Karadeniz Pet

gögüs kafesi

:) 6 aylıkken falan çifleşiyormuş galıba ona göre bi eş alcam inşallah sagolun

Tüylerini falan yenilesin kendine gelsin biraz daha palazlansın öyle çift alın. Rica ederim İyi günler dilerim. :)

Jilet göğüs diye bir tabir var.
Eğer kuşun gogusunde et ve kas kalmamış zayıf ve sivri bir şekilde ise hastalik belirtisi doğrudur kuruma diye adlandırılir. Kurumada çeşitli hastalıklardan meydana gelebilir.
Ama aşırı derecede ekinize gelmesi lazim boydan boya.
Çünkü normalde de elinize hafiften sivri gelir.
Ama sizinki bence genç daha ondan zayif olabilir.
İshal,kabarma,hapşırma veya burun akıntısı ,ters kanat pozisyonun da uyuma veya kafes tabaninda durma gibi durumlar yoksa tabi.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Merhaba ters kanat tam olarak ne demek? Kafasını kanatlarını gömüp kanadının arasına sıkıştırarak uyuyor. Arada bir yerde de duruyor benim kuşum. 2 bucuk üç aylık ve dişi olduğunu söylüyorlar. Göğsünde sivrilik var ama dışkısı normal. Yemek az yiyor ben verince çok yiyor. Yeme sıkıntısı var.

Ekli dosyalar

• CYMERA_20211017_224537.jpg
    CYMERA_20211017_224537.jpg
    201.5 KB · Görüntüleme: 14
  • CYMERA_20211017_224611.jpg
    CYMERA_20211017_224611.jpg
    263.6 KB · Görüntüleme: 13
  • CYMERA_20211017_224557.jpg
    CYMERA_20211017_224557.jpg
    192.1 KB · Görüntüleme: 17
Merhaba ters kanat tam olarak ne demek? Kafasını kanatlarını gömüp kanadının arasına sıkıştırarak uyuyor.
Evet anlattığınız pozisyonda uyumalarına ters kanat uyuma pozisyonu denir. Sıkıntı edilecek bir durum değil. Ortam hafif gürültülü olduğunda daha iyi uyumak için yaptıkları bir davranış türüdür..
Arada bir yerde de duruyor benim kuşum.
Bu da karakteristik bir özelliği olabilir. Kabarma, iştahsızlık, gün içinde çok uyuklama vs. yoksa bunda da dert edilecek bir şey yok.
2 bucuk üç aylık ve dişi olduğunu söylüyorlar.
3-4 aylık bir dişi evet. :)
Göğsünde sivrilik var ama dışkısı normal.
Göğüste sivrilik göremedim ben ama kuşunuz zayıf. Dışkılarda da hafif boyama var ama kabul edilebilecek düzeyde. Probiyotik, elektrolit vs. kullanıyor musunuz?
Yemek az yiyor ben verince çok yiyor. Yeme sıkıntısı var.
Günde ortalama 10-15 gr tohum tüketirler. Bu da yaklaşık 2-3 yemek kaşığı civarıdır. Buna göre ayarlayabilirsiniz...

Öncelikle teşekkür ederim hepsine cevap vermişsiniz. Probiyotik, elektrolit kullanmıyorum. Hangi markanın alayım önerebileceğiniz bir site var mı? Bir de yem olarak yavru Yemi almamıştım. Gokd Wings yem aldım yetişkin için olan o sanırım. Bilmiyorum evhamlı mıyım ama kabarık geliyor bana bu aralar. Sıkılınca bağırıp beni çağırıyor ya da oyun da oynuyor. Salınca geziyor evin içinde. Ama sessiz durduğu uyuduğu da oluyor gün içinde. Salonda kafes ses çok evet. Ev biraz soğuk bu aralar. Yine bir sürü soru sordum kusura bakmayın. Her zaman cevap alamıyorum. Alınca da art arda soramadım. :) son fotoğrafları ekte. Kötü bir şey varsa önünü almak isterim o sebeple.
Tekrar teşekkür ederim.
Evet anlattığınız pozisyonda uyumalarına ters kanat uyuma pozisyonu denir. Sıkıntı edilecek bir durum değil. Ortam hafif gürültülü olduğunda daha iyi uyumak için yaptıkları bir davranış türüdür..

Bu da karakteristik bir özelliği olabilir. Kabarma, iştahsızlık, gün içinde çok uyuklama vs. yoksa bunda da dert edilecek bir şey yok.

3-4 aylık bir dişi evet. :)

Göğüste sivrilik göremedim ben ama kuşunuz zayıf. Dışkılarda da hafif boyama var ama kabul edilebilecek düzeyde. Probiyotik, elektrolit vs. kullanıyor musunuz?

Günde ortalama 10-15 gr tohum tüketirler. Bu da yaklaşık 2-3 yemek kaşığı civarıdır. Buna göre ayarlayabilirsiniz...
Öncelikle teşekkür ederim hepsine cevap vermişsiniz. Probiyotik, elektrolit kullanmıyorum. Hangi markanın alayım önerebileceğiniz bir site var mı? Bir de yem olarak yavru Yemi almamıştım. Gold Wings yem aldım yetişkin için olan o sanırım. Yavru yemi mi alayım? Kendisi yemliğe çok gitmiyor, ben verince bir sürü yiyor. Bilmiyorum evhamlı mıyım ama kabarık geliyor bana bu aralar. Sıkılınca bağırıp beni çağırıyor ya da oyun da oynuyor. Salınca geziyor evin içinde. Ama sessiz durduğu uyuduğu da oluyor gün içinde. Salonda kafes, ses çok evet. Ev biraz soğuk bu aralar. Yine bir sürü soru sordum kusura bakmayın. Her zaman cevap alamıyorum. Alınca da art arda sordum. :) son fotoğrafları ekte. Kötü bir şey varsa önünü almak isterim o sebeple.
Tekrar teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• CYMERA_20211020_165417.jpg
    CYMERA_20211020_165417.jpg
    929.2 KB · Görüntüleme: 12
  • CYMERA_20211020_165350.jpg
    CYMERA_20211020_165350.jpg
    294.3 KB · Görüntüleme: 9
  • CYMERA_20211020_165203.jpg
    CYMERA_20211020_165203.jpg
    353.7 KB · Görüntüleme: 9
Öncelikle teşekkür ederim hepsine cevap vermişsiniz.
Rica ederim ne demek.
Probiyotik, elektrolit kullanmıyorum. Hangi markanın alayım önerebileceğiniz bir site var mı?
Aşağıya güvenilir bir sitenin yapmış olduğu kampanyanın linkini attım. Oradan alabilirsiniz. Aldığınız ürünler sizi uzun bir süre götürür ve kullanıldığında üzmeyecek, kaliteli ürünlerdir..
Bir de yem olarak yavru Yemi almamıştım. Gold Wings yem aldım yetişkin için olan o sanırım. Yavru yemi mi alayım?
Yavru yemi almanıza gerek yok. Gold Wings'te iyi bir yem değildir. Benelux’un %35 aspurlu olan karışımını tavsiye ederim. Kaliteli yemdir..
Eğer yok internetten alamam derseniz de Garden Mix Platin Pembe Paket ya da Beak's Deluxe alabilirsiniz...
Kendisi yemliğe çok gitmiyor, ben verince bir sürü yiyor.
Acıkınca gider o merak etmeyin. :)
Bilmiyorum evhamlı mıyım ama kabarık geliyor bana bu aralar.
Bana biraz durgunluğu var gibi geldi. Ama dönemsel de olabilir. Dediğim ürünleri aldığınız takdirde, kullanmaya başladığınızda büyük ihtimalle bu kırgınlığı üzerinden atacaktır.
Sıkılınca bağırıp beni çağırıyor ya da oyun da oynuyor. Salınca geziyor evin içinde. Ama sessiz durduğu uyuduğu da oluyor gün içinde.
Her gün 2-3 sat dışarıda vakit geçirirse iyi olur.
Salonda kafes, ses çok evet.
Bu iyi olmadı işte... :(
Ev biraz soğuk bu aralar.
Ne kadar soğuk? Kaç derece? Nem oranı yüzde kaç?
Yine bir sürü soru sordum kusura bakmayın. Her zaman cevap alamıyorum. Alınca da art arda sordum. :)
Siz yine de bir anda sorulara boğmayın karşıdaki kişiye bence. :) Çünkü bir müddetten sonra o da sıkılıyor, biliyorsunuz birçok üye var...
son fotoğrafları ekte. Kötü bir şey varsa önünü almak isterim o sebeple.
Son fotoğraftaki sıvı kısım dışkılardan yayılmadı değil mi? Sanki suluktan dökülmüş gibi. Dışkı ise form olarak biraz bozuk. Setteki probiyotik ve elektroliti kullandığınızda toparlanmasına yardımcı olacaktır..

Ek olarak kafesiniz oldukça küçük. En az 45x35 ölçülerinde bir kafese geçmenizi tavsiye ederim. Ve plastik tünekleri kullanmak yerine pet shoptan tahta tünek alıp onu kullanmanızı öneriyorum..

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için, zahmet verdim. Sorularımı da bitirdim. :) derece yok açıkçası bilmiyorum ama kaloriferi açmaya başladım.

Rica ederim. :)

+20 derece olursa iyi olur. Nem oranı da %55 seyirlerinde olursa sıkıntı olmaz..

Geri