Karadeniz Pet

Gaga kenarı mantarı mı ?

ali sağlam

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşun gaga kenarında siyahlıklar oluşuyordu, ilk başta gagasını dışkısına sürüyor diye düşünüyordum ama artık mantar olduğunu düşünüyorum. Sizlerin de görüşlerini merak ediyorum yorumunuz nedir ? Bir de atacağım video da kuş tüneğine, yem kusma ya da geviş getirme gibi hareketler yapıyor, bu hareketlerin mantarla veya başka bir hastalıkla alakası var mı ?

Pamuklu çubuğu suya batırıp gaga kenarlarını silin. Eğer oraya bir şey bulaşmışsa çubukla temizlenecektir. Bir şey bulaşmamışsa mantar olabilir. Videodaki hareket kuşların ara sıra yaptığı başını tellere sürtme hareketi gibi duruyor. Sürekli yapmıyor değil mi?

Kafesde gagataşı kalamar var mı? O bölgeye trosyd sürebilirsiniz.

evet var.

Pamuklu çubuğu suya batırıp gaga kenarlarını silin. Eğer oraya bir şey bulaşmışsa çubukla temizlenecektir. Bir şey bulaşmamışsa mantar olabilir. Videodaki hareket kuşların ara sıra yaptığı başını tellere sürtme hareketi gibi duruyor. Sürekli yapmıyor değil mi?

Gaga kenarında olanları bazen temizliyorum tekrar oluşuyor. Videodaki hareketi sürekli yapmasa bile 2 aydır oldukça sık yapıyor

evet var.

Gaga kenarında olanları bazen temizliyorum tekrar oluşuyor. Videodaki hareketi sürekli yapmasa bile 2 aydır oldukça sık yapıyor
Mantar olsa pamuklu çubukla(suya batırılmış) temizlenmez. Bir şey bulaşmıştır. Yok mantar ise tedavi gerekir. Anca tedavi ile o siyahlıkşar giderilir.

Geri