Karadeniz Pet

Görme kaybı sorunu

GözdeGB

Paylaşımcı Üye
Merhabalar yaklaşık 3 yaşında erkek muhabbet kuşum var. Dün akşam sanki halsizlik vardı yem yemede. Ve boynunu yukarı doğru kaldırıyordu kusar gibi hareket . Ama kusma ve ishal yok. Akşam yem yedirdim az da olsa yedi canlandı. Sabah halı daha kötüydü. Tunekte durmakta zorlandı denge kaybı yaşadı ve düştü tunekten. Veterinere götürdüm. Görme kaybı olduğunu söyledi. Kuş zaten elime tepki vermiyordu. Sürekli yukarı bakmaya çalışıyor boynunu uzatıyor vs. 5 günlük bı tedaviye başladık. 2 tanesi ağızdan damla 1 tanesi suluga katılmak üzere 3 adet ilaç verdi. Şuan halı ekte görüldüğü gibi. Dualariniz ve varsa önerilerinizi bekliyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20190413_100339_BURST002.jpg
    IMG_20190413_100339_BURST002.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 43
Bir de yem yemiyor sabahtan beri. Ne yapmamı önerirsiniz ?

Dua edeceğim. Verilen ilaçlar arasında b vitamini de var mı? Denge sorunlarında önerilen bir vitamindir. Avcunuzdan yem vermeye çalışın olmuyorsa şırınga yardımı ile besleyin bence.

Yeni ağzına kadar bile görürsem yemiyor yumurta ile yavruqlrq yapılan mamadan yaptım. Kabuksuz yemide toz haline getiridim içine attım. Ama yemedi. Dışkısı sulu şuan. İlaçlardan olmuş olabilir mi ? İlaçları da ekliyorum şuan.

Ekli dosyalar

• IMG_20190413_111038.jpg
    IMG_20190413_111038.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 32
  • IMG_20190413_111057.jpg
    IMG_20190413_111057.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20190413_110939.jpg
    IMG_20190413_110939.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 28
Dışkıda abartı bir anormallik yok. Siz şırınga ile besleyin bir müddet. Elle besleme maması yapın.

Siz düzenli aralıklarla besleme işini yapın. İlla ki acıkacağı zaman dilimi olacaktır. Kursağı kontrol edin.

Tamam. Daha önce ölen bı yavrum olmuştu. Aynı şeyleri kusumda yaşıyorum. Ölecek gibi . Ve elimden hiç bir şey gelmiyor

Son durum nedir ?
İlginiz için teşekkür ederim. Akşam bı ara canlandı ve yumurta maması yedi bı müddet ilaçlı sudan da icirdim. İsligima cevap verdi ıslık çaldı. Ama aşırı yorgun duruyor. Her fırsatta uyuklama başlıyor. İlaçlar etkisini gösterirse umarım toparlar. Ben aç kalmasından korkuyordum. Az da olsa yiyor. Normal yem kırmaya mecali yok gibi ama mama yiyor en azindan

Hatta son durumunun görseli. İlaç verdim tekrar uykuya devam ediyor şuan. Ben de mamasını tazelicem

Ekli dosyalar

• IMG_20190414_082943.jpg
    IMG_20190414_082943.jpg
    2.7 MB · Görüntüleme: 26
Kusumda kafasını sürekli arkaya çevirme isteği var ? Normal mi bu. Yürürken hafifte olsa uçarken normal ama hareketsiz kaldığında hemen kafasını yukarı doğru kaldırıyor tepeye bakar gibi ve yan ceviriyor

Ekli dosyalar

• IMG_20190414_082503.jpg
    IMG_20190414_082503.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 25
Atik iki gözü de görmüyor. Uçmaya çalışıp bı yerlere çarpıyor. Olur olmadık zamanlarda kafeste krize girip kendini yerden yere atıyor.onun dışında her an bı yerden tehlike gelicek gibi anı korkmalari var. Ufak yumurta parçalarını ağzına kadar sokarsam yiyor. Yardım edecek , bisiler önerecek kimse yok mu

Eczaneden kaliteli bir b vitamini alın kullanın. Denge sorunlarına iyi geliyor. İnşallah düzelir.

Forumda bir arkadaşın kuşuda böyle kör olmuştu aniden ve krize giriyordu.ne yazıkki öldü.ona çok çare aramıştık ama bulamadık inşallah düzelir.böyle aniden kör olma durumları varmış ben yabancı forumda baya araştırdım ama onlar bile çare bulamamış.zehirlenme veya tümör gibi şeylerden bahsediyorlardı.vitamin eksiklikleri,kötü beslenme bu tarz şeyler nedenler arasında.

Geri