Karadeniz Pet

Halsiz, Kusuyor, Başını sallayıp yemi çıkarıyor

WhayBee

Meraklı Üye
Oy8m54.jpg
Arkadaşlar merhaba. Muhabbet kuşumun boğazında bir problem var gibi başını sallayıp kusuyor. Bazen silkinirken dengesini kaybediyor. Gogus kemigi çok sivri değil. Dün yem yedi ve uyudu ama gece tekrar kusmaya başlayıp daha kötü oldu. Flucan kapsülü eritip suluğuna 1 ml koydum. 2 3 gundur veriyorum. Sadece 1 gün vitamin verdim ve kötüleşti. Kuruma hastalığı değil sanırım. Fakat zayıfladı yem yemiyor fazla ve her kusuşunda güçsüzleşiyor. Lütfen bilenler yardım etsin.

Son düzenleme:
ben hastalıktan ve tedavisinden fazla anlamam atıp tutup yanlış iş yaptırmak istemem. kursak mantarını araştırın işte. %99 kursak mantarı diye düşünüyorum

Muhabbet kuşu kustuğunda Avimet k veriyordum ve geçiyordu ancak şuan o ilacı bulamıyorum Avidiare fayda eder mi bilmiyorum

Flucan’a bir hafta devam edin. İç parazit için Ense damlası alıp bir damla damlatın 1 hafta sonra bir damla daha. Flucanın 4-5. Günü iyileşme olmazsa yazın.

Flucan’a bir hafta devam edin. İç parazit için Ense damlası alıp bir damla damlatın 1 hafta sonra bir damla daha. Flucanın 4-5. Günü iyileşme olmazsa yazın.
Ense damlası adı ne? Kuş yem yiyor su içiyor ama ne zaman yem yese 10 20 dakika sonra kusuyor ve halsizleşiyor. Flucan kapsulu 100 ml suda eritip 1ml suluga koyuyorum dogrumu?

Az uyguluyorsunuz. Çeyrek suluğa tabletin 1/10’unu katarak verin. Suyu her gün taze hazırlayın. Ense damlası vilmecrin. Avimec veya baymec de olur.

Az uyguluyorsunuz. Çeyrek suluğa tabletin 1/10’unu katarak verin. Suyu her gün taze hazırlayın. Ense damlası vilmecrin. Avimec veya baymec de olur.
Elimdeki ilaç kapsül, toz seklinde yani. Nasil ayarliyacam sizin dediginiz gibi? Ya da hap seklinde var mi ? Bi de kusa mikostatin ve flaglyde verdim 2 gun. Birden gene flucana donsem sorun olurmu?

Mikostatin ve flagyle veriyorsanız ne diye trufuculan’a döneceksiniz. Devam edin flagyle’e

Çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katın. Mikostatini ise günde iki kez birer damla ağzına damlatın. Flagyle 5 gün mikostatin 7 gün. 4. Ve son Gün tüm kafes ve ekipmanlarını dezenfekte edin.

Çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katın. Mikostatini ise günde iki kez birer damla ağzına damlatın. Flagyle 5 gün mikostatin 7 gün. 4. Ve son Gün tüm kafes ve ekipmanlarını dezenfekte edin.
Iyi aksamlar, şimdi ben 5 gün flagly ve mikostatin verdim. Durumu düzeldi ama bir kac gun sonra tekrar basini sallayip yemi cikarmaya basladi. Yani tedavi bittikten sonra ne yapmaliyiz? Ve tekrar basliyimmi tedaviye?

Dışkı nasıl ? Kafesi hatta temas ettiği her ne varsa dezenfekte ettiniz mi 4. Gün ? Mikostatini de 5. Kestiniz mi ?

Dışkı nasıl ? Kafesi hatta temas ettiği her ne varsa dezenfekte ettiniz mi 4. Gün ? Mikostatini de 5. Kestiniz mi ?
Iyi geceler, şimdi tekrar tedaviyi uyguladim. Belirtiler gecti fakat birden kesimmi ilaci? Flagly veriyorum ve sabah aksam 1 er damla Mikostatin. Simdi ilaci kestikten sonra ne vermem lazim probiyotik nedir?

Geri