Karadeniz Pet

Gagasındaki beyazlıklar ve çatlaklar

soner avcı

Yeni Üye
Arkadaşlar herkese iyi forumlar,
Fotoğraflarda da görebileceğiniz gibi kuşumun son zamanlarda gagasında üstten aşağı uzun çatlaklar ve yer yer beyaz kurumalar oluştu. Aynısı ayaklarının yere basan kısımlarında da var. Bir tavsiye üzerine trosyd krem kullanmıştım ancak onun pek bir yararı dokunmadı tersine daha arttı diyebilirim.
Kuşumun yeme içme problemi yok neşesi yerinde ancak o beyazlıkların artmasından çekiniyorum. Bazen bu beyazlıklar alt gagasının bitimiyle kursağının arasında da oluşuyor ince un taneleri gibi elle döküyorum gördüğümde. Tavsiyelerinizi ve tespitlerinizi bekliyorum.

NOT: kuşum evde sağı solu duvarları boyaları kemirmeye bayılıyor bundan kaynaklanıyor olabilir mi diye düşündüm ? kafesinde gaga taşı minarel bloğu kum vs hepsi var ancak gene de sağa sola çok illet oluyor.

Ekli dosyalar

• DSC_0013.JPG
    DSC_0013.JPG
    828.3 KB · Görüntüleme: 48
  • DSC_0014.JPG
    DSC_0014.JPG
    939.2 KB · Görüntüleme: 45
  • DSC_0016.JPG
    DSC_0016.JPG
    885.9 KB · Görüntüleme: 44
  • DSC_0018.JPG
    DSC_0018.JPG
    928.2 KB · Görüntüleme: 42
  • DSC_0019.JPG
    DSC_0019.JPG
    854.3 KB · Görüntüleme: 37
  • DSC_0022.JPG
    DSC_0022.JPG
    849.3 KB · Görüntüleme: 32
  • DSC_0023.JPG
    DSC_0023.JPG
    966.2 KB · Görüntüleme: 31
  • DSC_0029.JPG
    DSC_0029.JPG
    1,008.1 KB · Görüntüleme: 33
  • DSC_0032.JPG
    DSC_0032.JPG
    912.2 KB · Görüntüleme: 38
Kuru çatlak olan bölgelere Doğal zeytin yağı veya vazelin sürerseniz faydasını görürsünüz. Kalsiyum eksikliği olabilir. Yumurta ile mama yapip verebilirsiniz. Sağlıklı günler.

İlginiz için teşekkürler, kalsiyum eksikliği olacağını hiç düşünmemiştim çünkü neredeyse herşeyi yiyor elimdeki yemeğe bile halleniyor kafesinde de kumu mineral blogu vs var. Ayağı için de vazelin ve zeytin yağını uygulayabilir miyim? Ayağını vs kaşırken sürdüğüm şeyin ağzına gelmesi kuş için zararlı olur mu?
Kuru çatlak olan bölgelere Doğal zeytin yağı veya vazelin sürerseniz faydasını görürsünüz. Kalsiyum eksikliği olabilir. Yumurta ile mama yapip verebilirsiniz. Sağlıklı günler.

İlginiz için teşekkürler, kalsiyum eksikliği olacağını hiç düşünmemiştim çünkü neredeyse herşeyi yiyor elimdeki yemeğe bile halleniyor kafesinde de kumu mineral blogu vs var. Ayağı için de vazelin ve zeytin yağını uygulayabilir miyim? Ayağını vs kaşırken sürdüğüm şeyin ağzına gelmesi kuş için zararlı olur mu?
Zeytinyaği uygularsan doğal ve zararsiz daha iyi olur. Vazelin de katkı yoksa onunda zararı olmaz. Ben uygulamalarimda doğal zeytinyağı kullanıyorum. Elinde olmayanlar vazelin kullanabilir. Geçmiş olsun.

Zeytinyaği uygularsan doğal ve zararsiz daha iyi olur. Vazelin de katkı yoksa onunda zararı olmaz. Ben uygulamalarimda doğal zeytinyağı kullanıyorum. Elinde olmayanlar vazelin kullanabilir. Geçmiş olsun.
Merhaba
Ben de azonce kusumun ceresinde bu tip catlakliklar farkettim, bu mantarsal bir belirti midir ve ayni yol mu izlenmelidir? (Bu arada Cere ortasindaki mavi leke cok ufakligindan beri var)

Ekli dosyalar

• BCB92E60-B3E4-4854-B2F5-ECB4F06EFB7E.jpeg
    BCB92E60-B3E4-4854-B2F5-ECB4F06EFB7E.jpeg
    90.6 KB · Görüntüleme: 35
Merhaba
Ben de azonce kusumun ceresinde bu tip catlakliklar farkettim, bu mantarsal bir belirti midir ve ayni yol mu izlenmelidir? (Bu arada Cere ortasindaki mavi leke cok ufakligindan beri var)
Yeni konu acabilirseniz arkadaşlar da yardımcı olabileceklerdir ve bilgi sahibi olmayanlar bilgi alabileceklerdir.

Merhaba
Yukarda söylenen yolları izleyebilirsiniz.

Benzer konu gibime geldigi icin buraya yazdim emin olamayip fakat yonlendirdiginiz gibi yeni konu da actim. Tesekkurler

Gliserin,Badem yağı bu ürünleri kullanabilirsiniz.Gliserin doğal bir üründür.Sağlık,kozmetik ve gıda sektöründe kullanılır.

Geri