Karadeniz Pet

Halsizlik ve dışkı sorunu

Mooncake

Yeni Üye
Arkadaşlar yavru kuşumun arkasına dışkı yapışıyor ve ilk yaptığında biraz sıvı ve siyah oluyor. Peçeteyle sildim ve yeşil iz bıraktı peçetede. Ayrıca cok hareketsiz yemek yemesinde bir sıkıntı yok ama gün içinde aynı tünekte uyanık duruyor. Hasta olabilir mi? Bakteriyel enfeksiyon veya mantar oldugunda dıskıda iz olabiliyomus diye okudum. Öyle bir sorunu olabilir mi? Dışkının kurumuş hali bu şekilde. Ve biraz tüy dökmüş bugun. Ötmüyor da.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 41
Tabanı temizleyip beyaz kağıt serer misiniz? Oradaki mevcut olacak dışkılar üzerine konuşalım açıkçası ben taban biraz kirli olduğu için anlayamadım.

Tabanı temizleyip beyaz kağıt serer misiniz? Oradaki mevcut olacak dışkılar üzerine konuşalım açıkçası ben taban biraz kirli olduğu için anlayamadım.
Tabi şuan yemleri daha küçük olduğu için tabana döküyorum o yüzden 2 günde kirleniyor daha yeni temizlemiştim. Kuşun resmini de şimdi ekliyorum

Ekli dosyalar

• 5B82A86F-1D3F-4EE2-956E-12A44ED08E5F.jpeg
    5B82A86F-1D3F-4EE2-956E-12A44ED08E5F.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 45
  • D598D9D7-F44F-4190-8765-C8E03CF62826.jpeg
    D598D9D7-F44F-4190-8765-C8E03CF62826.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 42
Tabi şuan yemleri daha küçük olduğu için tabana döküyorum o yüzden 2 günde kirleniyor daha yeni temizlemiştim. Kuşun resmini de şimdi ekliyorum
Kuş görünüş olarak normal dediğim şekildeki dışkı fotoğrafını da atarsanız bakalım.

Dışkısı normal gibi, halsizliği devam ediyor mu, gelişmeler var mı?
gün içinde halsiz yem yemesinde ve su içmesinde bir sıkıntı gözükmüyor. Kağıtta leke yapan dışkıların bakteriyel enfeksiyon ve mantar olabileceğini okumuştum, ondan korktum. Şuan uyuyor akşam olduğu an uykulu hep. Üşütmüş de olabilir çünkü geleli bir hafta olmadı ondan once de bir yolculuk geçirdi buraya gelene kadar.

gün içinde halsiz yem yemesinde ve su içmesinde bir sıkıntı gözükmüyor. Kağıtta leke yapan dışkıların bakteriyel enfeksiyon ve mantar olabileceğini okumuştum, ondan korktum. Şuan uyuyor akşam olduğu an uykulu hep. Üşütmüş de olabilir çünkü geleli bir hafta olmadı ondan once de bir yolculuk geçirdi buraya gelene kadar.
Önlem açısından tam dolu suluğundaki suyuna üç damla elma sirkesi damlatabilirsiniz. Suyu günlük yenileyin ve bu sirke uygulamasını iki üç gün yapın. Taze meyve sebze verin kuşunuza. Ortamı soğuk olmasın. Dışkı ve halsizlik düzeyinin kontolüne devam edin kötüleştiğini düşünürseniz veterinere gidin.

Daldarı ve vitamin verin hayvan iyice kendine gelsin.daha yeni yoldan gelmiş.

Önlem açısından tam dolu suluğundaki suyuna üç damla elma sirkesi damlatabilirsiniz. Suyu günlük yenileyin ve bu sirke uygulamasını iki üç gün yapın. Taze meyve sebze verin kuşunuza. Ortamı soğuk olmasın. Dışkı ve halsizlik düzeyinin kontolüne devam edin kötüleştiğini düşünürseniz veterinere gidin.
Suyunu kaynamış soğumuş suya bal ve vitamin damlatarak yapıyordum elma sirkesini de denerim. Bugun oyuncaklarıyla oynamış biraz. Sebze ve yumurta mamasını elimle yediriyorum anca o şekilde yiyor.

Suyunu kaynamış soğumuş suya bal ve vitamin damlatarak yapıyordum elma sirkesini de denerim. Bugun oyuncaklarıyla oynamış biraz. Sebze ve yumurta mamasını elimle yediriyorum anca o şekilde yiyor.
Yılmadan elinizle yedirmeye çalışın, vitamin ihtiyacını karşılasın.

Hem elma sirkesi hem vitamin bal olmasın yalnızca biri. Arada normal sadece su da verim ki vücut dengesi bozulmasın.

İkisini de veriyorum daldarı her gün veriyorum zararlı mıdır her gün vermem?
ben hergün veriyordum ilk geldiklerinde ama şimdi haftada 1 veriyorum.sizin kuş yeni gelmiş bir süre verin kendini toparlasın.yedikçe kusması kötüye işaret inşallah hasta değildir.