünüyorum. flucanazol etken maddeli bir ilaç bulmalısınız. @Ayhan OTÇUOĞLU beyin youtubeda bir videosu var. 9. Dakikaydı sanırım uygulamayı anlatıyor açık şekilde. Tekrar geçmiş olsun. Videonun linkinide atıyorum.

Teşekkür ediyorum ilacı eczaneler de m nette m bulabilirim hızlı şekilde sizce çünkü bulunduğum yer biraz sapa ilaçta olacak m meçhul

Yalniz ben dışkısını şimdi tekrar kontrol ettim dışkısı çok normal yeşil kısmına annem sofra da benle maydanoz yedi deliyerek açıkladı sadece kusması var kusuyor ve kustugunu tekrar yemeye çalışıyor koku yok kusmukta nefeste de almiyorum

Teşekkür ediyorum ilacı eczaneler de m nette m bulabilirim hızlı şekilde sizce çünkü bulunduğum yer biraz sapa ilaçta olacak m meçhul
İlaç beşeri eczanelerde bulabilmek mümkün. Triflucan pek sanmıyorum bulabileceğinizi ama muadillerini bulabilirsiniz. Tablet formu flucan diye geçiyor. Mikostatin, fungostatin gibi ilaçları deneyenlerde var. Ben kullanmadım hiç. Triflucan bulamazsanız muadilini temin edersiniz. Tablet form için daha iyi bilgisi olan biri muhakkak yorum yapacaktır. Forumda çok fazla bailok var muhakkak bulursunuz.

Yalniz ben dışkısını şimdi tekrar kontrol ettim dışkısı çok normal yeşil kısmına annem sofra da benle maydanoz yedi deliyerek açıkladı sadece kusması var kusuyor ve kustugunu tekrar yemeye çalışıyor koku yok kusmukta nefeste de almiyorum
Kuş Kumu kullanmıyorsanız verin sindirime yardımcı olur ama sağlıklı bir muhabbet kuşu hayatı boyunca kum yemese genede bu şekilde kusacağına inanmıyorum. Kursaktada anormal şişlik var. Yani mayalanma dolayısıyla. Ben fikrimi söyledim. Geçmiş olsun inşaAllah iyileşir.

Öncelikle geçmiş olsun biran önce düzelir inşallah öncelikle hastalık dan önce hastalığa sebep olan etmeleri ortadan kaldirmalisiniz kafesinizi değiştirmek le başlayın işe o paslı tel ler kuşları daha kötü duruma sokar tedavi başarılı dahi olsa tekrar tetikletir

Haklısınız dikkate alacağım yemlik suluk örtü altlık değişti ama kafeste durmadigindan çok dikkat etmedik biz ilk işimiz bu hastalık mi n neden oluyor onu belirlesek bilenler bı yardımcı olsa

Haklısınız dikkate alacağım yemlik suluk örtü altlık değişti ama kafeste durmadigindan çok dikkat etmedik biz ilk işimiz bu hastalık mi n neden oluyor onu belirlesek bilenler bı yardımcı olsa
Sürekli yapıyor sa hastalık 1 defalık sa değil birde Dışkı resmi atınız yemi yakın zamanda mı değiştir diniz yem kaynaklı da olabilir

Geri