Karadeniz Pet

Hapşırık Krizi

rio

Meraklı Üye
Merhaba kuşum bi süredir hapşırık krizine giriyor son zamanlarda iyice arttı ve nereyese 20 kez arka arkaya hapşırıyor korkmaya başladım bi de uçtuktan sonra oluyor gibi ve ses çıkıyor bazen uçunca yardım edin lütfen

Burnu akıyor mu? Video eklerseniz iyi olur. Birde bulunduğu ortamın tozlu olma ihtimali var mı? Ben kuşumun kuş kumu ve kalamar kemiği yerken tozlarından dolayı hapşırdığını görüyorum. Ek olarak etraf hafif tozlu olduğunda da oluyor.

hayır burnu akmıyor astım dan süphelendim

Astımda hapşırmadan ziyade nefes almakta zorlanma ve hırıltılı sesler olur. Yanlış bilgi vermek istemem ama astımda hapşırmayı ilk kez duydum. Uçtuktan sonra ses çıkarması da normal diye düşünüyorum, yoruluyor çünkü. Astım veya herhangi solunum probleminden şüpheleniyorsanız kuyruğuna bakın, ötüşüne bakın, nefes alış verişine bakın. Ve isterseniz video ekleyin, video eklerseniz sorun varsa arkadaşlar videodan anlayabilir. Çok geçmiş olsun, inşallah ciddi bir şeyi yoktur.

Yem yedikten sonra görülen bir durum mu?

Kriz şeklinde burundan su çıkmadan tıksırma şeklinde gerçekleşiyorsa trichomoniasis'den şüphe edilebilir veterinerden dışkı tahlili isteyin.

Geri