Karadeniz Pet

Hapşırık

Lumina

Yeni Üye
Merhaba kuşum 2 gün önce gece bir anda sulu hapsirdi ardı ardına biliyorsunuz sokağa çıkma yasağı olduğu için bir şey yapamadım sadece o gece mandalina yedirdim çok az. Ertesi gün oldu kuşum çok neşeli hiçbir sorunu yok yem yiyor, su içiyor. Ayrıca cereyanda da kalmadı çok dikkat ediyorum. Gündüz öyle hapşırmadı gece olunca yine başladı ardı ardına ama ilk güne göre daha az sürdü bu. Şimdi yumurta yediricem yarım saatte 2 3 defa hapsirdi ama sulu değil. Halsiz degil hala yem de yiyor sorunu yok gibi. Göz akıntısı da yok. Tüy cikariyor şu an o yüzden mi bilmiyorum da 5 aylığa yakın. Önerebileceğiniz ilaç vitamin var mı internetten baktım ama çok anlamadım yardımcı olur musunuz.

Yemlikler bazen yemlerin tozu kalıyor bu yüzden hapşırabiliyorlar yulaf varsa oda hapşırık gibi bişey yapıyor kafes tozluysa o da yapabilir tüy dönemindeyiz tüylerini kaşılorlar içlerinden tozlar tortular çıkıyor onlar kafeste birikiyor oda hapşırık yapabilir benim tavsiyem kuşta bişey olmadığını düşünüyorsanız kafesi dezenfekte edin sirkeli suyla yemlikleri suluklaı herşeyi bir güzel elden geçirin kaliteli bir multivitamin varsa takviyesverin yoksa suluğuna iki damla sirke damlatın elma sirkesi

Yemlikler bazen yemlerin tozu kalıyor bu yüzden hapşırabiliyorlar yulaf varsa oda hapşırık gibi bişey yapıyor kafes tozluysa o da yapabilir tüy dönemindeyiz tüylerini kaşılorlar içlerinden tozlar tortular çıkıyor onlar kafeste birikiyor oda hapşırık yapabilir benim tavsiyem kuşta bişey olmadığını düşünüyorsanız kafesi dezenfekte edin sirkeli suyla yemlikleri suluklaı herşeyi bir güzel elden geçirin kaliteli bir multivitamin varsa takviyesverin yoksa suluğuna iki damla sirke damlatın elma sirkesi
Çok teşekkür ederim dediklerinizi uygulayayım inşallah geçer en kısa zamanda

Merhaba rahatsız ediyorum ama bugün vitamin aldım kuşçu suluguna 6 damla 1 hafta her gün damlatmami söyledi. Daha önce vitamin kullanmadım bir bilgim yok bu şekilde doğru mu emin değilim. Bir de dün evde üzüm sirkesi buldum kafesini onunla temizlesem olur mu yoksa ayriyeten elma sirkesi alayım mı yardımcı olursunuz umarım çok bilmediğim için size sormak istedim.

Kafesi normal su ile temizlemeniz yeterlidir sikeye gerek yok, aldığınız vitaminin ismini öğrenebilir miyim? Haftanın her günü vitamin kullanımı sağlıklı değildir.
Deep fix verdi. Bugün gündüz de hapşırmaya başladı kuşum ama gerçekten hala çok hareketli. Sadece artık sulu hapsirmiyor. Oyun oynuyor halsiz değil.

Deep fix verdi. Bugün gündüz de hapşırmaya başladı kuşum ama gerçekten hala çok hareketli. Sadece artık sulu hapsirmiyor. Oyun oynuyor halsiz değil.
Verdiği ürün kapsamlı ve çok önerdiğimiz bir ürün değil, vitamin olarak Röhnfried gerwit w kullanmanızı öneririm, bölünmüş ürün alabilirsiniz.

Hapşırma sorunu toz yada alerjik etkene bağlı olabilir yada ufak bir soğuk algınlığı olabilir bu süreçte beslenmesi, ortam ısısı, kafes temziliği gibi konulara özen gösteriniz ve daha kaliteli bir vitamin takviyesi yapınız kısa sürede toparlayacaktır.

Geçmiş olsun, iyi forumlar.

Verdiği ürün kapsamlı ve çok önerdiğimiz bir ürün değil, vitamin olarak Röhnfried gerwit w kullanmanızı öneririm, bölünmüş ürün alabilirsiniz.

Hapşırma sorunu toz yada alerjik etkene bağlı olabilir yada ufak bir soğuk algınlığı olabilir bu süreçte beslenmesi, ortam ısısı, kafes temziliği gibi konulara özen gösteriniz ve daha kaliteli bir vitamin takviyesi yapınız kısa sürede toparlayacaktır.

Geçmiş olsun, iyi forumlar.
Teşekkür ederim

Geri