Karadeniz Pet

Fransız Tüy Dökümü?

Deneyli Kontrol

Yeni Üye
Merhaba. 3 aydır benimle olan tahminime göre 5 aylık bir muhabbet kuşum var. Keyfi bugün de dahil olmak üzere hep yerindeydi. Bu sabah kanadındaki kalın tüyleri (sanırım kan tüyü deniyor) döküldü, ya da kendisi koparmış. Şu anda kanadındaki birkaç tüy eksik olduğu için uçamıyor.

Küçük bir şehirde yaşıyorum; buradaki veterinerler kuşuma bakmadı, ben de petshop’a götürmek durumunda kaldım. Petshop sahibi stresten olabileceğini söyledi, şu an gövdesinde tüylerini yenilemekte, o yüzden de olabilirmiş. Kanatlarında kırık kök kalmamış. Fakat ben tam olarak güvenemiyorum. Forumda bu konuyla ilgili bilgi sahibi olan biri varsa lütfen yardımcı olabilir mi? Fotoğrafını ekledim. Tekrar tüyleri çıkar mı?

Ekli dosyalar

• A6ED1F58-06CB-467E-8927-4FBA92005DAE.jpeg
    A6ED1F58-06CB-467E-8927-4FBA92005DAE.jpeg
    395.6 KB · Görüntüleme: 44
Bahsetmemişim asıl bahsetmek istediğim şeyden...

Fransız Tüy Dökümü hastalığı olma ihtimali var mı? Bu hastalığın ne gibi belirtileri vardır?

kuş tüyde olabilir kafasını atar mısınız

kuş tüyde olabilir kafasını atar mısınız
Kafasında yeni tüyler çıkıyor, evet. Fotoğraf atardım fakat kafesten çıkmayı pek istemiyor ve sorunuzun yanıtını biliyorum, o yüzden rahatsız etmek istemedim onu. Tüylerini değiştirme döneminde fakat kanat tüylerini dökmesi pek normal değil sanırım.

Kafasında yeni tüyler çıkıyor, evet. Fotoğraf atardım fakat kafesten çıkmayı pek istemiyor ve sorunuzun yanıtını biliyorum, o yüzden rahatsız etmek istemedim onu. Tüylerini değiştirme döneminde fakat kanat tüylerini dökmesi pek normal değil sanırım.
ilkiyse olabiliyor kaliteli bir b vitamininiz varsa haftada 2 kullanın.yoksa marka söylerim

Pardon, forumda yeni olduğum için size nasıl fotoğraf göndereceğimi anlayamadım. Hiç böyle durmazdı, kafası ters biçimde öylece duruyor bir süredir. Normal mi?

Ekli dosyalar

• E38F28EA-0A26-477D-8732-A1F17A9432AF.jpeg
    E38F28EA-0A26-477D-8732-A1F17A9432AF.jpeg
    870.8 KB · Görüntüleme: 42
şuan tüyde olduğu için yorgun ve uyuyası gelmiş

Geri