Karadeniz Pet

Gaga yanında kızarıklık ve şişlik

3244

Yeni Üye
Merhaba,
Arkadaşlar muhabbet kuşumun gözünde akıntı ve kaşıntı vardı belirli damla(thiocilline vegenta ilaçları) ve kremleri kullanmaya çalıştık(izin vermiyor kokusunu alınca bile kaçıyor) bunlar biraz işr yaradı derken gagasının yanında sivilce benzeri kırmızı bir şişlik oluştu.
Ayrıca bazen burnu tıkalı bir insanın çıkardığı gibi sesler çıkarıyor(tuhaf bir benzetme oldu ama daha önce hiç böyle şeyler yaşamamıştım)

Arkadaşlar tecrübelerinizi ve önerilerinizi paylaşırsanız çok minnettar olurum.(defalarca veterinere götürdük ama nafile)

Hepinize şimdiden çok teşekkür ederim,yardımlarınızı bekliyorum.

Fotosuz nasıl yardımcı olsun insanlar.bir foto ekleyin ona göre yorum yapalım.

Fotosuz nasıl yardımcı olsun insanlar.bir foto ekleyin ona göre yorum yapalım.
Haklısınız iki gündür yoğunluktan gönderemedim,teşekkürler.
35917
35916

Kuş yoğun olarak tüyde. Gaga yanındaki mantar olabilir buna benzer konular forumda açılmıştı araştırın derim. Aynı durumsa trosd adlı kremi o bölgeye pamuklu çubuk yardımı ile kullanabilirsiniz.
Kuşun çıkardığı sesle alakalı solunumsal durumdan şüphelendim. Video ekleme olanağınız varsa ekleyin sesi duyalım kuşa bakalım.

Kuş yoğun olarak tüyde. Gaga yanındaki mantar olabilir buna benzer konular forumda açılmıştı araştırın derim. Aynı durumsa trosd adlı kremi o bölgeye pamuklu çubuk yardımı ile kullanabilirsiniz.
Kuşun çıkardığı sesle alakalı solunumsal durumdan şüphelendim. Video ekleme olanağınız varsa ekleyin sesi duyalım kuşa bakalım.
Çok teşekkür ederim,eklemeye çalışacağım,kardeşim burun deliklerinin üstünde bazen birşeyler olduğunu söylüyor ve alıyor ses o zaman azalıyor gibi mantardan kaynaklanabilir mi?

Deliklerin ordaki şey burun akıntısından dolayı ise solunumsal durum olabilir. Fotoğrafını görmek lazım. Taze meyve sebze vermeye cereyandan korumaya dikkat edin.

Arkadaşlar merhaba krem tedavisi uyguladım lakin gaga yanındaki şişlik arttı,yarın yine veterinere götüreceğim,tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim kuşumub bu durumu üzüyor teşekkürler
36529
36528

Kuş hala tüyden çıkamamış görünüyor. Gaga yanındaki ur mu mantar mı veteriner netleştirir. Geçmiş olsun.

Geri