Karadeniz Pet

gece ışıği açmakmı iyi söndürmekmi

Burak BİLGİN

Paylaşımcı Üye
öncelikle herkeze meraba benim merak ettiğim konu kuşların gece işiğinı söndürmekmi daha iyi yoksa kafesin içine işik yapmakmı gerekir yada işiği komple açık bırakmakmı yardımcı olursanız sevinirim

Karakteriyle de alakalı bir durum bazı kuşlarım karanlıktan korkuyordu ve bütün gece tellerde duruyordu gece lambasını takınca tüneğe geçiyordu ama bazısı da çok rahattı kafesin yerini bile değiştirsem hiç istifini bozmazdı. Sizin kuşunuzun da korkma durumu yoksa yakıp yakmamak size kalmış.

Benim kuşum gayet rahat karanlıkta ama koridorun ışığını açıyorum zifiri olmuyor.Işık yanarken kafasını eğerek uyuyor :) Biraz takip edin kuşu ama zifiri karanlıkta olmasını önermem. Dengesi açısından sürekli aydınlık bir ortamda da rahat edemez bence.

kuşarın ortamı bılıyor hafızasına almış ise ışığa gerek yok ancak ışık yansada uyurlar zaten

öncelikle ilginiz için çok teşekkürler yatana kadaraçık kalıyor yatarken kapatıyorum uşlarım dan bir tanesi tele tırmanıyor kapattığım zaman 7 çift kuşum var dinlenmeleri açısından kapatmam daha iyi sanırım dime . tekrar teşekkürler

Teki karanlıktan korkuyor sanırım :) odada gece lambası yakarsanız oda iner tüneğe.

arkadaşlar bugün 1 çift jumbo aldım 2 yaşındalar tünekte yanyana duruyorlar halleri hiç hoşuma gitmedi alışma zamanı diye bişey varmı ortama teşekkürler

Ben zifiri karanlık olmasına karşıyım geceleri düşük voltta gece lambası yakıyorum, yavrusu olan kuşlar gece de yavrularını rahat besliyor ve yem,mama yiyorlar, zifiri karanlıkta ise kuşlar çok strese girip. O yüzden 2 yavru Jumbo'mu kaybettim, loş ışık her zaman güzel,

bence kusların kısılıklerıne baglı benım kusum 4 aylık gecelerı ısık yok cok rahat tunekte sessızce uyuyor soguk oldugu zaman odama alıyodum gece lambası yanıyorda ortam da degısse sıkıntısız bı sekılde uyuyodu.

Geri