Karadeniz Pet

Garden Mix Muhabbet Kuşu Yemi İncelemesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Pamir GÜLMEZ

Paylaşımcı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 45922
Merhabalar . Ürünün 500 gramını Juen Pet'ten 8.50 Liraya aldık . İçinde sadece 6 çeşit ( Sarı darı, kırmızı darı, beyaz darı, aspur, siyah darı, nijer tohumu ) tohum bulunmakta , forumda bazı kişiler içeriğinin paket üzerinde yazdığındann daha zengin olduğunu iddaa etmişlerdi ama öyle bir durum kesinlikle söz konusu değil . Keşke tohum sayısı gerçekten fazla olsaydı , memnun olurduk bu durumdan .

Kokusu güzel , darılar orta tazelikte ama aspurlar bayat çıktı ona üzüldük . Yem oranlarına gelecek olursak ( 5 arkadaş 500 gramlık paketten 8 adet aldık yemden , yüzdeler bu 5 kişinin söylediklerinin ortalamasıdır ) ;;;
%50 Sarı Darı ,
%20 Beyaz Darı ,
%10 Aspur ,
%10 Siyah Darı ,
%5 Nijer Tohumu ,
%5 Kırmızı Darı .....

Yemi kullanan 5 kişiden ben dahil 4 kişi Versele Laga kullanıyorduk , ortak düşüncemiz Versele Laga'nın hem çeşit olarak ( Versele Laga 8 çeşit ;
Sarı darı %52, kırmızı darı % 16, ak darı % 12, kanarya tohumu % 5, soyulmuş yulaf % 9, keten tohumu % 3, yalancı safran % 2,5, nijer tohumu % 0,5. ) , hem de yemlerin kalitesi olarak daha önde olduğu yönünde . Versele Laga gerçekten daha iyi . Ama gel gelelim Ülkemizde açık yemlerin kilosunun 14-15 lirayı bulduğu şu günlerde Pet Garden firması Garden Mix ürünlerinin tazeliği ve kalitesini bozmadığı sürece fiyatı ve ortalama üstü sayılabilecek darı tazeliği yüzünden tercih edilebilecek bir yem .

Yemi deneyen 4 kişi ortak düşüncesi ; Versele Laga yemi bulamadığımızda kuşlara verebileceğimiz tek Türk Malı yem olduğudur ( Garden Mix tohum sayısını ve tohumların kalitesini daha da arttırırsa tabii ki kullanırız ) . Diğer 1 kişi ise Garden Mix yemin kalitesinin iyi olduğu ve fiyatınında etkisiyle bundan sonra ilk tercihi olacağını söyledi .

Yararlı konu. Açıkçası ben petshoptan ilk muhabbet kuşumu aldığımda yanında GardenMix Platin Serisi'nden verdiler. Şimdiye kadar 3 kuş besledim hepside yemi çok severek yediler. İçerisinde yulafta barındırmakta ambalajında her ne kadar yazmasa da. Taze ve güzel bir yem tavsiye ederim. Ayrıca fiyatı da epey uygun.

Yararlı konu. Açıkçası ben petshoptan ilk muhabbet kuşumu aldığımda yanında GardenMix Platin Serisi'nden verdiler. Şimdiye kadar 3 kuş besledim hepside yemi çok severek yediler. İçerisinde yulafta barındırmakta ambalajında her ne kadar yazmasa da. Taze ve güzel bir yem tavsiye ederim. Ayrıca fiyatı da epey uygun.
Bizim 8 pakette de yulaf çıkmadı maalesef :(

Çok eser miktar da bulunuyor diye biliyorum. Daha önce birisi konu açmıştı GardenMix Yem'in içinden yulaf çıktı kuşum bu yüzden tüyden çıkmadı diye. Yulafları ayrı bir kaba falan koymuştu hatta bende o sayede öğrenmiştim. Ama bence kesinlikle çok taze, içeriği zengin güzel bir yem.

Çok eser miktar da bulunuyor diye biliyorum. Daha önce birisi konu açmıştı GardenMix Yem'in içinden yulaf çıktı kuşum bu yüzden tüyden çıkmadı diye. Yulafları ayrı bir kaba falan koymuştu hatta bende o sayede öğrenmiştim. Ama bence kesinlikle çok taze, içeriği zengin güzel bir yem.
3 platinium seri olmak üzere 4 çeşidi var gerçi , biz pembe paketi aldık

%50 Sarı Darı ,
%20 Beyaz Darı ,
%10 Aspur ,
%10 Siyah Darı ,
%5 Nijer Tohumu ,
%5 Kırmızı Darı .....

Şakamı bu :D Siz garden mix aldığınızdan eminmisiniz?

Yani size göre bu yemde keten tohumu, yulaf, kanola tohumu, aspir çekirdeği (yalancı safran), kenevir tohumu hiç yok öylemi? :)

Forumda bu yemi tavsiye eden benim. Yem de saydığım tohumların hepsi var ve çok taze bir yem.

Ve darılar orta tazelikte demişsin, aspurda bayat çıktı demişsin. Nasıl ölçtün orta tazeliği ve aspurun bayat olmasını? Bunun formülünü bizede söylede bilelim :)

Bir sayfa yazı yazdıktan sonra dönmüşsün yine malum markayı övmüşsün :D O malum markadan çok daha kaliteli bu yem kardeşim ;)

Ama sizin aldığınız sanırım Garden mix değil. Yada siz yemden anlamıyorsunuz...

Yemin incelemesi alttaki linkte olduğu gibidir. Mademki tartışmaya açıldı ben birdahaki aldığım paketin açılış videosunu çekip atıcam bura sözüm olsun :)

%50 Sarı Darı ,
%20 Beyaz Darı ,
%10 Aspur ,
%10 Siyah Darı ,
%5 Nijer Tohumu ,
%5 Kırmızı Darı .....

Yani size göre bu yemde keten tohumu, yulaf, kanola tohumu, aspir çekirdeği (yalancı safran), kenevir tohumu hiç yok öylemi? :)

Forumda bu yemi tavsiye eden benim. Yem de saydığım tohumların hepsi var ve çok taze bir yem.

Ve darılar orta tazelikte demişsin, aspurda bayat çıktı demişsin. Nasıl ölçtün orta tazeliği ve aspurun bayat olmasını? Bunun formülünü bizede söylede bilelim :)

Bir sayfa yazı yazdıktan sonra dönmüşsün yine malum markayı övmüşsün :D O malum markadan çok daha kaliteli bu yem kardeşim ;)

Yemin incelemesi alttaki linkte olduğu gibidir. Mademki tartışmaya açıldı ben birdahaki aldığım paketin açılış videosunu çekip atıcam bura sözüm olsun :)

Maalesef ekstra hiçbir tohum çıkmadı , dediğim gibi ekstra tohum çıksaydı memnun olurduk bu durumdan .

Aspurun bayatlayabilen bir şey olduğunu biliyorsunuzdur diye düşünmekteyim .

Açılış videosu yapabilirsiniz ya da daha basitinden firmayla iletişime geçerek paketlenen her seride stok durumuna göre farklı tohum mu ekliyorsunuz diye sorabilirsiniz .

Burda marka fan boyluğu falan yaptığım yok , keşke tohum kalitesi ve sayısı yüksek bir TÜRK markası olsa onu kullansak ama maalesef yok .

o konu bana ait. evet 2. pakette çok sorun yaşadım aşırı yulaf vardı seçtim kuş tüye girdi o yüzden. paket bitince mecburiyetten tekrar aldım açık yem tercih etmediğim için. ama bu pakette o kadar yulaf çıkmadı paketi hep döktüm yulafı seçmek için çıkmadı. anlamış değilim aynı seri aynı ürün.
anlam veremedim nasıl paketleme yapıyorlar.

Ben sadece üstteki cümleye cevap vereyim. Aspurun ve diğer darıların ve tohumların bayatlayabilen birşey olduğunu elbette biliyorum. Ancak darıların orta tazelikte olduğunu nasıl ölçtünüz? Ve aspurun bayat olduğunu nasıl anladınız? Bunun tekniğini bizede söylermisin bilgilenmiş oluruz :)
Darıların bayatlayabilen bir şey olduğunu biliyorsanız bayatlama safhalarındaki durumunu da bilirsiniz . Aynı durum aspur için de geçerli ama aynısını kopyala yapıştır yapalım yine de sizin için . Aspurun bayatlayabilen bir şey olduğunu biliyorsanız bayatlama safhalarındaki durumunu da bilirsiniz .

o konu bana ait. evet 2. pakette çok sorun yaşadım aşırı yulaf vardı seçtim kuş tüye girdi o yüzden. paket bitince mecburiyetten tekrar aldım açık yem tercih etmediğim için. ama bu pakette o kadar yulaf çıkmadı paketi hep döktüm yulafı seçmek için çıkmadı. anlamış değilim aynı seri aynı ürün.

anlam veremedim nasıl paketleme yapıyorlar.
Muhtemelen haftalık ya da aylık artık nasıl paketleme sıklıkları varsa o anki stoklarına göre dolum yapıyorlar pakete .

Darıların bayatlayabilen bir şey olduğunu biliyorsanız bayatlama safhalarındaki durumunu da bilirsiniz . Aynı durum aspur için de geçerli ama aynısını kopyala yapıştır yapalım yine de sizin için . Aspurun bayatlayabilen bir şey olduğunu biliyorsanız bayatlama safhalarındaki durumunu da bilirsiniz .

:) Ben biliyorumda siz bilmiyorsunuz belliki. Bilseydin yazardın zaten.

Bu yemdeki darılar, tohumlar ve aspur hiç bir yemde olmadığı kadar taze. Bilen bilir.

Muhtemelen haftalık ya da aylık artık nasıl paketleme sıklıkları varsa o anki stoklarına göre dolum yapıyorlar pakete .

Valla okadarını bilemiyeceğim ama benim aldığım bütün paketler ki uzun zamandır kullanıyorum bu yemi yemin içeriğide oranıda tazeliğide hep aynıydı.

Şunuda ekliyim benim piyasada almadığım incelemediğim yem kalmadı hepsini aldım. Ve gerçekten içlerinde en iyisi Garden mix.

:) Ben biliyorumda siz bilmiyorsunuz belliki. Bilseydin yazardın zaten.

Bu yemdeki darılar, tohumlar ve aspur hiç bir yemde olmadığı kadar taze. Bilen bilir.
Kuş yemi konusunda Marka fan boyluğu yapacak kadar düşmem herhalde . İyi olsa iyi deyip diğer markanın eksiklerini burada yazarım üstüne 10 lira daha ucuza Garden Mix alırım . Ama şuan öyle bir durum yok ortada .

Kuş yemi konusunda Marka fan boyluğu yapacak kadar düşmem herhalde . İyi olsa iyi deyip diğer markanın eksiklerini burada yazarım üstüne 10 lira daha ucuza Garden Mix alırım . Ama şuan öyle bir durum yok ortada .

Fan boyluk nedir ya :) Peki ben niye kötü olan bir yeme iyi diyeyim kardeşim? Bana ne faydası var? Parasını benmi kazanıyorum.

Çok beğendiğiniz o yabancı markayıda Türkiye'ye getirenpet garden firmasıdır. Yani diğer markayıda alsan yine Garden mix'in sahibi para kazanıcak.

Ben marka övme peşinde değilim. Zaten diğer tavsiye ettiğim yemleride yazdım. Yani iyi olan başka markalarıda yazdım :)

Valla okadarını bilemiyeceğim ama benim aldığım bütün paketler ki uzun zamandır kullanıyorum bu yemi yemin içeriğide oranıda tazeliğide hep aynıydı.

Şunuda ekliyim benim piyasada almadığım incelemediğim yem kalmadı hepsini aldım. Ve gerçekten içlerinde en iyisi Garden mix.
Ümit bey bu marka size sponsor mu oldu ? Savunmak için demiyorum ama pamir bey sizden eski bu forumda, illa ki biseylerin bilincinde bu kadar zaman kuş baktığına göre. Cevaplarınız sataşır gibi şurda bilgi paylaşımı yapmaya çalışıyoruz yemi bilmeyenler için. Gel gelelim ahım şahım kuşlar beslemiş değilim ama ben bile anliyorum bayatlik seviyesini. Taze yem parlak olur norm bi kokusu olur kabuğu canlı olur. Bayat yem sararmış mat renkli olur. Darilarda aspurda boyle oluyor. Bunu uzatmanin nasil anladın söyle bakalım demenin anlami yok. Garden mix zorda kalinca alinacak yemlerden benim şahsi fikrim bu yönde.

Ümit bey bu marka size sponsor mu oldu ? Savunmak için demiyorum ama pamir bey sizden eski bu forumda, illa ki biseylerin bilincinde bu kadar zaman kuş baktığına göre. Cevaplarınız sataşır gibi şurda bilgi paylaşımı yapmaya çalışıyoruz yemi bilmeyenler için. Gel gelelim ahım şahım kuşlar beslemiş değilim ama ben bile anliyorum bayatlik seviyesini. Taze yem parlak olur norm bi kokusu olur kabuğu canlı olur. Bayat yem sararmış mat renkli olur. Darilarda aspurda boyle oluyor. Bunu uzatmanin nasil anladın söyle bakalım demenin anlami yok. Garden mix zorda kalinca alinacak yemlerden benim şahsi fikrim bu yönde.

He sponsor oldu benim reklamımı yap dedi :) Bende üye oldum foruma Hasta olan yardıma iytiyacı olan bir sürü kuşu iyileştirdikten sonra ve 2 bin tane mesaj attıktan sonra (bir okadarda özel mesaj var) bir sürü faydalı makale konu hazırladıktan sonra dedimki bu yemin reklamını yapıyım biraz:confused:

%50 Sarı Darı ,
%20 Beyaz Darı ,
%10 Aspur ,
%10 Siyah Darı ,
%5 Nijer Tohumu ,
%5 Kırmızı Darı .....

Hey masallah marka paketin ustune icerisinde 6 adet tohum vardir yazmis sende gel buraya icerisinde 6 degil 12 cesit tohum var diyorsun 12 olsa firma bu urunumuzde 12 cesit yem var diye reklamini yapip paketin ustune yazar.12 olsa niye yazmasinlar paketin ustune 12 cesit diye reklam yapip satislarini arttirirlar

He sponsor oldu benim reklamımı yap dedi :) Bende üye oldum foruma Hasta olan yardıma iytiyacı olan bir sürü kuşu iyileştirdikten sonra ve 2 bin tane mesaj attıktan sonra (bir okadarda özel mesaj var) bir sürü faydalı makale konu hazırladıktan sonra dedimki bu yemin reklamını yapıyım biraz:confused:
Sponsor olmamista firmada calisiyormus gibi körü körune sartsiz kosulsuz olumune firmayi savunuyorsun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...