Karadeniz Pet

Güvercinleri aynı anda uçursak giderler mi

Extreme_MAD

Meraklı Üye
Şimdi ben ve arkadaşlarım ortak olarak güvercin aldık çiftler kümesleri yeterli gayet sağlıklılar. Sorun şu ki alıştırlar ama sadece birini uçurmaya cesaretimiz var ikisini aynı anda uçursak giderler mi. Birde dişi mi erkek mi olduğunu nerden anliyacam. cevap verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler :)

Güvercinleri 15 gün salmayın. İyice yaşadıkları kümesi benimsesinler. Günlük olarak yemlerini ve sularını tazeleyin.:) Yakın bir yerden aldıysanız alışmadan salarsanız direk olarak eski kümeslerine giderler. Aynı il sınırları içinde bile eski yuvalarını çabuk bir bulurlar. Güvercinlerin yön bulma içgüdüleri çok kuvvetlidir. Beyinlerine doğal GPS varmış gibi.

Güvercinleri 15 gün salmayın. İyice yaşadıkları kümesi benimsesinler. Günlük olarak yemlerini ve sularını tazeleyin.:) Yakın bir yerden aldıysanız alışmadan salarsanız direk olarak eski kümeslerine giderler. Aynı il sınırları içinde bile eski yuvalarını çabuk bir bulurlar. Güvercinlerin yön bulma içgüdüleri çok kuvvetlidir. Beyinlerine doğal GPS varmış gibi.
teşekkürler dişi mi erkek mi olduğunu araştırdım az çok öğrendim bizim kuşlar eş muhtemelen yakında kuluçkaya yatarlar :)

teşekkürler dişi mi erkek mi olduğunu araştırdım az çok öğrendim bizim kuşlar eş muhtemelen yakında kuluçkaya yatarlar :)
Rica ederim. :) Erkekler biraz koca kafalı olur ve dişilerden daha iridir. Dişiye kur yaparken Gukukuru diye ses çıkardır.