Kaan Kılınç

Aktif Üye
14 Ağu 2018
58
3
8
30
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Sultan P.
Kuş sayısı
2 tane
Sultan papağanı bayadır güneş görmüyordu ben de böyle bir şey yaptım birde hava sıcak olduğu için fısfısla ıslattım güneşe bıraktım sorun olur mu
 

Ekli dosyalar

  • Beğen
Tepkiler: Arda Gçe

Melih.S59

Profesyonel
6 Mar 2019
476
347
63
47
Evcil Hayvanı
Sultan P.
Kuş sayısı
1 tane
Kısa süre kalacaksa sorun olmaz.....Havaların sıcak olduğu zamanlarda Suluğundaki suyun 3/1 soğuk su koyun 3/2 normal oda sıcaklığda sudan koyun ve gün içinde 3 veya 4 kere suyunu tazeleyin.Kuşunuz içtiği zaman serinlesin.
 
  • Beğen
Tepkiler: İlknur_bjk

d_ogukan

Profesyonel
9 Mar 2019
526
256
63
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Papağan Türleri
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
siz öğlen markete giderken 5 dk da olsa ara ara güneşi kesicek birşey olmadığında nasıl görüyosanız o da öyle görsün. yani kafeste gölgelik yapacak bişey olsun 10 dk bırakın. o ara ara yer değiştikce kafeste ihtiyacı kadar görür güneşi. direk alıp güneşin altına koymayın yani. hele hiç cam arkasında olmasın. cam filtreliyo yararlı ışınları. dışarıda olucak rüzgar görmücek. pahalı hayvanat bahçelerindeki gibi botanik ortam yaratırcasına olucak. elinize alıp ıslatmayında öyle. marulu kıvırcığı ıslatıp koyun bir düz tepsiye o oturur içine bi yandan yer bi yandan debelenir ıslak yeşilllikle. yok banyoluktan korkmuyosa direk banyoluk koyarsınız duruma göre.