Karadeniz Pet

Gagası siyah ve 2 Kez kustu

0207ikibinyirmi

Yeni Üye
1 saat önce kadar oldu, kuşum otururken birden kustu yatak odasını sever oraya gitti ben de gezdiğini görünce arkasından koştum geldiğimde oturmuştu kusmuş aynaya ve ağzı, ağız etrafı simsiyahtı fotoğraflardaki gibi. Kanatlarını da açıp kapatır gibi yapıyor, kafasını eğiyor. Ötemiyor bir de. Bulunduğum kasabada veterinerlerin hepsine yakın büyük baş ile ilgilendikleri için antibiyotik ile düzelmiştir bir defasında. Ama aynı olay değil bu ilk defa oluyor. Lütfen bilen arkadaşlarım, abilerim bugün içinde cevap verebilir mi? Hasta olmasın diye her şeyi yapıyorum ama 1 ay dolacakken böyle şeyler peydah oluyor çok bağlı olduğumdan üzülüyorum.

Ekli dosyalar

• IMG-20200702-WA0000.jpg
    IMG-20200702-WA0000.jpg
    70 KB · Görüntüleme: 36
  • IMG-20200702-WA0001.jpg
    IMG-20200702-WA0001.jpg
    101.5 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG-20200702-WA0002.jpg
    IMG-20200702-WA0002.jpg
    95.4 KB · Görüntüleme: 42
Elektrik çarpmış arkadaşlar ne sürmem gerek şu an sigorta atık duruyordu avizede otururdu genelde orada da gece lambasının olduğu yer siyahlık olmuş... iyi ki bir şey olmamış.

Elektrik çarpmış arkadaşlar ne sürmem gerek şu an sigorta atık duruyordu avizede otururdu genelde orada da gece lambasının olduğu yer siyahlık olmuş... iyi ki bir şey olmamış.
Kuşa elektirik çarptığına emin misiniz?
Deride kızarıklık var mı, ona göre merhem önerirler... tez vakitte iyileşir umarım, çok üzüldüm

Kuşa elektirik çarptığına emin misiniz?
Deride kızarıklık var mı, ona göre merhem önerirler... tez vakitte iyileşir umarım, çok üzüldüm
Evet eminim. Sigorta atmış ve olduğu yerdeki kablolar siyahlaşmı. Dili de şiş 20 dk önce falan baktım. Derisinde kızarlıklık gözükmüyordu yanmış işte fotoğraftaki gibi kalbine doğru gidiyor iz şu an oturuyor az oynadı normal gözüküyor ama ötemiyor dil şişliğinden galiba hangi merhem kullanılır bilemiyorum aleo vera sürdüm evde olan. Yanığa ve yaraya iyi gelen bir bitki.

Suluğunu çekin gece yarısına kadar su vermeyin, evde saksı varsa toprak üzerine bırakın elektriği atsın. Yem yemesini kontrol edin, deride yanık durumu var mı yok mu kontrol edip Bilgi verin.
Yem yiyor fakat su içerken zorlanıyor 1-2 saat önce yem yiyip su içmişti şimdi normal oturuyor. Toprağa koymaya çalıştım fakat durduramadım çok hareketli hala. Sadece birden tüylerini kabartıp silkiniyor ve bu izler var.

Aloe vera dikkatli kullanılması gereken bir bitki. Doğrudan ve fazla vermeyin. Seyreltmiş miydiniz? Kullanırken dikkatli olun. Kuşunuzun şu an su içmemesi daha iyi topraklama yapabilirseniz iyi olur. Dışarıdan yanıkları yoksa herhangi bir ilaç kullanımı gerekmez. Diline zaten süremezsiniz. Aç kalmamasına özen gösterin.

Aloe vera dikkatli kullanılması gereken bir bitki. Doğrudan ve fazla vermeyin. Seyreltmiş miydiniz? Kullanırken dikkatli olun. Kuşunuzun şu an su içmemesi daha iyi topraklama yapabilirseniz iyi olur. Dışarıdan yanıkları yoksa herhangi bir ilaç kullanımı gerekmez. Diline zaten süremezsiniz. Aç kalmamasına özen gösterin.
Islanacak kadar sürdük zaten. Onu da tellere süre süre azalttı muhtemelen az da kalsa iyi olur herhalde. Yemi duruyor, kafesinde şu an oyun oynuyor toprak serptim altına baya. Salıncağını falan çıkardım bassın diye, sanki bana elektrik çarptı adam oraya buraya zıplayıp duruyor :D 1 gibi suyunu taksam olur herhalde.

Islanacak kadar sürdük zaten. Onu da tellere süre süre azalttı muhtemelen az da kalsa iyi olur herhalde. Yemi duruyor, kafesinde şu an oyun oynuyor toprak serptim altına baya. Salıncağını falan çıkardım bassın diye, sanki bana elektrik çarptı adam oraya buraya zıplayıp duruyor :D 1 gibi suyunu taksam olur herhalde.
Vücudundaki elektrik akımı min seviyeye indikten sonra suyunu takabilirsiniz. Toprakla oynasın biraz sonra takarsınız suyu.

Elinize alin kusu, 3-5 dakika toprakta dursun ayakları. Siyahlık ilerlemeye devam ediyor mu? Toprağı yememesine dikkat edin. Başla yapılacak bir şey aklıma gelmiyor. Olası bir yeni vaka için avizeye konmamasını sağlayın, ürkütücü bir nesne falan sabitleyin. Tüm evde özgür dolaşması özgürlük gibi gelsene bana tehlike alanının katlanması olarak çağrışım yapıyor... Yazın camlar genelde açıkken hele, bence tek odada salın. Geçmiş olsun, hem size hem kuşunuza. : )

Elinize alin kusu, 3-5 dakika toprakta dursun ayakları. Siyahlık ilerlemeye devam ediyor mu? Toprağı yememesine dikkat edin. Başla yapılacak bir şey aklıma gelmiyor. Olası bir yeni vaka için avizeye konmamasını sağlayın, ürkütücü bir nesne falan sabitleyin. Tüm evde özgür dolaşması özgürlük gibi gelsene bana tehlike alanının katlanması olarak çağrışım yapıyor... Yazın camlar genelde açıkken hele, bence tek odada salın. Geçmiş olsun, hem size hem kuşunuza. : )
Siyahlık aynı duruyor. Teşekkür ederim yardımınız için :)

Suluğunu çekin gece yarısına kadar su vermeyin, evde saksı varsa toprak üzerine bırakın elektriği atsın. Yem yemesini kontrol edin, deride yanık durumu var mı yok mu kontrol edip Bilgi verin.
Şimdi kalktım biraz ötebiliyor, gece 4 gibi bakmıştım gözleri açıktı sesten dolayı açmış bakıyordu, şu an bir gözü kapalı açamıyor. Hala az titriyor gibi ne yapmam gerek? :/

Mailiniz falan varsa oraya atabilirim videoyu buraya atılmıyor telefonda olduğum için
Youtube a yükleyip paylaşırsanız diğer arkadaşlar da görüp yardımcı olabilir daha iyi olur.
Aslında kuşunuz tüyde olduğu için yorgun görünmesi de normal, düne göre gaga kenarlarındaki siyahlık da azalmış. Korkup stres olduğundan kusuyor olabilir. Yine de videoya bakmak lazım. Kusmuğu kokuyor mu?

Youtube a yükleyip paylaşırsanız diğer arkadaşlar da görüp yardımcı olabilir daha iyi olur.
Aslında kuşunuz tüyde olduğu için yorgun görünmesi de normal, düne göre gaga kenarlarındaki siyahlık da azalmış. Korkup stres olduğundan kusuyor olabilir. Yine de videoya bakmak lazım. Kusmuğu kokuyor mu?
Dün çarptıktan sonra kustu başka kusmadı. Koklamamıştım dün de kusmuğunu tek sorun şu an gözünün kapalı olması. Görme de bir problemi yok yoksa, göz kapağını açtığında görebiliyor ama açık bırakmak da zorlanıyor.

Geri