Karadeniz Pet

Garden Mix Pembe Paket Yem İncelemem

Taha Aktaş

Meraklı Üye
Merhabalar arkadaşlar.Bugün sizler için hepimizin ortak sorunlarından olan muhabbet kuşu yem incelemesi yapacağım.İnceleyeceğimiz marka Garden Mix.Bu zamana kadar Versele Laga kullanıyordum ve sıkıntı da yaşamadım.Versele Laga'n ın yemine değinecek olursak yem karışım orantısının iyi olmadığını söyleyebilirim lakin çeşitli eklemeler ile bu sorunu düzeltebiliyordum.Ve dediğim gibi bu zamana kadar bir sorun çıkmadı.Bir ara G1 Experience'de denemiştim ondanda memnun kalmıştım genel olarak tozsuz bir yemdi.
1615560303824.png

Neyse konumuza dönecek olursak Garden Mix yemi hakkında ilk izlenimlerimi söylemek istiyorum.Duyduğum kadarıyla paketten pakete değişen bir yem karışımı var.Benim aldığım pakette genel anlamıyla ak darının yoğun olduğunu söyleyebiliriz.

-Paketi ilk açtığımda şahsen yem orantısı hoşuma gitti diyebilirim,ve yem bana çok taze geldi.Daha önceden Versele Laga yem kullanan biri olarak darı tanelerinin daha küçük olduğunu söyleyebilirim ve bu benim gerçekten hoşuma gitti.
-Tozunu elekten geçirmek için gittiğimde aslında çokta fazla toz olmaması da beni sevindirdi diyebilirim.
-Tabi dezavantajları da var örneğin aspur yok denecek kadar az.Siyah darı yerine bir sürü kanola(Rapiska) tohumu koymuşlar ben bunu muhabbet kuşlarının çok yediğini görmedim.
-Ve neredeyse her yemde olan Aspir ayıklama sorunu.😡 Pratik ayıklama yöntemleri varsa duymak isterim.Ama genel anlamıyla benden geçti diyebilirim.

Paketi ilk açtığımda ki yemin görüntüsü;
1615560150832.png

Buda aspur ekledikten sonraki karışımın hali;
1615560179010.png

Güzel bir tanıtım yapmışsınız bende yorum yapmak istedim. Bu forumda görüp almıştım garden mixi güzeldi kuşum sevdi gerçekten taze ve tozsuzdu ancak yulaftan olsa gerek kuşum tüyden çıkamadı sürekli tüye girdi hayvan perişan oldu bırakmak zorunda kaldım.
Yemi değiştirince sorunda kalmadı. Bende açıkçası korkudan bidaha alamadım. Biraz şans heralde 🤷‍♀️

Evet, ak darı bir hayli fazla gelmiş.
Benim birkaç ay önce aldığım pakette ak darı yok denecek kadar azdı. Kendim ak darı ekledim.

Aspiri hiç ayıklamıyorum. Kuşun kendisi görür görmez aşağıya atıyor zaten, yemlikte birikmiyor yani.

Güzel bir tanıtım yapmışsınız bende yorum yapmak istedim. Bu forumda görüp almıştım garden mixi güzeldi kuşum sevdi gerçekten taze ve tozsuzdu ancak yulaftan olsa gerek kuşum tüyden çıkamadı sürekli tüye girdi hayvan perişan oldu bırakmak zorunda kaldım.
Yemi değiştirince sorunda kalmadı. Bende açıkçası korkudan bidaha alamadım. Biraz şans heralde 🤷‍♀️
Evet yem gerçekten taze çok rahat bir şekilde hissediliyor.Toz olayına gelirsek de benim aldığım paket de aynı sizinki gibi tozsuzdu ama ben yine de haftada 1- 2 kez elekten geçiriyorum..

Forumda daha önceki Garden Mix yem içeriklerine bakıyorum da dediğiniz gibi yulaf çok fazla ki ben yulafın yemde olmaması taraftarıyım.Maalesef sizin kuşta da olduğu gibi olumsuz sonuçlar doğurabiliyor.Haftada bir kere ayrı bir yemlikte 2-3 çay kaşığı veriyorum.

Yem olarak eğer internetten alma şansınız varsa kesinlikle Benelux %35 Aspurlu olan karışımı öneririm piyasada şuan en iyi karışım/tohum kalitesini sunan marka.Versele Laga'da alınabilir lakin içerisine aspur ve ak darı eklemesi yapılırsa.Eğer yok internetten alamam diyorsanız da Beak's alabilirsiniz yine karışım açısından eksik olsa da taze ve temiz bir yemdir.Fikir oluşması açısından aşağıya fotoğrafını ekliyorum..
1615578308332.png
1615578290748.png

Bu da Benelux'un:
1615578618544.png
1615578599267.png

Not:Benelux'un bu yemini sadece petmarketburada com satıyor bunun yanında bir de %50 aspurlu bir karışımı var lakin bence bu daha uygun.Ben bölünmüş olarak temin ediyorum.

Evet yem gerçekten taze çok rahat bir şekilde hissediliyor.Toz olayına gelirsek de benim aldığım paket de aynı sizinki gibi tozsuzdu ama ben yine de haftada 1- 2 kez elekten geçiriyorum..

Forumda daha önceki Garden Mix yem içeriklerine bakıyorum da dediğiniz gibi yulaf çok fazla ki ben yulafın yemde olmaması taraftarıyım.Maalesef sizin kuşta da olduğu gibi olumsuz sonuçlar doğurabiliyor.Haftada bir kere ayrı bir yemlikte 2-3 çay kaşığı veriyorum.

Yem olarak eğer internetten alma şansınız varsa kesinlikle Benelux %35 Aspurlu olan karışımı öneririm piyasada şuan en iyi karışım/tohum kalitesini sunan marka.Versele Laga'da alınabilir lakin içerisine aspur ve ak darı eklemesi yapılırsa.Eğer yok internetten alamam diyorsanız da Beak's alabilirsiniz yine karışım açısından eksik olsa da taze ve temiz bir yemdir.Fikir oluşması açısından aşağıya fotoğrafını ekliyorum..
Ekli dosyayı görüntüle 53637Ekli dosyayı görüntüle 53636
Evet ben beaks marka yem yani attığınız ürünü kullanıyorum çok memnunum bir sıkıntı yaşamadım hiç.

Evet, ak darı bir hayli fazla gelmiş.
Benim birkaç ay önce aldığım pakette ak darı yok denecek kadar azdı. Kendim ak darı ekledim.

Aspiri hiç ayıklamıyorum. Kuşun kendisi görür görmez aşağıya atıyor zaten, yemlikte birikmiyor yani.
Paketten pakete değişen bir yem karışımı var maalesef çok saçma bir durum.Aslında ak darının yoğun olması beni sevindirdi en önemli tohumların başını çekiyor.Hatta bazı üreticiler %100 ak darı ile besliyor ki bence yanlış bir uygulama.Ben aspur ilavesi yaptıktan sonra kuşum gayet güzel yedi seçicilik vs. yapmadı..