Karadeniz Pet

Güçlendirici, Direnç Arttırıcı Beslenme Önerileri

yeniebeveynler

Yeni Üye
Merhabalar, 2. defa aynı kanadında sorun yaşadığım kuşumu tekrar veterinere götürdüm xray vs çekildi. Kırık, çatlak, çıkık vs yok. Doğuştan beri kaslarının zayıf olmuş olabileceğini, o yüzden dönem dönem kanadında daha kolay incinmeler yaşamış olabileceğini söyledi. Biraz uzun sürebilir ama direncini yüksek tutmak, vitaminini eksik etmemek dışında yapılabilecek bir şey olmadığını söyledi.

Daha kolay toparlanabilmesi için neler önerirsiniz yemesi için?

Şu an:
  • Versele Laga Prestige Karışık
  • Röhnfried Gervit-W MultiVitamin
  • Diazyme 256 Probiyotik
kullanıyordum.

Kemiklerin güçlenmesi için , potasyum kalsiyum çok önemli , gaga taşı , kalamar kemiği kuş kumu gibi şeyler ile zamanla güçlenecektir. Ve faydalı sebze meyveleri de arada minik dostunuza vermeyi unutmayınız , ayrıca çörek otunun da faydalı olduğunu bir forumda okumuştum

Çok teşekkür ederim @Gokmen41 @ÜmiT P.
Bir de B vitamini ver demişti bemix veya benexol. Evde benexol var ama dozajını bilmiyorum. Bunun hakkında fikriniz var mı?

Çok teşekkür ederim @Gokmen41 @ÜmiT P.
Bir de B vitamini ver demişti bemix veya benexol. Evde benexol var ama dozajını bilmiyorum. Bunun hakkında fikriniz var mı?
Benexol'a gerek yok. B vitamini takviyesi için Bemiks Kompoze Ampül kullanabilirsiniz.

Bemiks'i de tam dolu suluğa 3-4 damla damlatsanız yeterlidir. (Günlük su değişerek Bemiks'i bir şırıngaya çekip 3 damla suluğuna damlatın. İlacın gerisini buzdolabında muhafaza edin.10 günde bitti bitti bitmedi daha kullanmayın..) ya da (1Lt suya bir ampül kırılıp iyice karıştırılacak, suluğuna 3 damla olacak şekilde katabilirsiniz.) İkinci parantezdeki yöntemi aşağıya video ekliyorum izleyebilirsiniz..

Bemiks güçlü bir ürün. Genellikle tüy sorunu olan kuşlarda kullanılır. Ayrıyeten Bemiks'te B12( Siyanokobalamin) yok bu yüzden ek olarak Dodex Ampül'de kullanabilirsiniz. Tam dolu suluğa 3 damla Bemiks, 2 damlada Dodex damlatıp kullanabilirsiniz. Aslında multi vitaminlerin içinde de yeterince B kompleks vitaminler var.(Kalitelilerden bahsediyorum.) Ayrıyeten bir B kompleks almak gerekli mi tartışılır. Multi vitamin olarak Omni-Vit ya da Gervit-W kullanabilirsiniz. Kuşunuz tüydeyken haftada 2-3 defa, kuşunuz tüyde değilken 7-10 günde bir defa kullansanız yeterlidir ;)

Çok fazla. Yukarıda nasıl kullanılacağını ayrıntılı bir şekilde yazdım..;)
Peki kararına saygı duyuyorum , sanırım bu konuda çok bilgili olmalısın , o halde sana sormak istiyorum, aldığım vitaminin üzerinde 100 ml suya 20 damla konulması gerektiğini yazıyor ama ben genelde 6 7 damla ekliyorum, sanırım bu vitamini üreten firma bilgisiz

Dizayme 256 bir ise yaramiyor. Onun yerine sivi probiyotik kullanin. Probiacti Bird oneririm. Multivitamin ve diger vitamin ihtiyaclari icin nekton serilerini öneririm.

Peki kararına saygı duyuyorum , sanırım bu konuda çok bilgili olmalısın , o halde sana sormak istiyorum, aldığım vitaminin üzerinde 100 ml suya 20 damla konulması gerektiğini yazıyor ama ben genelde 6 7 damla ekliyorum, sanırım bu vitamini üreten firma bilgisiz
Aynen yanlış bilgi. 6-8 damla arası idealdir. Bunun benim bilgili ya da bilgisiz olmamla alakası yok olması gereken o şekilde olduğu için söyledim...

Çok teşekkür ederiim, dediklerinizi uygulayacağım bemiks aldım. @Gokmen41 @Taha Aktaş Aslında bende de Gerwit V var kullanıyorum ama bu kanat durumu ortaya çıkınca yetersiz kaldı herhalde ben de anlamadım. Galiba yine Röhnfried'ın B vitaminlisi var, onun hakkında ne düşünüyorsunuz?

@KerKenezZ038 demeyin ya çok üzüldüm şimdi. O kadar da bakmıştım. Bir sürü duruyo daha. :(

Diazyme 256 kullanıyorum memnunum forumdada tavsiye edilen probiyotikler arasında..

Çok teşekkür ederiim, dediklerinizi uygulayacağım bemiks aldım. @Gokmen41 @Taha Aktaş Aslında bende de Gerwit V var kullanıyorum ama bu kanat durumu ortaya çıkınca yetersiz kaldı herhalde ben de anlamadım. Galiba yine Röhnfried'ın B vitaminlisi var, onun hakkında ne düşünüyorsunuz?

@KerKenezZ038 demeyin ya çok üzüldüm şimdi. O kadar da bakmıştım. Bir sürü duruyo daha. :(

Uzuleceginiz bir durum yok Dizayme 256 bittikden sonra baskalarinin bilgisiz sozlerine bakmayin sivi probiyotik alın. Gercekten ise yaramiyor ( Bir cok 5 yildizli veteriner kliniklerindeki hekimlerden ve buyuk ureticiler bana onerdigi icin soyluyorum. Yurt disi kaynaklarinida taradigimda onlarda ayni seyleri soyluyorlar) Gerwit guzeldir sadece vitamin icerigi nekton s ve opti breed'e göre biraz daha az .

Başkalarının bilgisiz sözleri dediğiniz forumda bilgili herkesi kapsıyor neyse her zaman kırmak kolaydır ya da düşüncesizce konuşmak..Asla sizin gibi biri olmaycağım..Çünkü saygı herşeyden değerlidir.

Aslında Gervit'in içeriğinde bolca B vitamini vardır yani Gervit-W fayda etmediyse Bemiks'in ne kadar fayda edeceği tartışılır. Röhnfried'in B vitamini olan Bt Amin Forte iyidir. Piyasada ki bir diğer ürün olan Med Tollyamin Forte ile eş değer diyebiliriz ama Med Tollyamin Forte, Bt Amin Forte'ye göre daha öncü bir ürün. Aralarında böyle ahım şahım bir fark yok hatta bazı vitaminlerin ve aminoasitlerin değerleri bile aynı. Çok fark etmez...

Diazyme 256 iyi bir probiyotik değil yani dışkıları toparlamıyor aksine bozuyor...
Uzuleceginiz bir durum yok Dizayme 256 bittikden sonra baskalarinin bilgisiz sozlerine bakmayin sivi probiyotik alın.
Birincisi
-Kime göre bilgisiz? Yani kendi bilgilerinizle kıyaslıyorsanız sizde bana göre bilgisizsiniz çünkü burada demişsiniz ki:
Gerwit guzeldir sadece vitamin icerigi nekton s ve opti breed'e göre biraz daha az .
Yok öyle bir şey. Gervit'in içeriği Opti Breed'e göre az falan değildir sadece mineral eksiği var manganez, bakır, çinko, iyot gibi. Aynı şekilde Gervit-W'de olmayan ama Opti Breed'de olanları şöyle sıralayabiliriz; dekstroz (elektrolit), inülin (prebiyotik), kolin, sodyum, artı %19 kalsiyum takviyeli ve Gervit-W'ye göre 4 amino asit daha var.(L-lizin, DL-metiyonin, L-treonin, L-karnitin).
( Bir cok 5 yildizli veteriner kliniklerindeki hekimlerden ve buyuk ureticiler bana onerdigi icin soyluyorum. Yurt disi kaynaklarinida taradigimda onlarda ayni seyleri soyluyorlar)
Kimmiş onlar söyleyin/kaynak atın da bizde faydalanalım.

Merhabalar, 2. defa aynı kanadında sorun yaşadığım kuşumu tekrar veterinere götürdüm xray vs çekildi. Kırık, çatlak, çıkık vs yok. Doğuştan beri kaslarının zayıf olmuş olabileceğini, o yüzden dönem dönem kanadında daha kolay incinmeler yaşamış olabileceğini söyledi. Biraz uzun sürebilir ama direncini yüksek tutmak, vitaminini eksik etmemek dışında yapılabilecek bir şey olmadığını söyledi.

Daha kolay toparlanabilmesi için neler önerirsiniz yemesi için?

Şu an:
  • Versele Laga Prestige Karışık
  • Röhnfried Gervit-W MultiVitamin
  • Diazyme 256 Probiyotik
kullanıyordum.
haftada ıkı kez bagısıklık sıstemı guclendırıcı Probiacti Bird probıyotık onerırım. (dyzm yerıne). yaptııgınız mamanın ıcıne beatıful food adlı markanın yumurta kabugu karısımını ılave etmenız kemık gelısımı ıcın yararlı olacaktır. Cede hazır mama almanızı haftada ıkı kez havuc ya da bır sebzeyle nemlendırıp vermenızı tavsıye ederım.

haftada ıkı kez bagısıklık sıstemı guclendırıcı Probiacti Bird probıyotık onerırım. (dyzm yerıne). yaptııgınız mamanın ıcıne beatıful food adlı markanın yumurta kabugu karısımını ılave etmenız kemık gelısımı ıcın yararlı olacaktır. Cede hazır mama almanızı haftada ıkı kez havuc ya da bır sebzeyle nemlendırıp vermenızı tavsıye ederım.
Cede mamaya ek olarak saglik tohumu ve kirmizi pancar rendelenip karistirilmasi dogal destekleyici olacagi kanaatindeyim hocam ben

Aslında Gervit'in içeriğinde bolca B vitamini vardır yani Gervit-W fayda etmediyse Bemiks'in ne kadar fayda edeceği tartışılır. Röhnfried'in B vitamini olan Bt Amin Forte iyidir. Piyasada ki bir diğer ürün olan Med Tollyamin Forte ile eş değer diyebiliriz ama Med Tollyamin Forte, Bt Amin Forte'ye göre daha öncü bir ürün. Aralarında böyle ahım şahım bir fark yok hatta bazı vitaminlerin ve aminoasitlerin değerleri bile aynı. Çok fark etmez...

Diazyme 256 iyi bir probiyotik değil yani dışkıları toparlamıyor aksine bozuyor...

Birincisi
-Kime göre bilgisiz? Yani kendi bilgilerinizle kıyaslıyorsanız sizde bana göre bilgisizsiniz çünkü burada demişsiniz ki:

Yok öyle bir şey. Gervit'in içeriği Opti Breed'e göre az falan değildir sadece mineral eksiği var manganez, bakır, çinko, iyot gibi. Aynı şekilde Gervit-W'de olmayan ama Opti Breed'de olanları şöyle sıralayabiliriz; dekstroz (elektrolit), inülin (prebiyotik), kolin, sodyum, artı %19 kalsiyum takviyeli ve Gervit-W'ye göre 4 amino asit daha var.(L-lizin, DL-metiyonin, L-treonin, L-karnitin).

Kimmiş onlar söyleyin/kaynak atın da bizde faydalanalım.
@KerKenezZ038 Ya çok uzun bir cevap yazıyorsunuz ya da yazacak bir şey bulamadınız heralde...:)

Benden size bir tavsiye bir ürün hakkında eleştiri ya da görüşlerinizi belirtirken kılı kırk yarın kulaktan duyma bilgileri söylemeyin..;)

Geri