Karadeniz Pet

Hâlâ yumurtlamadı

NamNam

Yeni Üye
Merhaba, benim dişi kuşum 7- 8 aylık, erkek kuşum 1 yıllık. Erkek kuşun diğer eşi öldüğünde bizim yanımıza getirdiler yani erkek, dişinin kafesine sonradan geldi. Yine de erkek çok aktif ve baskınlaşıyor sanırım. Asıl sorun şu, biz dişi kuşun yumurtlayacağını düşündüğümüz günden beri süre tutmaya karar verdik ancak şuan 16. Gün olmasına rağmen yumurtlamadı. Yuvalığın yerini değiştirdik, onlarla eskisi kadar ilgilenmeyi de kestik, arada erkeğin dişinin üstüne çıktığını gördük ama dişi sanırım bizim gördüğümüzü anlayıp üzerinden attı. Ayrıca ara sıra baktığımızda kuyruk kısmı düz, yüzü hâlâ geride, duruyor, bazense düşük duruyor. Etrafı çok kemirmeye başladı. Yuvayla ilk başlarda ilgileniyordu, sonrasında daha geniş ve sağlam bir yuvalıkla değiştirdik ve onunla da ilgilenmeye başladı ama son zamanlarda yuvalığa girmiyor. Yuvalığa yaklaştığımızda kızıyor ama girmiyor. Ayrıca eskisinden çok daha agresif. Kakasını kontrol ettiğimde yakın zamanda çok çok az büyümüş. Karnını kontrol ettim ve kuyruğun düştüğü kısımda yuvarlak bir şeyler hissettim ama yanılma olasılığım var '^-^ Sadece çok heyecanlıyım, baktığım 13 muhabbet kuşu arasında ilk çiftim

Sadede gelirsek, ne zaman yumurta alabilirim? Hatta yumurta alabilir miyim?

(Bu fotoğrafta da normalden birazcık daha düz duruyor)

20200421-145038

Öncelikle merhabalar, dişikuşunuz henüz hazır değil,, birbirlerine yem kusabilirler, birbirlerini kaşıyabilirler ama dişi kuşunuz henüz kızışmış değil ,, eğer süreci hızlandırmak isterseniz yumurta maması yapabilirsiniz etkili bir yöntemdir , erkek kuş hazır görünüyor

Öncelikle merhabalar, dişikuşunuz henüz hazır değil,, birbirlerine yem kusabilirler, birbirlerini kaşıyabilirler ama dişi kuşunuz henüz kızışmış değil ,, eğer süreci hızlandırmak isterseniz yumurta maması yapabilirsiniz etkili bir yöntemdir , erkek kuş hazır görünüyor
Kızışıp kızışmadığı nasıl anlaşılır?

Geri