Karadeniz Pet

Gece daha fazla ses çıkarma, nefes alırken tık tık ses gelmesi.

Muallim4203

Yeni Üye
Merhabalar. Muhabbet kuşunuz özellikle geceleri daha fazla gıcırtı şeklinde ses çıkarıyor. Nefes alıp verirken kuyruğu yukarı inip kalkıyor ayrıca tık tık şeklinde ses geliyor. Pet şop a videosunu çekip götürdüm. Üst solunum yolu enfeksiyonu olduğunu söyledi. Şırınga içinde İspanyol kökenli bir antibiyotik verdi. Yaklaşık 1 haftadır her sabah yarım suluğa 5 damla olarak kullanıyorum. Gözle görülür bir iyileşme olmadı. Yeme içmesinde sorun yok. Bir ara gaga taşını fazla kemiriyordu. Ondan kaynaklanabileceğini düşünerek kafesten çıkardım. Karışık bir yem kullanıyordum. Onu da değiştirip düz yeme çevirdim. Meyve , sebze türü bir şey kesinlikle yemiyor. Dışkısı normal.Üşütme durumu yok.Oturma odasında ortamı temiz. Sigara içilmiyor. Tüye girdiğini pet şopcu söyledi. Aklıma gelen ve önceki konularda bulunan okuduğum bütün detayları yazdım. Bugün videosunu veterinere göstereceğim. İlaç kullanarak bu veya buna benzer duruma çözüm bulan var mı? Forumda inceledim. Aylarca uğraşıp çözemeyenler var çünkü.

Yukarıda yarım dakikalık bir videomuz var. Muhabbet kuşumuzun durumuyla ilgili.

Aynısı benim kuşumda da vardı veteriner antibiyotik verdi 5 gün boyunca uyguladım ve düzeldi

İlacı suya koymadan 4 saat önce çıkarın 4 saat boyunca susuz kalsın. İlaçlı suyu koyunca direkt içecektir

İlaç adını alabilir miyim? Ben her sabah verilen ilacı damlatarak uyguluyorum.Her gün değiştiriyorum.Bu gün birkaç damla da limon damlattım. Daha iyi görünüyor. Yarın veterinere götüreceğim.

Videoda kuyruk atma derecesini göremiyorum fakat solunum sıkıntısı mevcut.

Doksisiklin etken maddeli ilaç kullanmanız gerekiyor. Monodoks yada tetradoksu eczaneden alabilirsiniz yalnız reçete ile satılıyor sadece. 1 tam dolu suluğa 1 pirinç tanesi kadar, 5 gün kullanım tam düzelme görülmez ise 7 güne tamamlanabilir.

İlaçları doktor yazmaz ise şayet hayvansal ilaç satan yerlerden yada veterinerlerden temin edebileceğiniz birkaç ilaç yazacağım birini alıp tedaviye başlayın.

- Hiprodoksi
- Tylan toz çözelti
- Neo teramicyn toz çözelti

Teşekkürler.Malum nedenden dolayı hastaneye gitmek istemiyorum.Veterinerden ilaç temin ederim.

İlaç adını alabilir miyim? Ben her sabah verilen ilacı damlatarak uyguluyorum.Her gün değiştiriyorum.Bu gün birkaç damla da limon damlattım. Daha iyi görünüyor. Yarın veterinere götüreceğim.
İlacı şırıngaya çekip verdi bilmiyorum ilacın adını. Siz kafesin üstünü de örtün üşümesini önleyin.

Bugün veterinere götürdüm. Karma bir ilaç verdi. Tırnakları çok uzun olduğu için petşop a da götürdüm. Astım olduğunu söyledi. En az üçbuçuk yaşında dişi bir kuşmuş. Biraz vitaminsiz de kalmış. Elimden geldiğince yaşatmaya çalışacağım. Kuş yaklaşık iki aydır bizde. Kafesinden kaçmış. Komşunun evine girmiş. Sahibi çıkmayınca bizde kaldı. Anlamadığım tarafı kaldığı oda sıcak. Kesinlikle kapı yada pencereden dolayı ceyranda kalmıyor. Belki de ilk geldiğinden beri rahatsızdı. Biz farkedememiş de olabiliriz. Durumdan haberdar ederim. İnşallah düzelir...

Geçmiş olsun, kuşun daha önce yaşamış olduğu hastalık tekrar nüksetmiş olabilir. Solunum yolu rahatsızlığı (CRD) kronikleşti ise tedavi edilse dahi en ufak bir hava değişikliğinden dolayı tekrar ortaya çıkabiliyor.

Geçmiş olsun, kuşun daha önce yaşamış olduğu hastalık tekrar nüksetmiş olabilir.
Geçmiş olsun, kuşun daha önce yaşamış olduğu hastalık tekrar nüksetmiş olabilir. Solunum yolu rahatsızlığı (CRD) kronikleşti ise tedavi edilse dahi en ufak bir hava değişikliğinden dolayı tekrar ortaya çıkabiliyor.
Teşekkürler. Biraz daha iyi görünüyor ama düzelme ihtimali zayıf görünüyor. İlaçları bitsin birkaç gün sonra yeni bir ilaç deneyeceğim.Muhtemelen belirttiğiniz gibi kronikleşmiş.

Teşekkürler. Biraz daha iyi görünüyor ama düzelme ihtimali zayıf görünüyor. İlaçları bitsin birkaç gün sonra yeni bir ilaç deneyeceğim.Muhtemelen belirttiğiniz gibi kronikleşmiş.

Rica ederim. Siz yine de ümidinizi kesmeyin, umarım tez zamanda iyileşir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Rica ederim. Siz yine de ümidinizi kesmeyin, umarım tez zamanda iyileşir.
Birkaç saat içinde renk değişimi oldu.Tüylerinde siyahlıklar oluştu. Galiba verilen ilaç yanlış. Bugün beşinci gün farkettiğim an ilacı döktüm. Bir daha o veterinerin kapısının önünden geçmem. Daha da kötü oldu.

Birkaç saat içinde renk değişimi oldu.Tüylerinde siyahlıklar oluştu. Galiba verilen ilaç yanlış. Bugün beşinci gün farkettiğim an ilacı döktüm. Bir daha o veterinerin kapısının önünden geçmem. Daha da kötü oldu.

Çok üzüldüm, kuşunuza bir süre ilaç vitamin vs. vermeyin. Sevdiği taze sebze ve meyvelerden verin, kendini toparlamazsa daha bilgili bir veteriner hekim bulup ona danışın.

Geri