Karadeniz Pet

Genel belirtiler harici birşey yok.

Rhymcuk

Yeni Üye
Başkıkta belirttiğim gibi sadece hareketsiz, kabarık ve sürekli uyuyor. Bir gecede oldu, rüzgara vs. kalmadı. Dişi kuş ile çok iyi anlaşıyordu, yuvalık taktım dişi olan yuvalıktan çıkmıyordu sadece yem yemeye çıkıyordu. Sanki kuluçkaya yatmış gibi duruyordu yuvalıkta ama yumurta yok sonra erkek yuvalığa dişinin yanına gitmiş orada dişi erkeğin üstüne binip o şekilde yatmış sabah erkek bazı yerleri ıslak veya ıslak gibi şekilde halsiz hareketsiz kabarık duruyordu. Dişi kuşun deresi kahverengiden beyaza dönmeye başlamış ve sürekli onu dövüp tünekten atıyordu hayvan zaten hasta gibi bende ayırdım. Limonlu su denedim. Normalde yırtık uçurtma gibi olan kuş şuan zordan uçmaya çalışıyor. Lütfen bu konuda bir fikri bilgisi tecrübesi olan varsa yardım etsin. Fıstığımı böyle görünce içim dağlanıyor.
IMG_20181228_213723.jpg
IMG_20181228_213745.jpg

Son düzenleme:
Tecrübem yok bu konuda ama sularına vitamin, elma sirkesi damlatıyor veya elma gibi meyveler veriyormusunuz? Vitamin eksikliği yaşamış olabilir. Dışkısınıda paylaşın lütfen.

Umarım net çekebilmişimdir p20 ile çektim
IMG_20181228_215004.jpg

Tecrübem yok bu konuda ama sularına vitamin, elma sirkesi damlatıyor veya elma gibi meyveler veriyormusunuz? Vitamin eksikliği yaşamış olabilir. Dışkısınıda paylaşın lütfen.
Meyve ve sebze vermiyorum ama vitamin kuş kumu mineral blok vs. Hepsi tamdı

Meyve ve sebze vermiyorum ama vitamin kuş kumu mineral blok vs. Hepsi tamdı
Tam anlayamadım, baktım biraz hastalık belirtisi olan dışkılarla uyuşmuyor. Sulu duruyor birazcık. Elmayı parçalayıp elinizle yedirmeye çalışın veya kafesine parça parça takın. Hemen düzelmez ama yarına kadar gözlemleyin. Benim sulu dışkılayan kuşuma iyi gelmişti şimdi düzeldi.

Tam anlayamadım, baktım biraz hastalık belirtisi olan dışkılarla uyuşmuyor. Sulu duruyor birazcık. Elmayı parçalayıp elinizle yedirmeye çalışın veya kafesine parça parça takın. Hemen düzelmez ama yarına kadar gözlemleyin. Benim sulu dışkılayan kuşuma iyi gelmişti şimdi düzeldi.
Teşekkür ederim. Kuşun halsiz hareketsiz ve kabarık olması beni daha çok endişelendiriyor

Şuan baktım göğüs kemiği ucu beyazlayacak kadar belli oluyor zayıf ve etinin de rengi koyu acaba kuruluk mu

Dışkı iyi durmuyor. Suluğundaki tam dolu suyuna beş altı damla elma sirkesi damlatın mümkünse dişi ile erkeğin kafeslerini ayırın ve en yakın zamanda veterinere gidin. Kuş hasta bence vakit kaybetmeyin.

Bu dışkıdan bende çok gördüm. Tam iyi oldu diyorum yine oluyor. Bu yüzden elma vs. meyveler vermeye devam ediyorum. Ciddi bir hastalığı var gibi ishal ve halsiz. Kendim ilaç konusunda bilgili değilim. Çoğu kuşun yaşadığı sorun sıvı dışkılama. Henüz vitamin damlatmayı denemedim yarın alıp yapacağım. Sizde https://www.tavsiyeweb.com/muhabbet-kuslari-en-cok-neyi-severek-yer/ adresinden yiyebileceği meyve sebzelere bakıp ölçülü evde bulabildiğinizi verin. Bir süre gözlemleyin, sıvı dışkılamayı tamamen atlattığında uyguladıklarımı yazarım. Biran önce iyileşmesini diliyorum. Veterinere gitme imkanınız varmı bilemiyorum ama gitseniz iyi olur.

Bu dışkıdan bende çok gördüm. Tam iyi oldu diyorum yine oluyor. Bu yüzden elma vs. meyveler vermeye devam ediyorum. Ciddi bir hastalığı var gibi ishal ve halsiz. Kendim ilaç konusunda bilgili değilim. Çoğu kuşun yaşadığı sorun sıvı dışkılama. Henüz vitamin damlatmayı denemedim yarın alıp yapacağım. Sizde https://www.tavsiyeweb.com/muhabbet-kuslari-en-cok-neyi-severek-yer/ adresinden yiyebileceği meyve sebzelere bakıp ölçülü evde bulabildiğinizi verin. Bir süre gözlemleyin, sıvı dışkılamayı tamamen atlattığında uyguladıklarımı yazarım. Biran önce iyileşmesini diliyorum. Veterinere gitme imkanınız varmı bilemiyorum ama gitseniz iyi olur.
Buradaki götürebileceğim bir veteriner var ona da WhatsApp tan ulaştım. Bakalım ne olacak bende yazarım

Veterinerin de petşopçuların da bir b*ktan anladığı yok gittim suluk tünek falan aldım daha rahat edeceği şekilde doğalgaz sobası yakıyorum onun olduğu odada. İçme suyunu kaynattıktan sonra suluklarını yıkadım birine sarımsaklı su diğerine de multivitamin koydum hiç hali yok su içtiğini görmedim dediğim gibi hayvanını et rengi bile koyulaştı. Kafasını arkaya çevirip uyurken arada bir kafası titriyor

Geri