istanbul escort

mvşkuş

Yeni Üye
21 Şub 2017
14
2
3
44
Arkadaşlar merhaba oğlum tahmini 3aylık filan tırnak ve gaga uzunluğu normal mi sizce yem yemesinde sorun yok gibi. gaga'nın kesilmesi gerektiği nasıl anlaşılır ki veya tırnağın bide bu gün çok çiş yapıyo ve kakasının rengi çok açık yeşil nedendir sizce
20170305_102714-1.jpg
20170305_102807-1.jpg
 

didikabi

Süper Üye
22 Şub 2017
124
35
28
Gagayı asla kesmemelisiniz. Yem yiyemeyen kuslarda gaga kesimi yapılmalı bu işi de dikkatli yapmak gerekir gaga normal gaga taşı kullanın. Tırnaklarıda normal içiniz rahat etmiyecekse kumlu tünekler takabilirsiniz.
 
Tepkiler: mvşkuş

BURAKWX

Süper Üye
10 Eki 2016
185
24
18
bende gaga taşı ve kumlu tünek var. tırnak ve gaga kesimi riskli şeyler hiç gerek yok :)
 
Tepkiler: mvşkuş

DarKMooN (Eyüp)

Profesyonel
2 Tem 2016
436
70
28
18
Yakutiye/ERZURUM
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
5 ile 10 tane
Diğer arkadaşların dediği gibi kumlu tünek veya çıta(tahta)dan tünek kullanın. Gaga için ise gaga taşı almanızda fayda var. Zaten tahta tünek varsa gagasını tüneğe sürterekde yapabilir. Kesinlikle sizin yapmamanızı öneririm gaga kesimini,kuşkardan anlayan veterinere götürürseniz onlar halleder ancak veterinere götürmelik gaga kesmelik bir durum yok.
 
Tepkiler: mvşkuş

mvşkuş

Yeni Üye
21 Şub 2017
14
2
3
44
Arkadaşlar teşekkür ederim içim rahatladı sayenizde tahta tunek ve gaga taşı var vitamininide kullanıyorum. 20 günde bir sirkeli su veriyorum kafesi iki günde bir temizliyorum haftada bir parazit spreyini sıkıyorum ve kuş kumuda aldım ama sizce kullanıyımmı bazı yerlerde zararlı diye okudum ama siz ne dersiniz tekrar teşekkür ederim
 

DarKMooN (Eyüp)

Profesyonel
2 Tem 2016
436
70
28
18
Yakutiye/ERZURUM
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
5 ile 10 tane
- 1. Hafta herhangi birgün suyuna 4-5 damla limon damlatın.
2. Hafta suyuna 3-4 famla sirke damlatın.
3. Hafta suyuna çay kaşığının ucuyla kuru maya ekleyin ve çözünene kadar karıştırın.
Bu dediklerimi herhafta aynıgün yada 2 haftada bir kere uygulayın. Ancak takviye ekledikden sonra suya gekecek gün değiştirin yani 1 gün kalsın su.

- Kafes temizliği 2 günde bir yapmayın kuş çok rahatsız olur. 1 yada 2 haftada 1 kere yapın.

- Parazit spreyi ise ayda 1 kere yeterli gelecektir.

- Kuş kumu kullanmanız kesinlikle gerekli. Kuş kumunu petshoplarda kumluk diye satılan küçük boy parmak kadar suluklar var onların içine koyarsanız onlar gerekyiğince yiyeceklerdir. Ben Quik marka kullanıyorum.

- Ek olarak kafesinizde mürekkep balığı kemiği (bazı yerkerde kalamar kemiği diye geçer) yoksa onuda kesinlikle almanızı öneririm. Onu alırken ek olarak onun plastik tutacağı var onuda alın. Kemikle birlikte gelen demir kanca tarzı şey kafesi tutmuyor sorun çıkarabiliyor. Plastik tutacağı alırsanız rahatça kafese asarsınız.

- Mama yoksa haftada 1 kere haşlanmış yumurtayı rendeleyin içine, daha sonra havucu soyup rendeleyin kuşa verin mama kabı yada yem kabı ile birlikte. Ancak kuşa vereceğiniz günün önceki akşamı uyumadan kafesteki yemlikleri falan çıkarın sabah uyandığınızda ise kuşa haşlanmış yumurtayı verin akşama kadar kalsın akşam geri alın ve tekrar yemlikleri takın. Mamaya ek olarak tuzsyz etimek veya cici bebe bebek biskivüsi,maydanoz ve sapı,toz haline getirilmiş yumurta kabuğu eklenebilir.

Elimden geldiğince yardım etmeye çalıştım iyi akşamlar ☺