Karadeniz Pet

Göz Kapanması

Rosemly

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar.
muhabbet kuşumun dün akşamdan beri bir gözü kapalı duruyor. sadece korktuğunda öbür gözünü saniyelik açıp kapatıyor. birde çok hareketli olan susmayan kuş , bugün çok sessiz ve sadece kendini kaşıyıp duruyor. yanında başka bir kuş daha var acaba o mu yaptı ya da hastalıktan olabilir mi ? geçici bir durum olabilme ihtimali var mı acaba?
ZYdNWV.jpg
byb8lZ.jpg

Vitamin verin,doğal şeyler(meyve,haşlanmış patates vb.) verin, oda sıcaklığı normal olsun. Eğer düzelmezse ciddi birşey olabilir.Veterinere gitmenizi öneririm.

Benim iki kuşumunda öyle oldu. Kulak çöpüyle ılık suyla masaj yaptım. Çok bastırmadan 2 gün 1 kere yaptım açıldı

doğal şeylerle besliyoruz kıvırcık,patates,yumurta vs fakat 2,5 ay oldu hala alışamadılar elime gelmiyorlar masaj nasıl yapacağım bilmiyorum ama teşekkürler deneyeceğim.

2 kuş olunca malesef size alışmazlar. Çok zor. Ve eğitilmek için 3 aydan küçük tek bir kuş tercih edilmeli. Muhtemelen bu kuş 3 aydan büyük ve yanında arkadaşı var çok zor. Sadece kulak çöpüyle gözünün üstünde su bırakın yeter gözü rahatlasın. Muhtemelen çok kaşımaktan kapandı gözü. Acıtmış

dediğiniz gibi yaptım damlattım . suyuna vitaminde katıp kafesini bir güzel temizledim. bi ara çok sesi çıktı keyfi yerinde gibiydi sonradan yine suskunluğuna döndü tabi şarkıyı çok sevdiği için şarkı açtım o da söylemeye başladı :) veterinere gittim ama yoktu oradaki yaşlı bir adam büyük ihtimal ölür dedi moralim bozuldu fakat hemen umudumu kesmek istemiyorum inşallah düzelecek. :) öbür kuşu başka kafese almaya gerek var mı acaba?

Gözüne bir şey kaçmış ya da gözü mikrop kapmış.Gözünü bekletilmiş çay ile silin.Dinlendirilmiş çay antibiyotik etkisi gösterir.Günde birkaç kez yapabilirsiniz.Buna rağmen fark olmazsa eczaneden gentagut ya da genta göz damlası alın.Sabah akşam birer damla damlatın.Sağlam göze de önlem amaçlı damlatabilirsiniz.Akşamları da günde bir kez göz etrafına terramycin göz merhemi sürün.Üç dört güne geçecektir.Gözü eğer mikrop kaptıysa kafes temizliğine daha dikkat etmenizi öneririm.Kafesi ve kafes içindeki tüm malzemeleri dezenfekte edin,güzelce temizleyin.Gözdeki durumun yediği içtiği ile de alakası yok ayrıca.

Demirlere çok sürtüyorsa gözünü kafes demirlerini temizleyin ben öyle durumla karşılaşınca öyle yapmaya başladım. Hastalık değil ölmesi ne alaka moraliniz bozulmasın :) eşini çıkartmayın eşiyle ilgili bir problem olduğunu sanmıyorum. Arkadaşında dediği gibi gözüne mikropların kırılması için taktikleri uygulayın 2 güne açar hemen gözünü

şimdiden açtı gözlerini. iyi keyfi yerinde gibi :):) eski sahibine sordum küçüklükten beri arada böyle oluyormuş gözlerine yani fazla endişelenmem gerektiğini, düzeldiğini söyledi :) kafeste çok paslı olduğu için yeni bir tane almayı düşünüyorum yeter ki iyi olsunlar :) her birinize ayrı ayrı teşekkürler :)

Evet onu yazcaktım ben de unutmuşum.Kafesi yenileseniz iyi olur.Geçmiş olsun,şimdi daha iyi olmasına sevindim.

Hangi tedaviyi uyguladınız ve iyileşme sağladınız acaba?
Başımıza gelirse aklımızın bir ucunda bulunsun bizimde.

elime gelmediğinden gözüne şırıngayla 1 damla ılık çay damlattım. bunu günde 2 kere tekrarladım zaten aynı gün açıldı. :)

Gözüne bir şey kaçmış ya da gözü mikrop kapmış.Gözünü bekletilmiş çay ile silin.Dinlendirilmiş çay antibiyotik etkisi gösterir.Günde birkaç kez yapabilirsiniz.Buna rağmen fark olmazsa eczaneden gentagut ya da genta göz damlası alın.Sabah akşam birer damla damlatın.Sağlam göze de önlem amaçlı damlatabilirsiniz.Akşamları da günde bir kez göz etrafına terramycin göz merhemi sürün.Üç dört güne geçecektir.Gözü eğer mikrop kaptıysa kafes temizliğine daha dikkat etmenizi öneririm.Kafesi ve kafes içindeki tüm malzemeleri dezenfekte edin,güzelce temizleyin.Gözdeki durumun yediği içtiği ile de alakası yok ayrıca.
Selam benim kuşda şuan bu halde ne yapmam lazım acaba

Geri