Karadeniz Pet

Gaganın renksizlesmesi ve ucunun soyulması

Kubrahira

Yeni Üye
Disi muhabbet kuşumun gagası sarı renkten neredeyse renksiz bir biçime geçti gaga birkaç kez soyuldu ama toparlanip eskisi gibi olmadı renk oldukça silik ve gaga ucu cok soyuldu incelir kopar diye çok endişeliyim. Bu gagayı nasıl güçlendirebilirim ne yaparsam gagası tekrar kalınlasır ve rengi normale döner. Şu an renkten çok gaganin kırılma ihtimali çok endişelendiriyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Bunun nedeni kalsiyum eksikliği olabilir.yabancı forumda araştırma yaparken görmüştüm.resim atarsanız daha iyi olur.yumurtayı haşlayıp kabuklarıyla haftada 1 verin.calcimax kullanabilirsiniz.hayatım hayvanlar kanalında nasıl kullanacağınızın videosu var.

Bunun nedeni kalsiyum eksikliği olabilir.yabancı forumda araştırma yaparken görmüştüm.resim atarsanız daha iyi olur.yumurtayı haşlayıp kabuklarıyla haftada 1 verin.calcimax kullanabilirsiniz.hayatım hayvanlar kanalında nasıl kullanacağınızın videosu var.

Bu zamana kadar dediğinizi yaptım haftada bir kez yumurta maması verdim yumurtanın kabuğuyla çok işe yaradı Allah razı olsun gaga güçlendi rengi yerine geldi ve ilk başlarda geceleri gagaya çok az vazelin sürdüm çok teşekkür ederim

kuşunuzun iyi olmasına sevindim:)

Geri