Karadeniz Pet

Güneşsizlik...

İbrahim BYRAM

Paylaşımcı Üye
Kuşlarımın kafesleri güneş almayan yerde. Gün ışığı LED taktım 1-2 dk yabancıladilar şimdi iyi. Böyle olması mı gerekli yoksa yanlış mı bu uygulama.

Ekli dosyalar

• IMG_20190129_184842.jpg
    IMG_20190129_184842.jpg
    4 MB · Görüntüleme: 33
Bence doğal ışık olan güneş ışığı almaları gerekli.Güneş ışığı’nın çok faydası bulunmakta.

Güneş ışığının insan kemiklerine faydalı olduğu bir gerçek var kuşlarla insanların hücreleri ortak yani hayvan hücresi olduğundan kuşlar için de bir o kadar faydalıdır. Güneş ışığı gören yerde durmalarında fayda var.. Sizin ledler güneş ışığındaki D vitaminini sağlıyorsa sıkıntı yok, ledler hakkında pek bilgim yok..

Güneş ışığının insan kemiklerine faydalı olduğu bir gerçek var kuşlarla insanların hücreleri ortak yani hayvan hücresi olduğundan kuşlar için de bir o kadar faydalıdır. Güneş ışığı gören yerde durmalarında fayda var.. Sizin ledler güneş ışığındaki D vitaminini sağlıyorsa sıkıntı yok, ledler hakkında pek bilgim yok..
Bunun için araştırma yapmadım. Yapmak gerek. Ultraviyole olmayan ışıklarda D vitamini olacağını dusunmek zor.

Kaplumbağa beslediğim zamanlarda kabuğunun sertleşmesi için bir tür ışık kullanıyordum onun altına geçip güneşleniyordu.Eğer illa da ışık kullanmanız gerekiyorsa o ışıkları da araştırırsanız belki işinize yarayan ışık onlardan birisi olabilir..

Geri