Karadeniz Pet

Göğüs kemiği sivriliği, dışkıda sindirilmemiş yem

--Blue Ice--

Meraklı Üye
Arkadaşlar uzun süredir kuşumun dışkısında sindirilmemiş yem var, çok yem yiyor, neşesi de çok iyi şükür ama az önce elime aldığımda tüyünü üfledim göğüs kemiği çok sivri bir şekilde elime geldi. Kuruma mu olmuş, çok endişeliyim.. Lütfen yardımcı olun!

Ekli dosyalar

• D1F5357F-2334-4998-BBE1-E7D35BFA9E04.jpeg
    D1F5357F-2334-4998-BBE1-E7D35BFA9E04.jpeg
    837.8 KB · Görüntüleme: 72
  • DB08BC18-EB39-4D5C-9712-604629A347ED.jpeg
    DB08BC18-EB39-4D5C-9712-604629A347ED.jpeg
    165.9 KB · Görüntüleme: 69
  • C6C99BE9-0B74-4B1D-ABB5-E4A4DC919775.jpeg
    C6C99BE9-0B74-4B1D-ABB5-E4A4DC919775.jpeg
    153.4 KB · Görüntüleme: 70
Çok endişeliyim henüz 6 aylık daha. Herkesin görüşü önemli. Yardımcı olur musunuz lütfen?

Anlaşılan kuruma var.Çok mu belli oluyor?

Evet maalesef. Çok iyi bakıyorum daha 5-6 aylık nasıl olur?
Eczaneden fungan 150 mg tablet alın.Etken maddesi flukozonal.İçinden 2 kapsül çıkıyor.1 buçuk litre suya kapsüllerden birini açıp suyun içine dökün.1 hafta boyunca bu suyu suluğuna koyun içsin.Geçmezse diğer kapsülü de aynı şekilde uygulayın.

Hemen kuruma diye teşhis koymayın lütfen sakin olun veteriner görüşü önemli kuşların göğüs kemiği sivri olur zaten çarpmalarda iç organları korumak adına, dışkıda yem görme sebebinize gelirsek kuş kumu kullanıyor musunuz? Kullanmıyorsanız bundan dolayı olabilir

Hemen kuruma diye teşhis koymayın lütfen sakin olun veteriner görüşü önemli kuşların göğüs kemiği sivri olur zaten çarpmalarda iç organları korumak adına, dışkıda yem görme sebebinize gelirsek kuş kumu kullanıyor musunuz? Kullanmıyorsanız bundan dolayı olabilir
Kum bir kapta sürekli mevcut fakat benim kuş hiç yemiyor :( çok korkuyorum zaten Ocak ayında 3 yaşındaki kuşumu da kaybetmiştim daha onun acısı geçmedi

Yemini güzel yiyorsa yeminin içine karıştırın biraz kuş kumunu birde dışkı fotoğrafı atarsanız daha iyi olur

Kuruma olduğundan eminseniz eczaneden fungan 150 mg tablet alın.Etken maddesi flukozonal.İçinden 2 kapsül çıkıyor.1 buçuk litre suya kapsüllerden birini açıp suyun içine dökün.1 hafta boyunca bu suyu suluğuna koyun içsin.Geçmezse diğer kapsülü de aynı şekilde uygulayın.

Geçmiş olsun. Çok büyük ihtimal mikrobik bir hastalık var sindirim sisteminde. Antibiyotik anti-bakteriyel bir ilaç verilebilir.
Doktor değilim ama baytril kullanabilirsin %2,5. 1 hafta - 10 gün her gün tazeleyerek kullandıktan sonra peşpeşe takip eden günler Vitamin ve probiyotik verilmeli.

Dışkı fotoğraflarını ekler misiniz? Net olarak hastalık var diyemeyiz.

Geçmiş olsun. Çok büyük ihtimal mikrobik bir hastalık var sindirim sisteminde. Antibiyotik anti-bakteriyel bir ilaç verilebilir.
Doktor değilim ama baytril kullanabilirsin %2,5. 1 hafta - 10 gün her gün tazeleyerek kullandıktan sonra peşpeşe takip eden günler Vitamin ve probiyotik verilmeli.
Evde mikostatin vardı o olur mu? Peki kuruma diyebilir miyiz?

Evde mikostatin vardı o olur mu? Peki kuruma diyebilir miyiz?

Mikrop ya da bakteri nedir bilmediğimizden işe yarayıp yaramayacağını bilemem.
Kuşlar hasta olunca her türlü zayıflar. İster kuruma de ister başka bir şey.
Ancak kuruma diye hastalık yok. Hastalanmış ve zayıflamış. Zaten 40-60gr canlılar.. :)

Levent Bey' e katılıyorum. Öncelikle hangi hastalıktan dolayı bu halde onu bulmak lazım. Sonrasında tedavi de ona göre uygulanır. A hastalığı varsa B hastalığının tedavisini uygulamak durumu kotulestirebilir. En garantisi işinde bilgili bir veterinere başvurmak. Geçmiş olsun.

Geri