Karadeniz Pet

Göğüs kemiği

Cansu Türkyolu

Meraklı Üye
Merhaba, sağlıklı muhabbet kuşlarında göğüs kemigi ele gelir mi?
kuşumun karnını göğsünü severken göğüs kemiğini hissediyorum çıkıntılı bir şekilde ama dururken görünüşte belli olmuyor?
Sürekli yemek yerken görüyorum yemesinde bir problem yok gibi.

Evet tutunca kuşu elinizde hissedersiniz göğüs kemiğini göğüs kemiği kuşlarda zaten çıkıntılı olması gerekir bunun sebebi uçan hayvan olduğu için sert inişlerde zarar görmemesini sağlar kuşun,kuş zayıfta olsa yapılıda olsa göğsünün ortasında bu kemik ele gelir önemi olan o kemiğin yanındaki göğüs kısmıdır içeri göçük gibi duruyosa yeterli besin yiyemiyodur yada hasta olabilir..

Evet tutunca kuşu elinizde hissedersiniz göğüs kemiğini göğüs kemiği kuşlarda zaten çıkıntılı olması gerekir bunun sebebi uçan hayvan olduğu için sert inişlerde zarar görmemesini sağlar kuşun,kuş zayıfta olsa yapılıda olsa göğsünün ortasında bu kemik ele gelir önemi olan o kemiğin yanındaki göğüs kısmıdır içeri göçük gibi duruyosa yeterli besin yiyemiyodur yada hasta olabilir..

Yok oraları tombik duruyor. :) Sadece sevdiğimde o çıkıntı ele geliyor.

Göğüs kemiği kuş çok zayıflamadıkça ele gelmez, tüy dökümü, stres, hastalık gibi durumlarda kuş zayıflayabilir, göğüs kemiği ele gelebilir, kuruma hastalığında göğüs kemiği ele gelir, kuruma hastalığına kuş çok yem yer ama kilo almaz, kurumada kabarma, hareketsiz kalma gibi diğer belirtiler de olmalıdır. Her zayıflama kuruma değildir, mama, vitamin takviyesi yaparak kilo aldırabilirsiniz...

Göğüs kemiği kuş çok zayıflamadıkça ele gelmez, tüy dökümü, stres, hastalık gibi durumlarda kuş zayıflayabilir, göğüs kemiği ele gelebilir, kuruma hastalığında göğüs kemiği ele gelir, kuruma hastalığına kuş çok yem yer ama kilo almaz, kurumada kabarma, hareketsiz kalma gibi diğer belirtiler de olmalıdır. Her zayıflama kuruma değildir, mama, vitamin takviyesi yaparak kilo aldırabilirsiniz...

Kuruma mı :( evet öyle çok fazla hareketli değil ama o da bize tam alısmadığı için yani öyle fır dönmüyor ama hep yerinde de kalmıyor. Şuan tüy değişiminde. Az önce biri de ele gelir dedi kafam karıştı:confused:

gögüs kemigi sivri bucakın o keskin tarafı gibi olanlar iyiy olmuyor

gögüs kemigig bucakın o keskin tarafı gibi ise sorun oluyor yani cok keskinimsi bir şekilde olunca.... hareketlerinde , yam yemesinde sorun yoksa duruşunda vs... hasta degildir kısacası

gögüs kemigig bucakın o keskin tarafı gibi ise sorun oluyor yani cok keskinimsi bir şekilde olunca.... hareketlerinde , yam yemesinde sorun yoksa duruşunda vs... hasta degildir kısacası

Yok yok çok keskin değil sadece çıkıntı duruyor,sanırım costaların çıkış yeri ancak insan sternumundaki gibi düz değil ve çıkıntılı.
herhangi bir sorunu gözükmüyor sadece zayıfladıda mı böyle yoksa normali mi böyle diye merak ettim

Son düzenleme:
üç genim si şekiilde durması normal yani catının tepesi gibi uçgence duruu zaten tüyde ise zayıflar vitamin ver haftada 2 defa mamada yap

Son düzenleme:
üv genim si şekiilde durması normal yani catının tepesi gibi uçgence duruu zaten tüyde ise zayıflar vitamin ver haftada 2 defa mamada yap

Dün yaptım mama cok az yedi, ilk defa karşılaştı da mamayla. Vitamini 3 gündür vermiyorum bugün veriyim tekrar.
teşekkür ederim :)

foto yollama imkanınıız varmı

foto yollama imkanınıız varmı

Tabi. Biraz uykusu var bu resimlerde :)
Y5o8rE.jpg

m80g6Z.jpg

kuş dişi yerli tüyde gözleri degişik geldi bayhan diye bir sanatcı vardı ona benziyor :) uykulu diye galiba bir sorun gözükmüyor

kuş dişi yerli tüyde gözleri degişik geldi bayhan diye bir sanatcı vardı ona benziyor :) uykulu diye galiba bir sorun gözükmüyor

Elimde olduğu fotografndaki gözü hasta, veterinere gittim mevsim geçişlerinden dolayı dedi probiyotik verdi ama düzeliyor zamanla maşallah :)

kuş tüyde olduğu için zayıflamış olabilir, kuruma hastalığında kuş sürekli kabarır, hiç hareket etmez, sürekli yem yemesine rağmen sürekli zayıflar, bence kuşunuzda bir problem yok, her gün azar azar mama verin, toparlar, daha sonraları ise 3 günde bir verirsiniz mamayı..

Arkadaşlar yeni bir muhabbet kuşu aldım pet shop sahibi 1.5 aylık olduğunu söyledi ama 1.5 aylık kuşa göre tüyleri az ve sırt kısmında bazı yerlerde tüy yok ilk başta yavru olduğu için olduğunu düşünmüştüm 3 gün geçti herhangi bir tüylenme yok sebebi nedir acaba ?

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,031
  • image.jpg
    image.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 1,041
Bazi disi kuslar kulucka suresince gerekli vitamin ve mineralleri alamadigi icin yavrularin tuy diplerini kendi biyolojik ihtiyaclarini karsilamak icin yolarlar. Ayrica anac kus uzun donemli kuluckalarda strese girer. Velhasil tuylerin cikmasi 7/9 ay surer.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri