Karadeniz Pet

Geçmeyen ishal

Tanernet

Yeni Üye
Arkadaslar merhaba öncelikle forma yeni katildim ve kuslarimda 15 gune yakindir ishal sorunu var yardimlarinizi rica ederim.

Kuslarim yer degisimi yaptiktan 2-3 gun sonra ishal olduklarini farkettim ve patates haslamasi ,pirinc suyu verdim ve yemlerini aspurla degistirdim probiyotik takviyesi ardindan vitamin takviyesi yaptim 3 gun gecmeyince tetramezatin ve vitafort multi verdim yine gecmeyince probiyotik verip sulphamezatin verdim yine gecmeyince probiyotik takviyesi yaptim ve veterinere gittim durumu anlattim ve bana enrocure %10 antibiyotik verdi ve 3. Gununun sonunda hala gecmedi .kuslarimin altlarini hergun duzenli olarak temizliyorum vegunluk taze su verip yemliklerini tuneklerini ve suluklarini sicak suyla yikayip sabunluyorum birde kusta kararma var galiba fotolar diskilarinin son hali ve kanaryalarimin cogu yumurtada ve yuva ormekte yardimci olursaniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• 20190501_214814.jpg
    20190501_214814.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 19
  • 20190501_214723.jpg
    20190501_214723.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 16
  • 20190501_214703.jpg
    20190501_214703.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 16
  • 20190501_214632.jpg
    20190501_214632.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 15
  • 20190428_161247.jpg
    20190428_161247.jpg
    887.3 KB · Görüntüleme: 13
Geçmiş olsun. Dışkıda beyazın çok aşırı olması karaciğer rahatsızlığı diye bir yerde okumuştum. Vitamin antibiyotik vs. ilaç gibi tıbbi ürünlerin ve asitli ürünlerin (örneğin en bilindik kuşlar üzerinde kullanilan elma sirkesi) yüksek dozlarda kullanilmasi insanoğlunun karaciğerine etki ettiği gibi maalesef kuşlarımızda da büyük etkisi var. İn yapılacak birşey kalmadığında son çare bebeklerde kullandığımız isal tozu kullanabilirsiniz. Dozaj çok önemli. Son noktaya geldiğinizde yardımcı olabilirim bu konuda. Tavsiye edebileceğim herşeyi yapmışsınız. Diğer uzman arkadaşların tavsiyesi olursa önce onların tavsiyelerini deneyin. inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşması dileğiyle. Tekrardan geçmiş olsun.

Tedavide üçüncü gün tamamlanmış daha. Toplamda sanırım bir hafta geçmeli. Tedaviyi tamamlayın ona göre yeni çözüm yolları düşünelim. Kuş çok sayıda ilaç kullanmış vücudun dengesini bulması gerekiyor.

Geçmiş olsun. Dışkıda beyazın çok aşırı olması karaciğer rahatsızlığı diye bir yerde okumuştum. Vitamin antibiyotik vs. ilaç gibi tıbbi ürünlerin ve asitli ürünlerin (örneğin en bilindik kuşlar üzerinde kullanilan elma sirkesi) yüksek dozlarda kullanilmasi insanoğlunun karaciğerine etki ettiği gibi maalesef kuşlarımızda da büyük etkisi var. İn yapılacak birşey kalmadığında son çare bebeklerde kullandığımız isal tozu kullanabilirsiniz. Dozaj çok önemli. Son noktaya geldiğinizde yardımcı olabilirim bu konuda. Tavsiye edebileceğim herşeyi yapmışsınız. Diğer uzman arkadaşların tavsiyesi olursa önce onların tavsiyelerini deneyin. inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşması dileğiyle. Tekrardan geçmiş olsun.

Tedaviyi 7 gun tamamladiktan sonra umarim gecer tesekkurler