Karadeniz Pet

Haftalık Beslenme Programı

• Konbuyu başlatan Üye silindi 33476
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 33476

Guest
Merhaba, muhabbet kuşum için haftalık beslenme programı hazırladım. Eğer eksik yada fazla yaptığım veya yanlış olan bir şey varsa yorumlarsanız çok sevinirim. :)

Günlük Verilecek Besinler
• Yem
• Su
• Kuş Kumu
• Kalamar Kemiği
• Mineral Blok

Haftalık verilecek Besinler
• Pazartesi: Yumurta Maması (5 saat)
• Çarşamba: Dal Dari (5 Saat 1 Hafta ak bir hafta kızıl darı)
• Perşembe: Meyve (5 Saat her hafta farklı bir meyve)
• Cuma: Yumurta Maması (5 saat)
• Cumartesi: Multivitamin

Merhaba, muhabbet kuşum için haftalık beslenme programı hazırladım. Eğer eksik yada fazla yaptığım veya yanlış olan bir şey varsa yorumlarsanız çok sevinirim. :)

• Yem
• Su
• Kuş Kumu
• Kalamar Kemiği
• Mineral Blok

Meyve ve sebzeleri mama içerisine ekleyebilirsiniz. Haftada 2 kez probiyotik verebilirsiniz.

Mama, sebze ve meyvelerin haftada 2 günden fazla verilmesini doğru bulmuyorum sindirim sistemleri alt üst olabiliyor.

Haftada 2 kez mama (sebze meyve içerikli)
Haftada 2 kez probiyotik
Haftada 1 kez vitamin olacak şekilde öneririm.

• Yem
• Su
• Kuş Kumu
• Kalamar Kemiği
• Mineral Blok

Yazın ben yumurta mamasını haftada 1 veriyorum,kuş kumunu haftada 3 gün bir kaç saat tutup alıyorum.Haftada 2 kez probiyotik 10 günde 1 vitamin takviyesi yapıyorum.Mineral blok kullanmıyorum.Sebzeleri mamaya meyveyi ayrı veriyorum:)

Meyve ve sebzeleri mama içerisine ekleyebilirsiniz. Haftada 2 kez probiyotik verebilirsiniz.

Mama, sebze ve meyvelerin haftada 2 günden fazla verilmesini doğru bulmuyorum sindirim sistemleri alt üst olabiliyor.

Haftada 2 kez mama (sebze meyve içerikli)
Haftada 2 kez probiyotik
Haftada 1 kez vitamin olacak şekilde öneririm.

Teşekkürler.

Yazın ben yumurta mamasını haftada 1 veriyorum,kuş kumunu haftada 3 gün bir kaç saat tutup alıyorum.Haftada 2 kez probiyotik 10 günde 1 vitamin takviyesi yapıyorum.Mineral blok kullanmıyorum.Sebzeleri mamaya meyveyi ayrı veriyorum:)

Teşekkür ederim. Probiyotik konusunu ilk defa duydum detaylı bilgi verebilir misiniz?

yaz aylarında yumurta mamasını 5 saat vermenin mantıklı hiç bir tarafı yok.Yaz sıcagında mamanın kafeste durması gereken süre maksimum bir buçuk iki saat.

yaz aylarında yumurta mamasını 5 saat vermenin mantıklı hiç bir tarafı yok.Yaz sıcagında mamanın kafeste durması gereken süre maksimum bir buçuk iki saat.

Lakin yumurta mamasını kendim yapmadım versele lega markasının ürününü kullanıyorum gene de aynı sürede mi vermeliyim?

Lakin yumurta mamasını kendim yapmadım versele lega markasının ürününü kullanıyorum gene de aynı sürede mi vermeliyim?

ben yumurta mamasını kendiniz yapıyorsunuz sanmıştım.Kendiniz yaptıgınızda sıcakta uzun süre bekleyince yumurta bozuluyor ve kuşları zehirleme ihtimali çok fazla.Hazır marka ürünler hakkında pek bilgim yok.

Peki vitamin olarak verilmişti baba avisol plus. Siz ne kullanıyorsunuz vitamin olarak?

Peki vitamin olarak verilmişti baba avisol plus. Siz ne kullanıyorsunuz vitamin olarak?
Teşekkür ederim. Probiyotik konusunu ilk defa duydum detaylı bilgi verebilir misiniz?
Ben şu an nekton-s kullanıyorum ama yeni tarihli ürün bulamıyorum ithalatında bir sıkıntı var sanırım.Eğer bulamazsam Gerwit ya da Sera alacağım muhtemelen.Sera kullandım daha önce memnundum.

• Yem
• Su
• Kuş Kumu
• Kalamar Kemiği
• Mineral Blok

Öncelikle Kumu haftada 2-3 kez 2,3 saat kafeste kalsın. Bazı kuşlar Kumu çok fazla tükettiğinden belli başlı sorunlara yol açabiliyor.

Malum havalar ısındı, yumurta mamasını kafeste 2 saatten fazla tutma, havalar ısındığı için kafes içinde çok kalmasın.

Öncelikle Kumu haftada 2-3 kez 2,3 saat kafeste kalsın. Bazı kuşlar Kumu çok fazla tükettiğinden belli başlı sorunlara yol açabiliyor.

Malum havalar ısındı, yumurta mamasını kafeste 2 saatten fazla tutma, havalar ısındığı için kafes içinde çok kalmasın.

Teşekkürler. :)

Tavsiyeleriniz sonucu programı bu şekilde güncelledim. Mineral bloğu kaldırdım probiyotik olarak Diazyme 256 Multimitamin olarak da Nekton-s aldım. Son halini yorumlarsanız sevinirim. @ADRIAN @Hazal16

Screenshot-2020-05-21-13-29-28-1

Tavsiyeleriniz sonucu programı bu şekilde güncelledim. Mineral bloğu kaldırdım probiyotik olarak Diazyme 256 Multimitamin olarak da Nekton-s aldım. Son halini yorumlarsanız sevinirim. @ADRIAN @Hazal16

Screenshot-2020-05-21-13-29-28-1
Gayet güzel ve dengeli olmuş,ben sadece vitamini 10 günde bir veriyorum o da her yediğimiz meyveden bir ısırıkta olsa aldığı için:) uzun yıllar sağlıkla yaşasın inşallah.

Geri