Karadeniz Pet

Göğüs kemiği hakkında

celilshn27

Paylaşımcı Üye
Merhaba kuşumun nedense göğüs kemiği hep belli hareketliliği fln. Yerinde ama göğüs kemiğini görmek için tüylerine üflemek bile yetiyor görsel koydum. Acaba kilosuzluktan mı? Kemiğin sivriliği(kesiciliği) 4-6/10

IMG-20200522-192635

15901656647667224081070699162262

Kuşlar zayıflayınca göğüs kemikleri belirginleşir. Aspur (sade kanarya yemi) karıştırın yeminin içine.
Haftada 2 gün yumurta maması yapın.
Yumurta mamasını yemiyorlar 3 defa yaptım yemediler yemlerine karıştırdım ayırıp atıyorlar

Muhabbet kuşları çekirdek için uygundur değildir. Karaciğeri iflas ettirirsin. Kilo aldırmak için yumurta maması ve yağ bakımından zengin aspur verebilirsin..

ahmet beye ek olarak söyleyeyim aslında hiç bir kuş çekirdeğe uygun değil.Ancak ülkemizde fiyatı çok ucuz oldugu için yavruluktan çekirdeğe alıştırılıyor kuşlar.Yağ bezesine döndürüyoruz resmen kuşları.Çekirdegi egitim esnasında ödül olarak vermenizi tavsiye ediyorum sadece.

ahmet beye ek olarak söyleyeyim aslında hiç bir kuş çekirdeğe uygun değil.Ancak ülkemizde fiyatı çok ucuz oldugu için yavruluktan çekirdeğe alıştırılıyor kuşlar.Yağ bezesine döndürüyoruz resmen kuşları.Çekirdegi egitim esnasında ödül olarak vermenizi tavsiye ediyorum sadece.
Bütün papağan türleri de dahil mi?

Bütün papağan türleri de dahil mi?

evet tüm kuş türleri dahil buna.Araştırırsanız uzun süre kullanımında tüm papağanlarda karaciğer yağlanmasına yol açıyor.Ben ödül dışında asla yemligimde çekirdek bulundurmuyorum.Google a papağanın çekirdek yemesi yazarsanız tüm içerikler çıkar.Çekirdek papağan ömrünü yarı yarıya kısaltıyor ve bir çok hastalıga neden oluyor.

evet tüm kuş türleri dahil buna.Araştırırsanız uzun süre kullanımında tüm papağanlarda karaciğer yağlanmasına yol açıyor.Ben ödül dışında asla yemligimde çekirdek bulundurmuyorum.Google a papağanın çekirdek yemesi yazarsanız tüm içerikler çıkar.Çekirdek papağan ömrünü yarı yarıya kısaltıyor ve bir çok hastalıga neden oluyor.
Yalnızca dakota vermek gibi demiyorum hocam bu arada. Yani ara sıra da mı verilmez?

Merhaba kuşumun nedense göğüs kemiği hep belli hareketliliği fln. Yerinde ama göğüs kemiğini görmek için tüylerine üflemek bile yetiyor görsel koydum. Acaba kilosuzluktan mı? Kemiğin sivriliği(kesiciliği) 4-6/10

IMG-20200522-192635

15901656647667224081070699162262
yeminin içine yulaf ilave edin yulaf kuşu yağlandırır ve kuşlar çok sever benimkine dal darı aspur ve yulaf ilave ediyorum

Geri