Karadeniz Pet

Srç

Meraklı Üye
merhaba,
Kuşumun yavruluğundan beri olan bir rahatsızlığı var. Tıksırma(art arda) öksürme gibi hapşırma,
Kuyruk atma nefes alırken aşağı yukarı hareket
Yeşil dışkı ara ara birden SEBEPSİZ sıvı dışkı ve sonrasında halsizlik
bir kere yem yemedi çok halsizleşmişti tıksırma ve kusma oldu Boğazı şişmiş ara sıra kusar gibi hreketler yapıyor boğazı şişiyor galiba ara ara.
Yem vs başka sorunu yok. Birden rahatsızlanıyor bazen sebepsiz içsel bir nedenle.
Vitamin iyi geliyor. Ama tedaviyi bulamadım lütfen yardımcı olun.

Ekli dosyalar

• 9D9881B7-EDC9-47B7-8806-DE1DA2AF7AD3.jpeg
    9D9881B7-EDC9-47B7-8806-DE1DA2AF7AD3.jpeg
    75.1 KB · Görüntüleme: 32
  • 70C2C920-8221-42FA-9824-4006C52CCC4D.jpeg
    70C2C920-8221-42FA-9824-4006C52CCC4D.jpeg
    320.2 KB · Görüntüleme: 13
  • 764F39B7-E772-4C42-955C-BA8F808987DB.jpeg
    764F39B7-E772-4C42-955C-BA8F808987DB.jpeg
    349.6 KB · Görüntüleme: 23
Kuşun tıksırmasının videosunu atabilirmisiniz. Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyun 3,4 tane dışkı yapsın bakalım.
Konuyu açmadan önce tıksırma vardı ama şuan durumunun iyi olduğu bir dönemde sayılırız vitamin kullandığı için.Videoyu paylaşamayabilirim. Ti ti ti ti ti şeklinde sürekli hapşırır gibi, kafasını yukarı kaldırıyor o sırada. Atak halinde geliyor nefes almakta zorlanıyor tık tık ses geliyor o sırada.

Ekli dosyalar

• F8305B46-17B8-400C-A180-CCC655A936E8.jpeg
    F8305B46-17B8-400C-A180-CCC655A936E8.jpeg
    421.6 KB · Görüntüleme: 20
  • AE7B65B3-B320-4A93-B344-512BF5D46B38.jpeg
    AE7B65B3-B320-4A93-B344-512BF5D46B38.jpeg
    343.6 KB · Görüntüleme: 32
Kuşun tıksırmasının videosunu atabilirmisiniz. Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyun 3,4 tane dışkı yapsın bakalım.
Beraberinde sindirim yolu enfeksiyonu boğaz şişmesi de yaşadık. Sebepsiz durup dururken geliyor ishali ve halsizleşiyor cıvık yapıyor. Vitamin vermezsem gittikçe halsizleşiyor ve enfeksiyon oluyor. Antibiyotik kullandık düzeliyor gibi oluyor sonra yine oluyor mutlaka. Geçmeyen bir trikomonas bakterisi mevcut olabilir mi?

Bağışıklığı düşük gibi bazen çok yiyor sindirim sorunu yaşıyor az az sürekli yeme gidiyor.Sindiriminde bir problem mevcut yani yıllardır geçiremedim artık belirtilerden emin olduğum için trikomonası düşündürttü artık. Bakteriyel ilaç verdi su ile doktor sonra tekrarlıyor. Yardımcı olabilecek var mı bize?

Bu 3 yıldır olan rahatsızlığı. Daldarı verdim ama yemeye çalışırsa boğazından rahatsız oluyor şişti sanırım bugün yine ve dışkısı da resimlerdeki gibi hep normal hiç yapmadı. Video yükleyemedim siteye.Halsiz uyuyor genelde bugün, kuyruk sallanıyor yukarı aşağı.daldarı yemeye çalışınca da boğazına bir şey kaçmış gibi hareketler yapıyor vazgeçiyor gidiyor yine uyuyor. Normalde çok hareketli meraklıdır.

Bende tıksırma için trichomonoiasisi düşündüm ancak, video gerek.
Hangi antibiyotiği kullandınız?
Veteriner az miktarda verdiği için bazılarının ismini bulamadım ama enterisit ve gentavilin gibi ilaçlar kullanmış. İsmini bildiğim bir ilaç kullanmadı hiç. Kuşlara kullanılan bir ilaç hiç kullanmadık.

Videosunu attım size.
Bende tıksırma için trichomonoiasisi düşündüm ancak, video gerek.
Hangi antibiyotiği kullandınız?
Videosunu atabildim size. Veterinerin verdiği ilaçların etken maddelerini yazdım bir iki kere daha böyle verdi isimlerini bilmiyorum ama büyük hayvanlarda kullanılan ilaçların dozunu düşürerek vermemi istedi. onun dışında aminosol vs vitamin kullandık sadece

Bu değil mi yanlış almayayım.Günde kaç damla eklemeliyim suyuna? Teşekkür ederim her şey için.

Ekli dosyalar

• AF125A15-9E71-4516-9955-D6323BCEF1A2.jpeg
    AF125A15-9E71-4516-9955-D6323BCEF1A2.jpeg
    340.1 KB · Görüntüleme: 24
Merhaba benim kusumda da aynı şeyler var ne yaptınız tedavi edebildiniz mi aynı sorunları yaşıyorum kusumda alalı 3 4 ay oldu aldigimdan beri var bu şikayetler aminosola yeni başladım mantar ilaçları kullandım trifulican fungi stop ama malesef gecmio tiksirma gibi birşey gelio kiskiskis yapio ardından kusuo bazen yem cikartio tedavi ettiyseniz lütfen cevap verin bende kusumu iyilestirmek istiyorum ishalide var geciremiyorum henüz antibiyotiğe baslamadim

Merhaba benim kusumda da aynı şeyler var ne yaptınız tedavi edebildiniz mi aynı sorunları yaşıyorum kusumda alalı 3 4 ay oldu aldigimdan beri var bu şikayetler aminosola yeni başladım mantar ilaçları kullandım trifulican fungi stop ama malesef gecmio tiksirma gibi birşey gelio kiskiskis yapio ardından kusuo bazen yem cikartio tedavi ettiyseniz lütfen cevap verin bende kusumu iyilestirmek istiyorum ishalide var geciremiyorum henüz antibiyotiğe baslamadim
Merhaba,
Yoğun Tüy dökümüne girdiği için almadım .bir peçete koyup altına dışkısını paylaşırsanız daha iyi yardımcı olabilirler.Videosunu gönderebilir misiniz? Aynı mı rahatsızlıkları diye.
Aminosol hiçbir işe yaramıyor.vitamin olarak da önermiyorum. İsterseniz bir vitamin önerebilirim bize çok iyi geliyor, ishali geçiriyor.

Merhaba,
Yoğun Tüy dökümüne girdiği için almadım .bir peçete koyup altına dışkısını paylaşırsanız daha iyi yardımcı olabilirler.Videosunu gönderebilir misiniz? Aynı mı rahatsızlıkları diye.
Aminosol hiçbir işe yaramıyor.vitamin olarak da önermiyorum. İsterseniz bir vitamin önerebilirim bize çok iyi geliyor, ishali geçiriyor.
Youtubeye yükledim videosunu Kusma Hareketi ve Geçmeyen kusma ve ishal şeklinde iki video yükledim

Merhaba,
Siz nasıl geçirdiniz kusma ve ishali kuşunuz yaşıyor mu peki

Siz nasıl geçirdiniz kusma ve ishali kuşunuz yaşıyor mu peki
Ara ara stres durumunda bağışıklığı düşünce ishal oluyor. Tıksırma bazen hiç bazen aynı gün 3 kere oluyor.Vitamini var o iyi geliyor yoksa halsizleşiyordu.aminosolu hiç önermiyorum. İki şişe kullandım, hiç fayda göremedim.
Ceyran yok değil mi kaldığı yerde cam açma vs ya da soğuk geliyor üşüyor olabilir mi bunlara dikkat ettiniz mi. Biz hemen üşüyebiliyoruz.

Ara ara stres durumunda bağışıklığı düşünce ishal oluyor. Tıksırma bazen hiç bazen aynı gün 3 kere oluyor.Vitamini var o iyi geliyor yoksa halsizleşiyordu.aminosolu hiç önermiyorum. İki şişe kullandım, hiç fayda göremedim.
Ceyran yok değil mi kaldığı yerde cam açma vs ya da soğuk geliyor üşüyor olabilir mi bunlara dikkat ettiniz mi. Biz hemen üşüyebiliyoruz.
Hasta ve enfekte olmuş kuşa vitamin işe yaramaz zaten.

Geri