Karadeniz Pet

Güneş ışığı

Kaan Kılınç

Yeni Üye
Sultan papağanı bayadır güneş görmüyordu ben de böyle bir şey yaptım birde hava sıcak olduğu için fısfısla ıslattım güneşe bıraktım sorun olur mu

Ekli dosyalar

• 155792980100357793953.jpg
    155792980100357793953.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 44
Kısa süre kalacaksa sorun olmaz.....Havaların sıcak olduğu zamanlarda Suluğundaki suyun 3/1 soğuk su koyun 3/2 normal oda sıcaklığda sudan koyun ve gün içinde 3 veya 4 kere suyunu tazeleyin.Kuşunuz içtiği zaman serinlesin.

siz öğlen markete giderken 5 dk da olsa ara ara güneşi kesicek birşey olmadığında nasıl görüyosanız o da öyle görsün. yani kafeste gölgelik yapacak bişey olsun 10 dk bırakın. o ara ara yer değiştikce kafeste ihtiyacı kadar görür güneşi. direk alıp güneşin altına koymayın yani. hele hiç cam arkasında olmasın. cam filtreliyo yararlı ışınları. dışarıda olucak rüzgar görmücek. pahalı hayvanat bahçelerindeki gibi botanik ortam yaratırcasına olucak. elinize alıp ıslatmayında öyle. marulu kıvırcığı ıslatıp koyun bir düz tepsiye o oturur içine bi yandan yer bi yandan debelenir ıslak yeşilllikle. yok banyoluktan korkmuyosa direk banyoluk koyarsınız duruma göre.

Geri