Karadeniz Pet

Gece takir takur ses titreme

Zehrah

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar inanın saat şuan 4 ben smdi yazmak istedim bitane kiz muhabbet kuşum var 1 yaşına yakın filan smdi sese uyandım takur tukur video aticam lütfen bakın bu neden böyle oluyor videoda smdi cektm

Bütün uykum kaçtı çok üzgünüm şuan neden böyle bisi yapiyor anlamadım bugün ilk defa sesine uyandım lütfen yardımcı olun
@Selçuk YÜKSEL

Yanına bir erkek muhabbet kuşu atmıştım 2 hafta kafesleri ayırıp dişiyi başka kafese alıp erkeği asıl kafese koydum sonra dışı ye asıl kafese koydum dışı kusum gece yuvaligi uyuyor ama erkekle böyle arkadaşlık yakını bile olmadı yan yana geldilermi kavga ediyorlar aynı kafestelerdi ve dişi Muhabbet kuşum yuvalikta boyle yapiyordu

Bınu sürekli mi yapıyor yoksa arada mı? Arada yapıyorsa sıkıntı yok. Yeme içme, uçma, durgun olmama, kabarık olmama ve dışkıda da sorun yoksa sıkıntı yapmayın. Kuşu kafese alın bulunduğu alan dar geliyordur hareket imkanını kısıtlıyor.

Ben dün gece yuvaliktan çıkarıp tunege aldm tekrar yuvaligi girdi sonra yine yuvaligi çektik bu sefer gözü yuvaligi aradı hep gece gece sonra yine yuvaligi taktım içine girdi bir yapıyordu bir yapmıyordu öyle geçti yem yemesi su içmesi ve hareketleri normal sadece eve erkek getirdikten sonra biraz durgunlasti mutlu olur sanmıştım eğer istemicekse kuşu geri veririm yine tek kalır başka bir sorum yok gundizde yuvaligi giriyor şunu fark ettim bunu sadece yuvalikta yapıyor yuvaligi kaldirayimmi

Ben dün gece yuvaliktan çıkarıp tunege aldm tekrar yuvaligi girdi sonra yine yuvaligi çektik bu sefer gözü yuvaligi aradı hep gece gece sonra yine yuvaligi taktım içine girdi bir yapıyordu bir yapmıyordu öyle geçti yem yemesi su içmesi ve hareketleri normal sadece eve erkek getirdikten sonra biraz durgunlasti mutlu olur sanmıştım eğer istemicekse kuşu geri veririm yine tek kalır başka bir sorum yok gundizde yuvaligi giriyor şunu fark ettim bunu sadece yuvalikta yapıyor yuvaligi kaldirayimmi
Kaldırabilirsiniz.

Hayır yuvalığı kaldırmayın. B kompleks vitamini takviyesi yapın. Özellikle B12 ve biotin içermeli.

B12 eksikliği sinirsel sorunlar yaratabiliyor. Buda dengesiz hareketlere yol açar. Muhtemelen b12 ile düzelir.

Selçuk hocam kusura bakmayın merakimdan soruyorum benim kızim bazen böyle oyuyor normalmi hoşuna gittiğinden mı yapıyor gulesim geliyor

Ekli dosyalar

• IMG_20180619_000843.jpg
    IMG_20180619_000843.jpg
    3.1 MB · Görüntüleme: 23
Geri