Karadeniz Pet

Haftalık Beslenme Programı

• Konbuyu başlatan Üye silindi 33476
  • Başlangıç tarihi
Meyve ve sebze yanı sıra bir multivitamin de kullanırsanız iyi olur ama sizin tercihiniz
Hocam multivitamin olarak Röhnfried Gervit alacağım. Araştırdığm kadarıyla çok iyi bir ürün sanırım. Artık bunda tercih kılmak istiyorm. Sizce

@Recai ve sizin dediğibiz bebe bisküivsi durumunu dikkate alacağm. Kuru mama önceleri çok kullanırdım. Fakat baya bir süre önce bıraktm kullanmayı. Hep kendm yaptm. Aslnda öantklı geliyor, yaptğm mamaya bir miktarda hazır mama eklemek. Hazır mama da çok çeşit var. Çok marka var. Ve iöerik olarak da çok farklı mamalar var. Bildpnz iyi vir mama varmı. Direk tek isim olarak söyleyebileceğimiz.
Face de kuş sayfalarında bazı ürünler görüyorm. Satış yapılan mamalar mesela. İçerik olarak baya zengin mamalar var. Şahıs tarafından satılanlar. Kendi mama karışımı yapıp satıyor mesela, belirli bi marka adı altında. Acaba nasıllardır merak ediyorum.
Powermax veya Versele lega iyidir.

Hocam multivitamin olarak Röhnfried Gervit alacağım. Araştırdığm kadarıyla çok iyi bir ürün sanırım. Artık bunda tercih kılmak istiyorm. Sizce
Tamam, ben meyve sebze vericeksiniz sandım. Röhnfried Gervit-W çok iyidir

Teşekkürler. @Recai @Hazal16 Aminosol sanırım benim alacağım Röhnfried Gervit ile eşdeğer ürün gibi gözüküyor. Röhnfried Gervit de multivitamin olarak çok övülüyor. O kadar çok çeşit varki, hepside yararlı, hangisini alacağını şaşırıyor insan. Bende artk yeşiilk ve meyve vereceğim
Siz dediğim gibi sebzeli mama yapın,arada yediğiniz meyvelerden ki gene zararlı olanlar hariç avokado gibi tattırın az az gayet yeter.Ben bu şekilde yapıp 10 günde bir vitamin haftada 2 de probiyotik veriyorum maşallah gayet sağlıklı gidiyor.Aşırı yeşillik sebze meyve vermeyin sindirim sistemini bozar.Herşey kararında faydalı.Aminosolü hiç bilmiyorum iyidir herhalde.Vitamin bile olsa ilaçlı suyu fazla bekletmeyin belli bir süre sonra alın.Ben bu şekilde bir program belirledim öyle besliyorum.13 aydır önemli bir sorun yaşamadık şükür.

@Recai ve sizin dediğibiz bebe bisküivsi durumunu dikkate alacağm. Kuru mama önceleri çok kullanırdım. Fakat baya bir süre önce bıraktm kullanmayı. Hep kendm yaptm. Aslnda öantklı geliyor, yaptğm mamaya bir miktarda hazır mama eklemek. Hazır mama da çok çeşit var. Çok marka var. Ve iöerik olarak da çok farklı mamalar var. Bildpnz iyi vir mama varmı. Direk tek isim olarak söyleyebileceğimiz.
Face de kuş sayfalarında bazı ürünler görüyorm. Satış yapılan mamalar mesela. İçerik olarak baya zengin mamalar var. Şahıs tarafından satılanlar. Kendi mama karışımı yapıp satıyor mesela, belirli bi marka adı altında. Acaba nasıllardır merak ediyorum.
Sadece Cede ve Versele Laga denedim.Cedeyi az da olsa yiyor o yüzden katıyorum,Verseleye ağzını sürmedi dışardaki kuşlara serptim.Cede de artık bulunmadığı için başka mama almam sanırım.Tek önereceğim o olur güvenilir ve kaliteli çünkü.Ama dediğim gibi artık gelmeyecek buraya sanırım:/ Kendi yapıp satanlara güvenmiyorum açıkçası ben.

Sadece Cede ve Versele Laga denedim.Cedeyi az da olsa yiyor o yüzden katıyorum,Verseleye ağzını sürmedi dışardaki kuşlara serptim.Cede de artık bulunmadığı için başka mama almam sanırım.Tek önereceğim o olur güvenilir ve kaliteli çünkü.Ama dediğim gibi artık gelmeyecek buraya sanırım:/ Kendi yapıp satanlara güvenmiyorum açıkçası ben.
Kendi yapıp satan kişiler kuşlarına uzun Bi saat boyunca yem vermiyor, yaptıkları mamayı kuşların önüne serip mamamızı kuşlar çok seviyor diye reklam yapıyorlar. Kim bilir kaç saat aç kaldı hayvanlar tabi yerler ;)

Dediğiniz gibi sebzeli mama denicem. Dere oto, havuç, maydanoz sapı, marul yumırta, yuöurta kabukları.
İnternetten baltm, cede, versele laga, powermax mamalarının bölünmüşleri var. Ama işte insam çok güvenemiyor. Tazeliğine, koşullarına falan. Sağlam bi yer bulmam lazm

Kendi yapıp satan kişiler kuşlarına uzun Bi saat boyunca yem vermiyor, yaptıkları mamayı kuşların önüne serip mamamızı kuşlar çok seviyor diye reklam yapıyorlar. Kim bilir kaç saat aç kaldı hayvanlar tabi yerler ;)
Kesinlikle katılıyorum hocam, ne versen saldırır hayvan zaten o an yazık :/

Dediğiniz gibi sebzeli mama denicem. Dere oto, havuç, maydanoz sapı, marul yumırta, yuöurta kabukları.
İnternetten baltm, cede, versele laga, powermax mamalarının bölünmüşleri var. Ama işte insam çok güvenemiyor. Tazeliğine, koşullarına falan. Sağlam bi yer bulmam lazm
Ben bulamadım maalesef özellikle Cede yi,başkada bakmadım zaten.Elimdeki bitince sadece kendi mamamla devam ederim.Vitamin+mama yeter gibi geliyor bana.

Cede Allround öneririm hazır nemli mama olarak.

Siz versele laga mutavit sıvı olanını kullanıyordunuz sanırım. Toz ile sizin kullandğnz arasnda bir fark varmı. Verim olarak vb. Yoksa aynı ürünün bir toz biri sıvı hali diyebilirmiyiz
Hayır hiç fark yok,sıvı kullanımı daha pratik geliyor bana.

Ü
Biraz baktm da, arkadaşın önerdiği akyolkardeşler harici pek bulamadım uygun fiyata. Sizin bildğnz vsr mı uygun satan bir yer
Toz olarak bölünmüş ürünler var 45 lira civarı bir bakın isterseniz likit olanı on günde 120 lira bandına çıkmış :rolleyes: N11 de var bölünmüş olarak gayet uygun bence.

Son düzenleme:
Toz olarak bölünmüş ürünler var 45 lira civarı bir bakın isterseniz likit olanı on günde 120 lira bandına çıkmış :rolleyes:
Likit olanı https://www.akyolkardesler.net/urun/versele-laga-oropharma-mutavit-sivi-30-ml

Toz

Toz

Bunları buldm.

Birde Başka bir yerden de 100 tl fiyat almıştm toz için. Gramını sormadım ama Sanırım bölünmemiş 200 gr dı.

Geri