Karadeniz Pet

Geviş Getirme Gibi Hareketler ve Dışkıda Zorlanma

Sevde

Meraklı Üye
Merhaba, bu kuş 8 yaşlarında erkek bir kuş. İyi bir üreticiden almıştım, bağışıklığı yüksek, ciddi bir rahatsızlık geçirmedi ve yavruları zamanında kanadını yaralamasına rağmen bile toparlamıştı maşallah.

Fakat son 2 yıldır bu videodaki hareketi yapıyor, eşine yem kusmak için yaptığı bir şey değil. Son 6 aydır da dışkı yaparken çok zorlanıyor. Bazen ayağıyla poposunu teperek rahatlamaya çalışıyor, dışkının poposuna yapıştığı da oluyor.

Probiyotik çok fayda etmedi. Mikostatin de kullanmıştım ilk zamanlar, onla da ilgili değil. Yeşilliği diğer kuşlara nazaran çok az yiyor. Yanındaki kuş da bazen dışkı yaparken zorlanıyor, ama başka kafesteki kuşlarda kabızlık yok. Rahatlatacak ne verebilirim? Ya da sorunu nedir?

VİDEO:

Merhabalar. Veterinere başka bir kuş için gittiğimde bu kuştan da kısaca bahsettim, boğazda şişkinliğe de sebep olabilen boğaza yerleşen bir şey* varmış sanırım. Boğazdan örnek alınıp labarutavarda incelenerek kesin tanı konuluyormuş fakat kuş yaşlı olduğu için önermedi. Bu hastalık hakkında daha fazla bilgisi olan var mı, nasıl araştırabilirim?

Geri