Karadeniz Pet

Hasta kuşum

mubişsever_48

Meraklı Üye
Kuşum 4 5 gündür bi hareketleniyor sonra bütün enerjisi bitmiş gibi tek ayak üzerinde uyuyordu tüylerini kabartıp bende bugün veterinere götürdüm vucut direncini artıracağız dedi multivitamin verdi bide kaşıntısı için ensesine damlamam için şırıngada ilaç verdi ama kuşumu elime alıp bakmadı bile ele alışkın bi kuş olmadığı için ele alırsam korkar kalbi hızla atar bu gibi durumlar ölümle sonuçlanıyor dedi emin olamadım arkadaşlar başka veterinere mi götürsem acaba kuşuma bişey olur diye korkuyorum

Şu anlık kaşıntısına bişey yapmayın veterinerin verdiği multivitamini suda kullanabilirsiniz. Bunun dışında bi hafta kadar sadece yem verin kuşunuza bi hafta sonra düzenli olarak yumurta maması verebilirsiniz.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yem dışında niye başka bişey vermeyim meyve filan veriyorum arada kaşıntı için doktorun verdiği şırıngayı ensesine damlattım ayda 1 damlatın dedi zaten bi de kafesin dışında hep kuşum en azından biraz düzelene kadar kafeste tutmak daha mı iyi olur

2 3 gün çıkarmayın kafesten daha sonra çıkarabilirsiniz kuşlarda bu gibi durumları yaşamamak için haftada bir veya iki kere yumurta maması ve multivitamin önemlidir

Yumurta mamasına yeni alıştı artık hafta 1 yapıcam bide doktor vitamini hergün verin dedi hergün zararlı olmaz mı günaşırı mı versem

Hergün değilde haftanın 2 günü verseniz yeter

Anladım teşekkür ederim fazla soru sordum kusura bakmayın

Öncelikle http://papaganokulu.org/bitkisel.html sitesinden yararlanabilirsiniz tavsiye ederim. Muhtemelen mevsimsel geçişten etkilenmiştir. İlaçtan ziyade doğal yollar ile de desteklerseniz daha çabuk toparlayacaktır. Meyve filan veriyorum derken,dikkat etmek gerek. Faydalı olsun diye verirken daha kötü olmasını istemeyiz. Mesela isal olma durumu varsa elma vermeyin derler. Bazı şeyleri vermeden önce araştırmanızı tavsiye ederim. Geçmiş olsun

Yalnız o site papağanla ilgili benimki muhabbet kuşuna olur mu meyve mandalina veriyorum çok seviyor armut yiyo biraz seçici yani

Yalnız o site papağanla ilgili benimki muhabbet kuşuna olur mu meyve mandalina veriyorum çok seviyor armut yiyo biraz seçici yani
Hemcinsleri olduğu için tedavi yöntemleri birebir aynı diyebiliriz. O yüzden gönül rahatlığıyla o yöntemleri uygulayabilirsiniz. Mandalina ve armut bu süre zarfında hafta bir verin isterseniz. Onun dışında vücut direncini arttıracak sitede tariflerden çay şeklinde suluğuna takviyede bulursanız daha faydalı olabilir

Hemcinsleri olduğu için tedavi yöntemleri birebir aynı diyebiliriz. O yüzden gönül rahatlığıyla o yöntemleri uygulayabilirsiniz. Mandalina ve armut bu süre zarfında hafta bir verin isterseniz. Onun dışında vücut direncini arttıracak sitede tariflerden çay şeklinde suluğuna takviyede bulursanız daha faydalı olabilir

Anladım teşekkür ederim yapmaya çalışırım

Arkadaşlar farkettimde kuşumun dışkısı etrafı yeşil olmuş ishal mi olmuş acaba

Ekli dosyalar

• IMG_3046.JPG
    IMG_3046.JPG
    1.4 MB · Görüntüleme: 12
Bir kuşumu ishalden kaybetmiş olarak söylüyorum, pek ishal değil gibi. Başka bir iç rahatsızlık olabilir.

Yakından atsanıza bikaç tane

Sağ taraftakileri gece yapmıştı sol taraftaki etrafı yeşil izli olan gündüz yapmış eve gelince farkettim

Geri