Karadeniz Pet

Hapşırma ve öksürme

• Konbuyu başlatan Crowlie
  • Başlangıç tarihi
C

Crowlie

Guest
1 hafta evde yoktum kuşlara gerekli tedbirleri aldım ve gittim. Fakat dün geldiğimde fark ettim erkek kuşum gagasıyla gıcırtı çıkarıyor hapşırıyor öksürüyor birde elime aldığımda alışılmışın dışında sesler çıkartmaya başladı sanki hastaymış gibi.Mama veriyorum yemiyorlar bir tek el yapımı krakeri yiyorlar birde yem. Sularından vitaminlerini de eksik etmiyorum ama nasıl olduysa hasta olmuşlar. Dişinin de burun deliklerinde erkeğinki gibi çok hafif tıkanma belirtisi var sanırım.
Sizce durum nedir? Nasıl tedavi etmeliyim? Geceleri kalorifer peteklerinin yanına koysak düzelir mi?

öncelikle geçmiş olsun ne çok sıcak nede çok soğuk ılık ortamda tutun vitaminini aynene devam edin..gece yatarken kuşlarınızın kafesini örtün (ama her yerini örtmeyin )inşallah güzel haberlerini alırız.

erkeğe ağızdan vitamini zar zor verdim yakalayana kadar canım çıktı kafeste :) sabah'da dişiye verelim bakalım nasıl olacaklar. Sularından da hiç eksik etmemeye çalışıyorum malum kış aylarındayız havalara güven olmuyor :)

suluğuna vitamnın damlata bilirsin. ve cok soğuk oda da ve cok sıcak oda da birakma cunki bu seferde kui tuye girer cok sıcak oldugu zaman yaz geldi sanıp tuylerını döker.

Sa kuşlarımın erkek olanı hapşuruyor neyapmam lazım. Birde suya konulan vitaminin adını yazarmısınız ingilizce olarak ben yurt dışındayımda ne diyerek alıcağımı bilemedim vitamin istedim bana gaga taşı verdi

Geri