Karadeniz Pet

Hangi cins papağan almalıyım ?

M.Ozcan

Yeni Üye
Yeni bir papağan almak istiyorum daha once beslemedım konusmasından ziyade bana alısmasını ele gelmesını vs i istiyorum butce onemlı değil uzun yıllar bana arkadas olacak bi kus almak ıstıyorum sevda ve sultan cınsı ıstemıyorum pakıstanlarda biraz yabani oluyormus sanırım jako mu amazonmu yada farklı bi cınsmı bılemedım ? yardımcı olursanınız sevınırım tskler.

Yeni bir papağan almak istiyorum daha once beslemedım konusmasından ziyade bana alısmasını ele gelmesını vs i istiyorum butce onemlı değil uzun yıllar bana arkadas olacak bi kus almak ıstıyorum sevda ve sultan cınsı ıstemıyorum pakıstanlarda biraz yabani oluyormus sanırım jako mu amazonmu yada farklı bi cınsmı bılemedım ? yardımcı olursanınız sevınırım tskler.
eğer bütçe önemli değilse ve arkadaş olmak istiyorsanız jako veya kakadu papağanı alın benim tavsiyem kakadu çok daha şirin çok daha hareketli ve çok dahaeğlenceli oluyorlar

Sultanlar da sevimliler :) Alıştırıldığında yakın ve meraklı konuşkan ve bıcır bıcır oluyorlar

Ben papağan alacak olsam sultan veya kakadu alırdım.

forpus . forpus. forpus .

01.jpg

02.jpg

Resımdekı kuşu aldım.

Önerileri olan varsa paylaşabilir dna testi yapılmadıgı ıcın cınsıyetı bellı değil 2-3 yaş arasında oldugu soylendı.

01.jpg

02.jpg

Resımdekı kuşu aldım.

Önerileri olan varsa paylaşabilir dna testi yapılmadıgı ıcın cınsıyetı bellı değil 2-3 yaş arasında oldugu soylendı.
Kuş hakkında fikrim yok ancak yaşından dolayı eğitimi zor olacaktır.Epey zaman ve emek isteyecek.+sabır

amazon papağanları ortamalama 40 yıl kadar yasıyormus 2-3 yasını dusunursek ztn yavru sayılır kolay olur ıns.