Karadeniz Pet

Gold Wings Yem Hakkında

abaramas

Yeni Üye
5-6 petshop gezip beneleux veya versela laga yem bulamadım. Aspur oranı gözüme idare eder geldiği için gold wings aldım mecburen. Ancak içinden bir adet beyaz leblebi gibir bir şey ve bir sürü boyalı parçalar çıktı. Ayıtlamak zorunda kaldım. Bence alınmaması gereken bir yem

Ekli dosyalar

• A7EB5871-5C6A-43D6-BA8C-A652714B434F.jpeg
    A7EB5871-5C6A-43D6-BA8C-A652714B434F.jpeg
    179.2 KB · Görüntüleme: 74
Bunu Görünce canım bonibon çekti 🙄

Tohumlar canlı durmuyor parlak değil mat ve aspirlerde kararmalar mevcut tahminimce tohumlar taze değil, kızıl darı ve aspur oranı yüksek bende kendi karıştırdığım tohumlarda bu dönemler kızıldarı ve aspuru arttırıyorum lakin tohumların yeni mahsul olması önemli.

Tercih edilmemesi gereken yemler içerisinde ilk sıralarda kullanmayı düşünen üyelerimizin uzak durması önemle tavsiye edilir.

1 kiloluk paket bir de. Özellikle petshopçulara benelux diyince uzaylı görmüş gibi şaşırmaları komik gerçekten. Hiçbiri hayatında öyle bir yem duymamış😂

Hazır yem konusu olunca yeni konu açmadan buraya yazayım dedim. Akıllı yemlik kullanmaya başladım. Versele laga nın içinde çok fazla aspir yulaf var yemliği tıkıycak gibi. İçinde bunlar olmayan kaliteli yem tavsiyesi verebilcek var mı ? Benim bildiğim bi 5 liraya Çapkın(Şımarık,Maviş) marka yem var marketlerde. Sırf darı içerikli onu alsam yetersiz mi kalır ? Bir de bu akıllı yemliğin içinde kuşların yem yiyeceği hazne kısmını bölen duvar gibi bi kısım var. Bu kısım ne işe yarar ? Hayvanlar yerken işkence çekmesinler diye kerpetenledim o kısmı. Orda olmasının mantıklı bi sebebi var mı ?

Hazır yem konusu olunca yeni konu açmadan buraya yazayım dedim. Akıllı yemlik kullanmaya başladım. Versele laga nın içinde çok fazla aspir yulaf var yemliği tıkıycak gibi. İçinde bunlar olmayan kaliteli yem tavsiyesi verebilcek var mı ? Benim bildiğim bi 5 liraya Çapkın(Şımarık,Maviş) marka yem var marketlerde. Sırf darı içerikli onu alsam yetersiz mi kalır ? Bir de bu akıllı yemliğin içinde kuşların yem yiyeceği hazne kısmını bölen duvar gibi bi kısım var. Bu kısım ne işe yarar ? Hayvanlar yerken işkence çekmesinler diye kerpetenledim o kısmı. Orda olmasının mantıklı bi sebebi var mı ?
Nereyi kerpetenlediniz fotoğraf atabilir misiniz?

Sadece darı kullanmak yetersiz beslenmeye sebep olacaktır 🙄

Kuskus gibi küçük hamur ( Sadece un ve su ) parçalarını gıda boyası ile renklendirip, vitaminli ekmek diye insanların gözlerini boyuyorlar.Bazılarının ne olduğu da belli değil. @ADRIAN 'ın da söylediği gibi tohumlar pek taze durmuyor.

Ben kuşları beyaz dari,sarı dari ve ziyal karışımı ile besliyorum... Gayet iyiler...Ekstra mama verdiniz mi tohum çok mühim değil...

CPH1909 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nereyi kerpetenlediniz fotoğraf atabilir misiniz?

Sadece darı kullanmak yetersiz beslenmeye sebep olacaktır 🙄
Kuşların yemleri topladıkları kısım varya 1cm lik dar ağızlı yer. Onun önünde bir çıkıntı var onu kerpetelendim. Bu arada fit fly marka akıllı yemlik. Akıllı yemlik için tıkıycak tohum olmasın diye öyle bir yem sordum😀. Normal yem kaplarıda takılı versele laga yemi ordan vericem.

Kuşların yemleri topladıkları kısım varya 1cm lik dar ağızlı yer. Onun önünde bir çıkıntı var onu kerpetelendim. Bu arada fit fly marka akıllı yemlik. Akıllı yemlik için tıkıycak tohum olmasın diye öyle bir yem sordum😀. Normal yem kaplarıda takılı versele laga yemi ordan vericem.

Bahsettiğiniz kısım sanırım aşağıda gösterdiğim kısım, şayet o ise yemin oranını ayarlıyor onu kaldırmanız yemin daha fazla gelmesine ve kabuk haznesine dökülmesine sebep olacaktır.

Tıkanma yapacağını düşünmüyorum yulaf aspir aspur kolaylıkla geçebilir 🙂

IMG_20201219_183354.jpg

Son düzenleme:
Ben kuşları beyaz dari,sarı dari ve ziyal karışımı ile besliyorum... Gayet iyiler...Ekstra mama verdiniz mi tohum çok mühim değil...

Çok katılmıyorum 🙂 Doğru beslenme Pelet ve tohum içeriği çeşitli olan yemlerde oluşmalı.

Kuşlarımınızın diyetlerini, Yurt dışında beslenen kuşların pelet-tohum besin diyetiyle karşılaştırdığımızda ve özellikle Türkiye'de satılmayan birçok yemlerin içeriğini incelediğimizde yetersiz beslendikleri düşüncesindeyim. Pelet ve tohum diyetinde doğru peleti bulmak için uğraşırken sadece 2-3 çeşit tohumla beslenmenin çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.

Ne kadar üretici tanidiysam benim gibi yapıyor...

Bahsettiğiniz kısım sanırım aşağıda gösterdiğim kısım, şayet o ise yemin oranını ayarlıyor onu kaldırmanız yemin daha fazla gelmesine ve kabuk haznesine dökülmesine sebep olacaktır.

Ekli dosyayı görüntüle 49849Evet bu kısım telden girdiğim için resim ekleyemedim. O varken de çok zor yiyorlar. Böylesi daha iyi ya azcık saçsınlar ziyanı yok. Normal yemlikle baş etmek zor 1 günde üstü kabuk oluyor yemiyorlar. Sırf akıllı yemlik yeni kafes aldım. Üfle üfle nefes kalmadı 🙄

Ekli dosyayı görüntüle 49849

Giyotin kapı tutmacının ince plastik uzantıları vardı. Onu da yediler. 🙄

5-6 petshop gezip beneleux veya versela laga yem bulamadım. Aspur oranı gözüme idare eder geldiği için gold wings aldım mecburen. Ancak içinden bir adet beyaz leblebi gibir bir şey ve bir sürü boyalı parçalar çıktı. Ayıtlamak zorunda kaldım. Bence alınmaması gereken bir yem
Gold wingsin 1 kg var bu 400 gramında renkli ekmek parçacıklı. Ben gold wings kullanılorum bir yazdan beri özellikle yavru kuşlar için kabuklu yemi var nijer çok içinde diye almayı kestim ama ak darı yoğunlukta ve bayıla bayıla yediler benim kuşlar sonrada normal kabuklu yem almaya başladım . Diyarbakırdayım burada da polemiks diye bir marka var çoğu hetshopta

Gold wingsin 1 kg var bu 400 gramında renkli ekmek parçacıklı. Ben gold wings kullanılorum bir yazdan beri özellikle yavru kuşlar için kabuklu yemi var nijer çok içinde diye almayı kestim ama ak darı yoğunlukta ve bayıla bayıla yediler benim kuşlar sonrada normal kabuklu yem almaya başladım . Diyarbakırdayım burada da polemiks diye bir marka var çoğu hetshopta
Gold wingsin premium yemleri güzel. Normali drajeli yavru için olanında o da yok. Hemde aspir yok içinde. Tek kötü yanı dediğin gibi nijer tohumu çok fazla. Bende bir dahakine ya vitakraft yada beaksin poşet olanı var 750+250 ondan deniycem. Beaksi @FındıkBaba önermişti.

Gold wingsin premium yemleri güzel. Normali drajeli yavru için olanında o da yok. Hemde aspir yok içinde. Tek kötü yanı dediğin gibi nijer tohumu çok fazla. Bende bir dahakine ya vitakraft yada beaksin poşet olanı var 750+250 ondan deniycem. Beaksi @FındıkBaba önermişti.

Kesinlikle Beaks çok kaliteli bir yem, özellikle 750+250 poşet olan. Kuşlarım 1 ayda ilk paketi bitirdiler, ikinci paketin de yaklaşık 200 gramı tükenmiş durumda. Yem alacak olan arkadaşlara şiddetle tavsiye ediyorum. En azından bir defa şans verin, memnun kalacağınızdan eminim.

Ben üründen 3 paket aldım, satıcı çok ilgili ve gönderdiği ürünler taze. Yemi siz de benim aldığım satıcıdan almak isterseniz, aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Beaks 750+250 gr Muhabbet Kuşu Yemi

Bugün bu beaks yemden alıcaktım lakin , yemeksepetin de indirim kuponu varmış alacak bir şey bulamayınca kuş yemi var mı diye bakayım dedim. Flora marka yem satılıyordu 400 gramı 14 liraya. Bu fiyata bu kadar yem kötü alamaz deyip aldım.(İnternette de en az 10 lira).3 paket. Kuponla birlikte ucuza geldi ama yemde ağır bir rutubet kokusu var. S.k.t 10/2021 . Herhangi bi böceklenme yada kararma da yok. Hatta şuan kullandığım versele lagayla karşılaştırdım tohumlar daha bile parlak duruyor. Ama versele lagada böyle bi koku yok. Versele in de s.k.t si 12/2021. Bu koku neden kaynaklanır pakette herhangi hava alma durumuda söz konusu değil. Bu yemi versem sıkıntı olur mu ? Sadece havalandırsam düzelcek gibi. 🙄😂