Karadeniz Pet

Hafif kanlı dışkı önerilerinizi bekliyorum

Talad

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar erkek muhabbet kuşum yaklaşık 3 haftadır ara ara kanlı dışkı yapıyor bugün de kağıdını değiştirirken hafif kanlı yaptığını gördüm ancak yeşil ve beyaz kısımlar da vardı ve kan sıvı haldeydi, kuşumun neşesi yerinde kabarık durmuyor, bir önceki kanlı dışkı ise siyaha dönüktü rengi ve katıydı poposu da pis duruyordu şuan böyle değil sizce bir sorun mu var? Haftada iki üç gün suluklara ax-vitamin koyuyorum ve iki günde bir yeşillik meyve gibi takviyeler veriyorum ( Besinlerden olsa daha genç olan dişi kuşum da etkilenir diye düşünüyorum ama onun dışkıları normal) ( Not:Kuşum 6 veya 7 yaşında) Öneri ve yardımlarınızı bekliyorum:)

Ekli dosyalar

• 20180328_140345.jpg
    20180328_140345.jpg
    801.8 KB · Görüntüleme: 36
Araştırayım dedim ama çok link var ve hepsinde de farklı hastalık adları söylenmiş. 3 haftadır da varsa anlık değildir. Çok geçmiş olsun. @Selçuk YÜKSEL

İki üç haftadır var ama sürekli olmuyor dört beş günde bir kanlı dışkı görüyorum

Kanlı diski koksidiyoz olabilir

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Koksidiyoz için vetakoksin öneriyorlar
Kanlı dışkı da koksidiyoz belirtisi olabilir.

Kanlı dışkı devam ederse bu ilacı alayım o halde, peki nasıl uygulayacağım kafeste iki kuş var suluğa koysam diğeri de içebilir?
Kafesi ayırma imkanınız var mı? Bir de keşke veterinere götürebilseniz de teşhisten emin olsanız.

Kafesi ayırma imkanınız var mı? Bir de keşke veterinere götürebilseniz de teşhisten emin olsanız.
Veterinerlerin kanatlılarda uzmanlaşmadığını duymuştum ama böyle devam ederse bi araştırayım şuan dışkısı normale döndü yeşil ve beyaz

Veterinerlerin kanatlılarda uzmanlaşmadığını duymuştum ama böyle devam ederse bi araştırayım şuan dışkısı normale döndü yeşil ve beyaz
Kuşunuzda sürekli tekrar eden bir bağırsak enfeksiyon olabilir belki bence bir 3 gün sirke kürü peşine vitamin prebiyotik takviyesi yapın derim

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cocsidioz için bir ilaç kullanın vetacocsin olabilir. Hatta daha garanti bir ilaç cocsigeel’dir. O hem cocsidioz hem mantarda etkilidir. Kanlı dışkı iki hastalıkta da olabilir.

Geri