Karadeniz Pet

Hangi ürünleri almalıyım?

Acemi Kuş

Yeni Üye
Hepinize merhaba. Bazı sebeplerden dolayı kuşuma yeni ürünler almalıyım. Fakat ürün alırken buraya sormam gerektiğini düşündüm. Alınacaklar listem şu şekilde;
-Gaga taşı
-Kalamar kemiği
-Dal darı (Genelde online olarak almam fakat bu sefer zorunda kalacakmışım gibi görünüyor.)
-Birkaç oyuncak (Kuşumun birkaç tane oyuncağı var fakat kafes dışındalar ve kafes içinde olabileceklerini zannetmiyorum. Kafesin içinde durabilen bir oyuncak olması iyi olacaktır.)
Neleri önerebilirsiniz. Bu arada gaga taşı olan bir kafeste kalamar kemiği gibi şeyler olmalı mı? Online olarak ilk defa alışveriş yapacağım için oradaki şeylere pek güvenemiyorum.

Birçok şeyi anlatmışsınız fakat ben yinede bir muhabbet kuşu kafesinde neler olması gerekiyor baştan sayayım.

Suluk Ve Yemlik bildiğiniz gibi olmazsa olmaz.
Kuş Kumu
Gaga Taşı
Mineral Taşı
Tünek fakat ahşap olan tünekler tercih edilmelidir. Plâstik olan tünekler uzun vadede kuşların ayaklarında mantar oluşumuna sebep olabilir.
Banyoluk. Sıcak aylarda hafta da 1 - 2 kere olmak üzere banyo yapabilirler.

Oyuncaklar konusunda kafesi karabalık yapmayacak şekilde birkaç oyuncak koyabilirsiniz. Renkli ve ses çıkaran oyuncaklar genellikle kuşların dikkatini daha fazla çekerler. Onları alabilirsiniz. Salıncak üzerinde uyumayı çok severler. Yukarıya yazmadım fakat bence salıncak da olmazsa olmazlardan birisi

Merhaba, yukardaki üyenin dediklerine katılıyorum. Ek olarak kalamar kemiği kesin olmalı gaga taşı biraz daha işin zevk kısmı. Kuşuma değişiklik olur, kemirir stres atar diye gaga taşıda kafese asılabilir. Kızıl dal darı özellikle vitamin açısından daha zengin diye biliyorum kendi kuşumda kızıl dal darıyı daha iştahla yiyor. Beaks, garden mix denedim online alacağınız için beaks tercih edebilirsiniz dal darıda. Oyuncak kemirebileceği şekilde bir şeyler alırsanız stresini atar fakat bu tarz ürünlerde kabak lifi, süpürge otu ve bambu kullanıldığına emin olun. Kemirken kuşunuzun yutması halinde vücudu bu ürünleri sindirebilir.

Geri