Karadeniz Pet

Hapşırma

_.Nisa._

Yeni Üye
Kuşum birkaç günden beri hapşırıp duruyor. Ben de acaba o da ilkbahar olduğundan mı hapşırıyor dıye düşündüm. Yoksa hastalık belirtisi mi? :confused:

Hapşırma sulu mu? Kusma, kendini kabartma, ishal, göz kızarıklığı yada başka bir semptom mevcut mu?
Sadece kendini kabarttıp ayağını kaldırıyor. Ara sıra da gagasını tüylerinin arasına sıkıştırıyor. Ama bunları etraf sessizken yapıyor

Yüksek ihtimalle Yemde toz olabilir yada burununa birşey kaçmış olabilir, yemde toz olup olmadığını kontrol edin ve kafesin temiz olduğundan emin olun. Başka semptom görürseniz buraya paylaşın tekrar bakalım.
Kafesini bir aydan fazla süredir düzenli olarak temizliyorum. Aynı şekilde suyunu da her gün tazeliyorum. Kontrol ettim galiba yemde toz var. Yeniden yem mi almalıyım.

Kafesini bir aydan fazla süredir düzenli olarak temizliyorum. Aynı şekilde suyunu da her gün tazeliyorum. Kontrol ettim galiba yemde toz var. Yeniden yem mi almalıyım.

Mevcut yeminiz bitene kadar yemlige koymadan yemi iyice üfleyerek tozlardan arınmasını sağlayın. Yem alırken taze olmasına ve besin değeri olarak kuşların ihtiyacını karışlamasına dikkat ediniz. Versele Laga yada Vitakraft yem deneyebilirsiniz.

Yemi temizledikten sonra hapşırma devam eder ve başka semptom görürseniz yazınız lütfen.

Mevcut yeminiz bitene kadar yemlige koymadan yemi iyice üfleyerek tozlardan arınmasını sağlayın. Yem alırken taze olmasına ve besin değeri olarak kuşların ihtiyacını karışlamasına dikkat ediniz. Versele Laga yada Vitakraft yem deneyebilirsiniz.

Yemi temizledikten sonra hapşırma devam eder ve başka semptom görürseniz yazınız lütfen.
Kuşumu bugün güneşli olduğundan balkona çıkardım. Sicaklayınca banyosunu kafesinin tabanına koydum. Banyo ederken sürekli hapşırdı. Sonra sağ gözünü ıslattı. Tüneğine geçip sağ gözünü tüneğe sürttü. Galiba gözü kaşınıyor. Bu yaptıkları normal mi?

Kuşu omzuma aldığımda fark ettim ki burnunu çekmeye başlamış. Ama banyodan hemen sonra kurutum.
Hem de gözünün kenarında ufak bir kızarıklık var. Bu fotoğrafta pek gözükmüyor ama.
20200506_111751.jpg
Aşağıdaki resim de kurumadan önceki fotosu
Screenshot_20200506-105734_Video Player.jpg

Geri