Karadeniz Pet

Hagen vision S M L kafeslerden hangisi alınmalı?

Babacik

Meraklı Üye
tek bir muhabbet kuşum var, daha rahat hareker etmesi için L den sipariş vermek istedim. Kullananların bu konudaki yorumlarını merak ediyorum, bir de bu kafesleri temizlemek zor değil mi tabanında ızgarası yok nasıl temizlenirler?

Bir kafese o kadar para vermek bence çok gereksiz al bir tane cifthane içine doğal tünek al 2 tane akıllı yemlik suluk birde tül ve aksesuarlar en baba 80 tutar

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bir kafese o kadar para vermek bence çok gereksiz al bir tane cifthane içine doğal tünek al 2 tane akıllı yemlik suluk birde tül ve aksesuarlar en baba 80 tutar

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
+1

Çift kusum var aralık ayından beri s01 modelini kullanıyorum gayet güzel kullanışlı geniş bir kafes (bu arada s02 uzun süre aradim bulamadım.)Her neyse tüm modelleri inceledim.Tek kuş için s01 yeter.Aşırı pahalı bir kafes söylemeden geçemeyeceğim.

imkan ve yerin müsaitliği varsa L01 tavsiye ederim kuş tek zaten bari kafesinde rahat etsin, oyuncak asmak için de yeriniz olur kuşun kafes içinde rahat etmesi içinde kanat çırpa bilmesi içinde yer olur kanaatindeyim. tabanı da mısır granül yada taban kumu gibi materyaller kullanarak haftada bir değiştirirseniz yeterli olacaktır.

tek bir muhabbet kuşum var, daha rahat hareker etmesi için L den sipariş vermek istedim. Kullananların bu konudaki yorumlarını merak ediyorum, bir de bu kafesleri temizlemek zor değil mi tabanında ızgarası yok nasıl temizlenirler?
Bide gelecekte ona eş alırsan o kafes gg en iyisi bir çifthane aga

so5kxk.jpg

site içinde de şu link belki fikir almanıza yardımcı olur
http://www.muhabbetkusu.com.tr/thre...iyim-buyugemi-kafeslerin-resimleri-var.18893/

Tek kuş için S01 yeterlidir. Tabanda ızgarası var. Izgara altına ister taban malzemesi ister kağıt koyabilirsin.
Peki temizlik sırasında üst kafes çıktığında alt ızgara birleşik kalabiliyor mu yani altı temizlemek için çıkarıp temizlerken ızgara kafesle birleşik kalabiliyor mu yoksa altlık çıkınca ızgara da mı çıkıyor?

Izgara tabanda kalıyor.
Kafesi yukarı doğru kaldırıp gazete kağıdı veya bir örtü üzerine koyuyorsun. Taban ve ızgarayı temizleyip tekrar kafesi oturtuyorsun.
Hımm anladım hocam sağolun

Jumbo için M olanı aldım, ufaklık için ayrı olarak S aldım. 2 kuşta önceki 60-80 liralık ufak ruhsuz kafeslerinden bunlara geçince canlandı. Bodrum kattan villa'ya geçmiş gibi oldu. Kendim için rahat etmemi sağlayacak ne yapıyorsam beslediğim hayvanların da aynı konfora sahip olmalarını istediğim için masraftan hiç çekinmedim. Hagen'in dizaynı çok güzel, tüllük falan takmanıza gerek yok alt kısımdaki şeffaf plastik yem artıklarını ve tüylerin dışarı kaçmasını engelliyor böylece tüylük ihtiyacı kalmıyor ve hayvanın görüş alanı %100 açık kalıyor. Büyüklük olarak bence M'de 2 jumbo kral gibi yaşar, 3 tane de bir hayli rahat edebilir, 4'te biraz haraket alanı kısıtlanabilir ama bence minimum konforu sağlar. Sadece tek bir kuş için S alınabilir. Çiftleştirme düşünülşüyorsa M. L olanı devasa bişey

Kafesleriniz hayirli olsun, iyi gunlerde kullanin insallah. Hagen Vision'un tum tiplerini kullandim. "L" boyutundakinde 6 kus besledigim oldu.

Aluminyum yatay teller kuslar icin guzel tirmanma imkani veriyor. Yan kapaklari kafesin icine dogru dusurdugunuzde kuslariniz icin kafes disina cikmak icin platform goruyor.

Geri