Karadeniz Pet

gögüs kafesi

SİNAN18

Meraklı Üye
gögüs kafesi çok sert ve sivri bi şekilde elime gelıyor sebebı ne ?

Ekli dosyalar

• P_20170325_192710_BF.jpg
    P_20170325_192710_BF.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 142
285770d26ab8ee0c358721e40d4da38a_1302807006.jpg

kuşların göğüs kafesleri zaten böyledir. anormal değil yani. ama başka birşey diyorsanız onu da açıklayın.

Yok efendım hani sivri olursa hastalık belırtısı falan dedıler sormak ıstedım acaba çokmu zayıf

Jilet göğüs diye bir tabir var.
Eğer kuşun gogusunde et ve kas kalmamış zayıf ve sivri bir şekilde ise hastalik belirtisi doğrudur kuruma diye adlandırılir. Kurumada çeşitli hastalıklardan meydana gelebilir.
Ama aşırı derecede ekinize gelmesi lazim boydan boya.
Çünkü normalde de elinize hafiften sivri gelir.
Ama sizinki bence genç daha ondan zayif olabilir.
İshal,kabarma,hapşırma veya burun akıntısı ,ters kanat pozisyonun da uyuma veya kafes tabaninda durma gibi durumlar yoksa tabi.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gayet saglikli gorunuyor masallah buyudukce kilo alir

285770d26ab8ee0c358721e40d4da38a_1302807006.jpg

kuşların göğüs kafesleri zaten böyledir. anormal değil yani. ama başka birşey diyorsanız onu da açıklayın.
Usta bu çok iyi bir cevap olmuş ya, benimde işime yaradı ayrıca güldüm. Süpersiniz :) :)

Zayıflığından dolayıdır. Benim kuşum da rahatsızlandığı için zayıfladı. Ve göğüs kafesi haliyle sivrileşti. Veterinerim Dal darı, Yulaf ve Pirinç unu tavsiye etti. Vessele Laga yem kullanıyorum bir de. Suyuna da aminoasitli vitamin damla verdi. iştah açıyormuş.

anladıgım kadarıyla zayıflıktan ve büyümeye çalışıtıgı için tüy yeniliyor zaten çünkü haraketlı gayet enerjık salınca kafamda omzumda takılıyor anladım ben yorum yapan butun arkdaslara teşekkürler çok yardımcı oldunuz...

anladıgım kadarıyla zayıflıktan ve büyümeye çalışıtıgı için tüy yeniliyor zaten çünkü haraketlı gayet enerjık salınca kafamda omzumda takılıyor anladım ben yorum yapan butun arkdaslara teşekkürler çok yardımcı oldunuz...

Daha pek ufak belli kafa tüyleri de yenilenmemiş :) Sağlıkla büyüsün inşallah ^_^

sagolun ilk aldıgımda gagası sıyahtı daha cılızdı :) çok tüy döküyor b vıtamını aldım bende

sagolun ilk aldıgımda gagası sıyahtı daha cılızdı :) çok tüy döküyor b vıtamını aldım bende

Kaç aylık? 7-8 falan mı? Tüy dökmesi çok normal bebeklik tüylerini döküyordur hepsini yenileyecek zor bir süreç onlar için ama pırıl pırıl tüyleri çıkacak :)

yok ya nerde 7 8 :) bak atim fotosunuda en fazla 4 falan dıyolar :) erkekdiye aldım dişi çıktı ama iade falan asla dusunmedım çok ıyı anlaşıyoz :D

Ekli dosyalar

• P_20170325_192710_BF.jpg
    P_20170325_192710_BF.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 91
yok ya nerde 7 8 :) bak atim fotosunuda en fazla 4 falan dıyolar :) erkekdiye aldım dişi çıktı ama iade falan asla dusunmedım çok ıyı anlaşıyoz :D

Gaga rengi değişti diyince bi an daha büyümüştür diye düşündüm :D pardon ama fotograftaki aynen 3-4 aylık falan. Benimde kuş mavi 7 yaşında şu anda. Onun bebekliğine benziyor. ^_^ sağlıkla büyütün güzel anılarınız olsun birlikte inşallah

insaşaiiah sagolun 7 yasında vay be :) ne güzel :) üretim falan yapıyomusunuz ? :)

insaşaiiah sagolun 7 yasında vay be :) ne güzel :) üretim falan yapıyomusunuz ? :)

Yok üretim yapmıyorum. Maalesef vakit olmuyor çalıştığım için. Ama Kuşları çok seviyorum. Aranızda bağ kurduğunuz zaman dünyanın en mutlu insanı siz oluyorsunuz.

aynen öyle :) erkek olsaydı ben de yapmazdım ama dişi :) büyüsün bi yavru almak istiyorum

:) 6 aylıkken falan çifleşiyormuş galıba ona göre bi eş alcam inşallah sagolun

Geri